Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hazas vagyok de a baba mastol...

Hazas vagyok de a baba mastol van, mi lesz a gyerek vezeteknevevel?

Figyelt kérdés

Kedves Ugyvedno/ur vagy hozzaerto,


Kernem surgos segitseget ebben a kerdesben, ha hazas vagyok ( herce hurcas valofelben) es mastol vagyok terhes mar 1,5 eve bizonyithatoan eggyutt elunk raadasul kulon orszagban a ferjemtol akkor a baba szuletesenel a gyermeknek ugye nem a ferjem nevet kell viselnie? Hanem a sajat igazi biologiai apja nevet kapjatja amennyiben o a baba szuletese elott apasagi nyilatkozatot tesz?

Koszonom valaszat! Szep napot!

Udv.



2014. nov. 5. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Hazassagban szuletett gyermek apjakent a ferj lesz bejegyezve, akkor is, ha a valas ota nem telt meg el tobb mint 300 nap. Apasagi nyilatkozatot sem tehet az igazi apa.

Ha megszuletett a gyerek te, vagy a ferj indithat apasag megdontese iranti pert a birosagon, a verszerinti apa nem lephet semmit

2014. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Ha Te még házas vagy, automatikusan a férj nevére kerül a bébi. Volt 2 ismerősöm is ebben a helyzetben. El kell válni szépen, és a nevére veheti a kicsit a biológia apa. (NEM VAGYOK ÜGYVÉD)
2014. nov. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos a férj nevét kapja a gyermek. Amit tehetsz, gyors válás, lehet kérni a bíróságon, a terhességre hivatkozva, és a baba apja elvesz feleségül, csak így kerülhet a baba a párod nevére. Egy nagyon jó barátnőm volt ugyanilyen helyzetben.
2014. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Már megint te vagy?
2014. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
másfél éve vagy terhes??? Jó sokáig tart, én elmennék orvoshoz a helyedben!
2014. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos ha meg nem valtal el akkor a ferjed nevere kerul nem az apajera!

Tudom mert anyu volt ilyen helyzetben!

2014. nov. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Már megint a régi Ptk szelleme lengedez, hiába, a beidegződés nagy úr:)))

Az új Ptk ad erre lehetőséget nemperes eljárásban is, annyi, mint az apasági elismerő, csak hárman kell egyszerre megjelenjetek, a férj, a gyerek apja, meg a Kérdező.

Pontosan a helyi gyámügyön kérdezzetek utána, de úgy rémlik, talán a szülés előtt is működik...

2014. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

4:99. § [Házassági köteléken alapuló vélelem]


(1) A gyermek apjának – ha e törvény eltérően nem rendelkezik – azt a férfit kell tekinteni, akivel az anya a gyermek fogamzási idejének kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak legalább egy része alatt házassági kötelékben állt. A házasság érvénytelensége az apaság vélelmét nem érinti.

2014. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%

Nincs szükség az apaság vélelmének megdöntése iránti perindításra, ha az apaság vélelme az

anya házassága alapján áll fenn, a házastársak életközössége legalább háromszáz napja

megszűnt, és az a férfi, akitől a gyermek ténylegesen származik, a gyermeket teljes hatályú

apai elismerő nyilatkozattal a magáénak kívánja elismerni. Ebben az esetben a bíróság

nemperes eljárásban a vélelmezett apa, az anya és a gyermeket teljes hatályú apai elismerő

nyilatkozattal magáénak elismerni kívánó férfi közös kérelmére megállapítja, hogy a gyermeknek nem az

anya férje vagy volt férje az apja. Az apaság kérdését ugyanebben az eljárásban teljes hatályú apai

elismerő nyilatkozattal kell rendezni.

[link]

2014. nov. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

De itten van népszerű cikk is nemjogászoknak:

[link]

2014. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!