Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt olyan, aki komoly...

Van itt olyan, aki komoly haragban áll valamelyik rokonával?

Figyelt kérdés
ha igen mi az ok (ha publikus)?

2014. nov. 4. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

A nővéremmel 20 évem alatt sohasem volt jó kapcsolatom, többször volt párhónapos "szünetünk", nem is igazán találkoztunk.

Egy éve együtt kell élnünk és tovább romlott a kapcsolat, az elmúlt négy hónapban szóba sem álltunk és a hétvégén el is költöztem onnan.

2014. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Bár lehet te nem fogod komoly haragnak betudni ezt, én igencsak komolyan veszem, mert az ilyen mocsok emberekkel én vagy abszolút óvatos vagyok vagy inkább kerülöm : unokatestvéremről van szó aki nálam két évvel kisebb, én 19 vagyok, lány.

Nagyon különbözünk személyiségre, ami nem is lenne gond, de egész végig rivalizálásba neveltek minket, aminek az lett a következménye hogy ő a mai napig csinálja, én már ráuntam erre és nem érdekel a dolog (volt mikor emiatt lopott tőlem, hazudott, barátaimat sorba elvette-úgy hogy a végén a barátaimat én már nem érdekeltem csak uncsim után szaladgáltak). Nagyon plázás is lett, és ezt erősne mutogatja.

Én már rég nem szeretem őt, ha lehet kerülöm a társaságát, de szerintem ezzel ő is tisztában van...

2014. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Igen. Érdekes, pont gondolkodtam, hogy kiteszek egy kérdést ezzel kapcsolatban.

A férjem különbözött össze az öcsémmel. Az öcsém egy munkáért pénzt ígért, még két hónap múlva sem fizetett, és rettenetesen megsértődött, hogy a férjem emlékeztette.

Egyébként elég lekezelően bánt/bánik a nála 10 évvel idősebb férjemmel.

Tetézte, hogy mikor sokadszorra "oltotta le" a férjemet, megkértem, hogy most már nem magyarázat kéne, hanem pénz.

Ezzel súlyosat vétettem/vétettünk. Az egyik, hogy kértük a pénzt, a másik, hogy én nőként beleszóltam a dologba. Azóta is (fél éve) várja az öcsém, hogy a férjem bocsánatot kérjen tőle miattam (!). Ő azt a (családunkban jellemző) patriarchális szemléletet képviseli, hogy a nők ne szóljanak bele a férfiak dolgába. (Fordítva persze más.)

Nehéz, mert én ezt a szemléletet nem osztom. A férjem sem.

Azóta a sógornőm is levegőnek néz minket. Gyakran nem köszönnek vissza sem!

Nehéz ügy, mert nagy a család, sok az összejövetel, és nekünk megterhelő ez.

Tipikus patt, mert nem igazán van közös pont a két vélemény között.

Miért, nálad is van valami konfliktus, kérdező?

2014. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk a rokonságban mindenki mindenkivel haragban van. Ha nem is nyíltan, de a háta mögött ócsárolja a másikat. Tele vagyunk mártírokkal, lusta disznókkal, alkoholistákkal, lelki betegekkel.

Én már senkivel nem tartok kapcsolatot. Apámat meg tudnám fojtani, anyámat szintén. Az egyik vert, a másik terrorizált. Lényegében megkeserítették a gyerekkoromat, ilyen emberekre pedig nincs szükségem.

21L

2014. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

A haragom már elmúlt, de nem tartom a kapcsolatot tovább a mostoha nagyanyámmal (nagyapám harmadik felesége).


A nagyapám utolsó hónapjaiban meglátogattam őket, és elkértem néhány családi fotót a nagyapámtól. Rá nemsokára meg is halt. A nagyanyám már akkor is elég hűvös volt velünk, mert szerinte nem látogattuk eléggé a nagyapámat (sosem volt szerető nagypapa, így távolságtartó volt a kapcsolat).


