Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyetértetek azzal, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértetek azzal, hogy a keresztényeknek csak akkor lehet elválniuk, ha a másik ember nyilvánvalóan félrelép vagy valamelyik fél élete komoly veszélyben forog?

Figyelt kérdés
Mondjuk mi a teendő akkor, ha a társ alkoholista lesz vagy drogos esetleg eljátékgépezi a család pénzét? Mi fékezi le a vétkes felet, ha abban a tudatban él, hogy bármit megtehet a családjával akkor sem tudnak a hitük miatt mit kezdeni vele. Szerintem maga a válás, mint lehetőség tudata is arra sarkalja a feleket, hogy nem tehetnek meg gyakorlatilag bármit a másikkal. Mit gondoltok erről?

2012. szept. 25. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Hogy az ilyen fokú vallásosság már-már "betegség". Utálom a fanatikusokat.


Szóval nem értek egyet. Egy házasságot ne a hit tartson össze...

2012. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Badarság lenne!
2012. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Én vallásos vagyok, de szerintem akkor kell válni, amikor már kihűlt a kapcsolat. Nem kellenek ahoz extrém esetek. Szerintem a Jóisten sem szeretné, hogy ketten szenvedjünk egy rossz házasságban.
2012. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg alkesz mellett ott marad a felesége: fél, vagy képtelen lépni, a sok durvasággal, erőszakkal megküzdeni egyedül, segítség nélkül, szegényen, és az erőszakos társ állandó fenyegetőzése mellett. Nem hiszem hogy a kereszténység parancsolná, hogy a magát elmebetegre ivott párjuk mellett maradjanak.
2012. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
ahol mindkét fél igazából, mélyen vallásos, akkor nem fog alkesz lenni, vagy játékgépezni. Szóval ez csak akkor okoz problémát, ha az asszony az, őt meg terrorizálja az amúgy nem vallásos férje. Akiket én ismerek mélyen vallásosak, mintaéletet élnek kb, óriási család, rengeteg gyerek, vasárnaponként mise stb. Hogy otthon milyenek, azt nem tudhatom, de szerintem teljesen normálisak, a vallásuk miatt amúgy se tesznek olyat, ami rossz lenne.
2012. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés már eleve rossz. Illetve tájékozatlan. Mindenesetre ebben a formában semmiképp sem igaz.

Gondolom, a katolikus házasságra gondolsz, ami felbonthatatlan szentség.

Először is: szentségi házasságban soha, semmilyen okból nincs válás. Ágytól, asztaltól való elválasztás van, ami alatt a házasság él, de a felek nem élnek együtt. Egyikük sem létesíthet új kapcsolatot.

Másodszor: ha arra gondolsz, amikor egyházi házasság után vki újraházasodhat, akkor az nem válás, hanem a házasság érvénytelenítése, jobban mondva annak a megállapítása, hogy a házasság ELEVE nem volt érvényes, magyarul sosem létezett. Ehhez kell az, hogy megállapítsák, hogy legalább az egyik fél nem teljesítette az érvényesség feltételeit, például nem gondolta komolyan, hogy "holtomiglan". Ha valamit sikerül kideríteni, ami az érvényességet kizárja, akkor kimondják, hogy sosem volt érvényes. Nem elválasztják a párt, mivel ezzel azt állapítják meg, hogy valójában sosem voltak házasok.


De mivel ezeket a szabályokat sokan nem tudják, keringenek mindenféle érdekes féligazságok az "egyházi válásokról".

2012. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó kommentelő. Én nem vagyok annyira képben, de az elmondások alapján maga Jézus mondta, hogy ne legyen válás csak akkor ha valamelyik fél paráználkodik. Vagy ez nem igy van. Az élet védelme pedig alapvetően egy bibliai igazság hiszen a biblia az élet könyve. Üdv. Józsi.

u.i. a többiek hozzászólását is köszönöm:)

2012. szept. 25. 20:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem vagyok vallásos,de egyetértek.

Manapság az emberek minden baromságért válnak. Nincs bennük tisztesség, az ilyenek az egész házasságot járatják le. Annyi válás van, hogy az elképesztő. 3 gyerek 3 apától, több a féltestvér, mint az édestestvér.

Nem tudom ez kinek jó, de többek között a mai fiatal tinédzserek is ezért olyanok, amilyenek. Sosincs előttük családkép.

Legalább a vallásos emberek minden követ megmozgatnak, hogy a házasságuk boldog legyen, nem úgy, mint a többség.


Egyébként ez a ritkább eset, hogy emiatt válnak, amiket te felsoroltál.

2012. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!