Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy értessem meg sógornőmmel,...

Hogy értessem meg sógornőmmel, hogy nem fogom versenyeztetni a gyerekemet a gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Féléves babám van, neki három gyereke, a legkisebb kilenc hónapos. Minden alkalmat megragad, ha nem személyesen, akkor facebookon stb., hogy kérdezgessen, mi van foggal-evéssel-alvással-bármivel, és mindig hozzáteszi, hogy az ő gyerekei melyiket mennyi idősen csinálták. Nagyon szeretem a lányomat, de nem vagyok hajlandó ilyen részletekbe menően vesézni a paramétereit, főleg sógornő stílusában. (Példa: "Még mindig nincs haja? Bezzeg Janikának ennyi idősen már vágni kellett!")
2014. okt. 30. 14:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
67%

Csináld fordítva!


- Janikának hány foga volt félévesen?

- Kettő.

- Érdekes! Az enyémnek már a felnőttfogai is kinőttek!

2014. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 kovpet ***** válasza:
72%

"Próbáltam. Sértődés lett a vége"


Akkor sikerült megértetni, nem?

2014. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is ugyanez volt, csak anyós hasonlítgatta az unokákat. Sógornőm gyereke 4 hónappal volt idősebb, tehát mindent hamarabb csinált.

Akármit csinált a lányom, anyós egyből montha, hogy a másik unoka már emeli a fejét, már megfordult, már mászik, már felállt. Hiába csinált kb mindent a lányom időben, akkor is a másik baba már előrébb járt. Nem igazán emlékszem egy olyan mondatára sem anyósnak, hogy "jajj de ügyes az én lányom, mert felállt". Csak az ment, hogy a másik már rég csinálja. Ja de, egyszer azt mondta, hogy "na végre a tied is megfordult már".

Nagyon zavaró volt, de én csak elengedtem a fülem mellett. Illetve minimalizáltam a találkozást anyóssal. Akinek ilyen a stílusa nem nagyon lehet vele mit tenni. Egyébként ez csak az első pár év, utána már nem nagyon számítanak ezek.

Kitartás, ne vedd fel őket.

2014. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Két asszony beszélget:


- Az én fiam 8 hónapos és már áll!

- Az enyém meg 16 éves és már ül!

2014. nov. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!