Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós-gyerek-kutya konfliktus....

Hayabusa kérdése:

Anyós-gyerek-kutya konfliktus. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyósoméknak van egy anno viadalokra tenyésztett kutyájuk. Nekünk pedig egy 8 hós lányunk. A kutya meglehetősen kiszámíthatatlan, az évek során több példa volt arra, hogy a családnak nekiment, elborult az agya,stb....nem is értem miért van még meg. Így eléggé féltjük tőle a lányunkat. Egy kerti sütögetés alkalmával a kutya a fejét leszegve vészjóslóan ösztönzött arra, hogy lányommal a karomon iszkoljak vissza a lépcsőn. Ebből ők semmit nem vettek észre, kedélyesen szórakoztak. Ezután nem mentem le többé, főleg hogy terhesen is igencsak furcsán viselkedett velem, és támadólag közelített, így már akkor sem bíztam benne. Következő alkalommal kértük hogy zárják be a kutyát arra az időre, és akkor Anyósom teljesen megváltozott, védte a kutyát, húzta a száját miatta. Majd rövidesen a férjem tisztázta vele az ezzel kapcsolatos félelmeinket, amire a válasz az volt, hogy jó, akkor nem lesz több ilyen főzőcske. Miért nem az volt a válasz, hogy persze, természetes, arra az időre bezárjuk?? Vagy neki nem hiányzik a családdal a kerti buli? Sógornőméket szinte minden hétvégén hívják, persze nekik nincs gyerek, csak a kutyájukat viszik. Minket azóta egyszer sem hívott. Ennek 4 hónapja. A gyerekhez jön, meg minden, de ebből a szempontból úgy tűnik fontosabb hogy a kutya rohangálhasson, mint az, hogy a picit ne harapja meg. Pedig nagyon türelmesen, és észérvekkel alátámasztva magyarázta el neki a párom, hogy miért kérjük erre. Ilyenkor mit tennétek?

2014. aug. 6. 07:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Semmit, törödj bele, hogy az anyósodék imádják a kutyájukat, olyan mind ha a gyerekük lenne, és rosszul érintették öket az hogy válasszanak lényegébe két gyerek között(az ö szemszögük alapján) Ők a kutyát választották kész. Legyél aranyos ha meglátogatnak titeket, de amíg a kutya él addig fözöcske nem lesz.
2014. aug. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem k´rdés....Nem mennék oda ahol a kutya van.....
2014. aug. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
Az én anyósom is ugyanez. A kutya a szent, a kis érzései ne sérüljenek. Az ő kutyájuk nagyon ugrálós. Karácsonykor nyolc hónapos terhes voltam, nem voltak hajlandóak bezárni a kutyát. De legszívesebben mondtam volna, hogy ha rámugrik és megrúgja a lányom, vége. Azóta 6 hónapos a lányunk még nem voltunk náluk. Amikor az anyósom hívott, férjem megemlítette, hogy akkor ha zárva van a kutya. Akkor ugyan húzták a szájukat de azt mondták hogy persze. Azóta nem nagyon említették, hogy elmehetnénk. Én pedig nem fogom odavinni a lányomat. Fogadd el, hogy neki a kutya a fontosabb, és ha félted a lányod, ne vidd oda. Én nem vinném, ennyi.
2014. aug. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Tudomásul venném az anyós döntését, és nem mennék oda, ha nem hívnak.


Könnyen elöfordul ugyanis, hogy a kutya a bezárásra azzal reagál, hogy teljesen megvadul, így érthetö, hogy ezt nem akarja kiprovokálni.


De ettöl függetlenül neked nem ártana, ha utána néznél, hogy agresszív kutyával szemben hogyan kell viselkedni, mit az ami ajánlott, és mi az, amoi tilos.


Ugyanis egy kutya elöl "elmenekülni" a lehetö legnagyobb hiba, attól kezdve az illetö neki egyértelmüen zsákmány. Éppen ezért tényleg jobb, ha nem kerülsz a kutya közelébe.