A temetés után pár hónappal a nagyanyám megvádolt, hogy elloptam a nagyapám bélyeggyűjteményét. Ez onnan gondolta, hogy a facebookon kiraktam egy nagyon értékes bélyeg fényképét, amit az interneten találtam (45 millió forintot ér), és a nagyanyám meg van győződve arról, hogy az a nagyapám gyűjteményéből való, és én elloptam, amikor meglátogattam őket.


Pláne hogy akkor vettem egy kis autót is (használtan 1 millióért), és felújítottuk a háztetőnket.


Az egész rokonság előtt letolvajozott.


Már nem haragszom rá, semmilyen érzéseket nem kelt bennem.

2014. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
A húgom 10 éve nem áll szóba velem, és nem tudom mi az oka. Vagyis van egy sejtésem, hogy lehet, hogy azt hitte, hogy volt köztem és az akkori pasija között valami. De nem volt semmi, még csak szóba sem került ilyesmi, de azt el tudom képzelni, hogy a pasi mikor szakítottak, ezt mondhatta neki bosszúból, hogy velem kavart. De ezt csak gondolom, mert más súlyos okot nem tudok elképzelni sem, hogy miért haragudhatott meg rám, az biztos, hogy én ártatlan vagyok és nagyon fáj, ha valóban rosszat gondolt rólam, mert én neki mindig jót akartam. A másik apám, akit soha többet nem akarok látni. Soha nem foglalkozott velünk, gyerekkoromban elváltak, anyu nevelt, ő nem is keresett. Most nyugdíjas korában felkeresett, de kiderült, hogy azért, mert már öregek és kéne valaki aki elvégezze a ház körüli munkát és ápolja őket. Nekem meg nincs erre időm mert van három gyerekünk és dolgozunk és ezért még ők sértődtek meg, hogy mi miért nem érünk rá náluk dolgozni hétvégeken.
2014. nov. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó: miért nem kérdezed meg a húgodtól?
2014. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
A nagybátyámmal. Kiderült róla, hogy egy sekélyes, öntelt és öntömjénező ember, aki egész életemben megvetette a családomat és engem. Ha egy csepp szeretet érzett is irántunk valaha, az is megjátszott volt. Nem szeretném kiteregetni ide a részleteket, csúnya történet az egész. A lényeg, hogy életemben többet nem szeretnék vele beszélni vagy találkozni. Mintha nem is létezne. Jobb lesz így mindenkinek.
2014. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

A bátyám, mert egy rettentően buta, manipulálható, egoista alak, aki többször is meglopott engem, anyámat, kb mamám halálát kívánta, hogy örökölhessen. Egyébként egy lusta disznó, két évig csak a gépet verte, keltette a konfliktust otthon és nem ment el dolgozni, mert hogy "nem tisztelik eléggé". Ő senkit nem tisztel.


Apám, mert egy alkoholista b.rom, aki 10 éves koromtól részegen járt haza minden másnap, lelkileg évekig terrorizált.(Pl szokása volt le dagadt disznózni, undorítózni, elvenni előlem az ételt, amit csináltam magamnak, stb.)


Apai ágon a nagyanyám, mert manipulálja bátyámat (sikeresen, bár nem mintha bátyám olyan nagy áldozat lenne) folyamatosan szidja anyámat, nem lehet vele beszélni, mert csak anyám és mostohafateromról szóló szidalmat tud ömleszteni, az alkoholista fiát pedig istennek beállítani.


Apai ágon a nagyapámmal voltam még (már évekkel ezelőtt meghalt.) Egoista és lekezelő volt mindenkivel, egyszer úgy megpofozott, hogy két hétig (vagy több) lila volt az egész fejem. Amikor szóltak neki, hogy nem kéne, csak a vállát húzta.


Ritka undorító emberekből áll(t) az apai ágam. : D


18L

2014. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#3

hát igen mint szerintem mindenkinél nálam is akadnak gondok...

édesanyám huga az én kedvencem de o annyira ,hogy legszivesebben egy kanal vizbe .....

az illeto már millioszor keresztbe tett nekunk és a családunknak persze o mindent tagad és még szentnek is állitja magát ,ráadásul a család tobbi tagja észre se vesszi ,hogy o mekkora károkat okoztt már nekunk

2014. nov. 4. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!