Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért csodálkoznak az ilyenek,...

Miért csodálkoznak az ilyenek, hogy nem kapnak semmilyen munkát? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Kifestettük a nagyszobát, de kifestetés előtt az egyik rokonunk mondta, hogy a fia festő (aki kb 30 éves), és szívesen megcsinálja. Örültem neki. Megbeszéltünk egy időpontot, de nem jött. Más dolga volt, mondom oké megértem. (azt hittem munkája volt, és nem ért volna ide)

Következő alkalomra azért nem jött, mert most nincs kedve, harmadik alkalomnál pedig mondta, hogy "jövő héten meglesz" (szerdai nap volt).

Na erre a telefon letevése után felhívtam egy másik festőt, aki már másnap ki is jött, meg is csinálta, és lerendeztük.

Majd mikor az ismerősöm (akinek a fia nem jött ki) felhívott, hogy mikor lenne jó, mondtam neki, hogy már megcsináltattam. Erre nekiállt velem kiabálni, hogy miért nem tudtam a fiát megvárni, annyira készült, stb.

Mondtam neki, hogy nekem a festés most kellett, mert nem tudunk helyrepakolni, és nem akarok rá hónapokat várni, mire a drága fia kedvet kap hozzá. Erre megsértődött és letette.



Tényleg várnom kellett volna? Kinek van igaza?

Mit gondoltok? A fiának nemigen vannak megbízásai (tudom, mondták másik ismerősök), mert sosem csinálja meg a dolgokat időben, mindig húzza-halasztja. Mégis picit bűntudatom van.



Mit gondoltok az ilyenekről? Ismertek hasonló eseteket? Történt veletek ilyesmi?



2014. szept. 23. 22:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag egy idős asszony foglyul is ejtett szerelőket, hogy nem mennek haza, amíg rendesen meg nem csinálják. Na ezt kellene :D
2014. szept. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt ne legyen bűntudatod. A rokongyerek egy tipikus léhűtő, csak sírni tud, de cselekedni már nem.
2014. szept. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad volt, sajnos nekem is van jópár ilyen tapasztalatom.


Az egyik legjobb barátnőm pasiját hívtuk, hogy költöztetni kéne (ő ezzel foglalkozott) és mikor tudna jönni. Először csak annyit mondott, hogy "jajj most épp beszél a másikon, mindjárt visszahív". Másnap megint ugyanez. De tényleg nem halogatás volt, hanem épp vezet és mindjárt visszahív. Harmadszorra megint...ez volt 3 éve, azóta sem hívott vissza.


De a kedvencem a duguláselhárítás, arany oldalakból kinézett hivatalos cég, mert eldugult a lefolyónk és visszajött egy kevés lefolyóvíz a pincében (nem sok, de visszajött). Kijöttek, kidugították, fizettünk, ennyi. 1 hétre rá az egész pincét elárasztotta a fekália, mert a dugulást csak lejjebb nyomták, ahol már a WC lefolyó is belefolyik. Kb 3 cm magasan az egész pincében állt a sz*r. Vagy 5 liter hypo ment el a takarításra. Kijöttek, megcsinálták, ennyi. 3 hét múlva újra elárasztott a fekália minket, azt hittük megbolondulunk már. Kijöttek és együtt megcsináltuk, addig nem engedtük el őket, amíg rendesen meg nem csinálják. Aztán utána külön háború volt még, hogy hányszor is számlázzanak, mert hát ők 3szor dolgoztak...

2014. szept. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
74%
Semmiképp sem kell rosszul érezned magad! Nálunk egyszer a fél tető égett le! A lényeg hogy a tűzoltók nagyobb kárt csináltak mint hasznot! Másnap reggel anyum és a nejem teljesen össze omolva sírtak a nappaliban! Be jött az anyukám unoka öccse a hír hallatán aki vállalkozó volt akkoriban, tehát sok ember dolgozott a keze alatt az építő ipar minden ágazatában ! Na tehát idézem ezt mondta "ne sírjatok! Nagy a család nem kell félni! Pikk pakk meg oldjuk!" ez így is történt valóban pikk pakk meg oldottuk! Én, a testvérem és az édesapám erejével, mert ahogy ezeket el mondta ez a tetves görény és meg itta a kávéját ja és a muter cigijet el szívta azután se híre se hamva! Úgy el tűnt vagy két három hétre hogy azt se tudtuk hogy él-e még! Aztán mikor végeztünk a helyre allitassal be jött és közölte hogy f,szán meg csináltátok, csak ő ezt nem így csinálta volna! Nekem kedvem lett volna le köpni de anyu gyorsabb volt és ki dobta! Ennyit a rokonokrol!
2014. szept. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi már dobtunk ki munkást emiatt.

Festő, 1 órája már "készülődik", hogy mindjárt nekiáll, csak még ez meg az meg amaz. Látszott rajta, hogy baromira nincs kedve hozzá, nem akarja, de a pénz ugye kell. Na de anyum megunta az egészet, és kerek-perec megmondta neki, hogy jó, köszönjük a közreműködését, pakoljon össze, és húzzon haza, mert mi erre nem érünk rá, és nekünk mindegy, hogy melyik festőnél hagyjuk ott a pénzünket. A festő értetlenkedett, esküdözött, hogy megcsinálja, de kidobtuk.

Nem fogunk mi azért könyörögni, hogy hadd költsük már el a pénzünket a festőre. Az ilyen haljon éhen, hogy más ember megbízik benne, megbízza munkával, ő meg ahelyett, hogy örülne neki, hogy van munka és lesz pénz, még húzza a száját, nem akarja megcsinálni, és panaszkodik, hogy már megint munka van. Ezek szoktak sz@r, vagy félmunkát végezni. Akinek fontos a munka és a megélhetés, az nem fogja kérleltetni magát, és nem kell neki könyörögni, hogy elvégezze a feladatát.


Ismerősömékhez valamilyen szerelő jött, akinek még szerszáma sem volt, nekik kellett adni. Az ilyeneket kivágnám a francba. Minek lett szakmunkás, ha a megbízásokat elodázza, nincs felkészülve, és hanyagul végzi a munkáját. Akkor álljon be egy gyárba a szalag mellé, és meg van oldva a probléma. ott úgyis csak 1-2 dolgot kell csinálni egész nap.

2014. szept. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!