2014. aug. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%

Nézd a gyereked 8 hónapos, nem találkozik vele mindennap, a kutya meg ki tudja mennyi ideje van náluk, egyutt elnek. Neki családtag a kutya. Érthetően rosszul esik neki, ha te azt akarod, hogy zárják be az állatot. Mellesleg a sajat otthonában azt csinál, amit akar. Megy, látogatja az unokáját, többet nem kell tole elvárni. A gyerekedet pedig nem szabadna ugy nevelned, hogy féljen a kutyáktól.

En mennek anyoshoz, vinnem a gyereket is. Ott vagyok, figyeleke, hogy en történjen baj,

2014. aug. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Igen, tudom hogy hogyan kell viselkedni, nekünk is volt, nem egy fajta. Az akkor 4 hónapos babával a karomon viszont nem nagyon mertem kísérletezgetni azzal, hogy vajon hogy reagál ez a kiszámíthatatlan kutya. Így szépen lassan, nyugodtan felmentünk a házba. Nekem ez inkább bosszúság, viszont a férjemet nagyon megviseli, hiszen annyira, de annyira várták a pici unokát, ezzel szemben nem érti meg a férjem álláspontját. Az a baj, hogy azóta azt sem erőlteti, hogy egyáltalán menjünk hozzájuk, pedig a házba nem jön be a kutya, és a hátsó udvaron van, nem is az utcafronton. De már a nemhogy a kertbe, de még a házba sem hív. Én nem viszem a lányom, de a férjemet nagyon zavarja ez a helyzet. Én megértem az Anyósom érzéseit is, azt viszont kevésbé, hogy nem hajlandó belátni, hogy a kutya rájuk is veszélyes. Soha nem tanították, nem nevelték, csak úgy volt és kész. És egy elég akaratos, agresszív fajtáról beszélünk. Múltkor mikor párom náluk volt, meghallotta hogy Anyósom nevet, és morogva, meg vicsorogva fejjel ment az ajtónak kb. ötször. Félreértés ne essék, mindketten imádjuk a kutyákat, de ezzel a helyzettel nem tudunk mit kezdeni. Hát akkor ez marad így. Csak lehet hogy a kutya eltávozása után már nekünk nem lesz kedvünk menni.
2014. aug. 6. 07:43
 7/24 anonim ***** válasza:
32%

Nézd, en se hivnalak, ha előírnad, hogy mit hogy csinaljak a sajat házamban.

Miért veszélyes anyósekra a kutya? Mert te félsz tole?

2014. aug. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nézd. Én nem szabom meg, de ha a te gyerekednek menne neki, nem tudom mit szólnál. Inkább harapja szét a gyereked, csak az Anyósodnak ne szabj meg semmit? Ez nem megszabás kérdése szerintem. Illetve, az imént írtam, hogy őket is minden előzmény nélkül többször megkapta már.
2014. aug. 6. 07:49
 9/24 anonim ***** válasza:
52%

Én megértelek, amúgy is félek a kutyáktól, nemhogy akkor, ha kisgyerek is van velem.


Nem lehet ráparancsolni, az ő háza, de így nem mennék, az biztos.

2014. aug. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%
a szüleimnek 2 volt, de mindkét hatalmas állat rendszeresen járt iskolába, a szüleim mindig megkérdezték az oktató valamit az állatorvos véleményét, róluk, mert ugye a korral is változnak. A kislányom nem volt megszületve, de bármikor gyerekek jöttek hozzánk, az első az volt hogy a kutyákat elzárták, minden kérés nélkül. Az oktató azt mondta, hogy a kutyák néha a gyermekeket is fegyelmezni szokták, mind a saját kiskutyáikat. Oda kaphatnak a nyakához, hogy megrázzák. Viszont mikor a a pofájukban sima húst éreznek nem a kölyök szőrét akkor nem tudják kontrollálni magukat. Pont azért mert szerették őket, a szüleim sose akarták kipróbálni, hogyan reagállna valamelyik ha a gyerek játkosan szájba vágná őket....Anyósód felelőtlen nagyon, én nem is erőltetném h hozza járjak.
2014. aug. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!