Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a kényes helyzeben? Találkozzon többet az anyjával a gyerek?

Figyelt kérdés

Párommal 7 éve vagyunk együtt, de volt egy fél év, mikor külön voltunk. Nem találkoztunk, aztán (mivel én szakítottam) egyszer felhívtam.. aztán adta magát a helyzet és kibékültünk. Neki volt közben egy 3 hós kapcsolata. Még a telefonhívás és a békülés között kiderült, hogy a lány terhes. Ennek ellenére úgy döntöttünk velem marad (megkaptuk, hogy önzõség, de most nem ez a téma)

A lány elèggé kiborult, nem tudom mit várt 3 hónap utan amúgy. Mondtuk, hogy segítünk, párom fizet mindent a kicsi körül stb. Sokat vergõdött, majd a gyerek két hetes korában szinte hozzánk vágta, hogy akkor neveljük mi, ha már ketten akarunk családosdit játszani. Köpni-nyelni nem tudtunk. De megoldottunk, otthon munka es babysitter, majd bölcsivel. A kicsi most 14 hónapos. Adtunk neki egy kis idõt, majd párom beadta a gyerekelhelyezést, nálunk van elhelyezve az anyja 2 hetente hétvén láthatja. Kb így is szokott jelentkezni, vagy 3 hetente. Most pár hete a fejébe vette, hogy õ vinné heti 2-3szor. Új kapcsolata van nem tudom, hogy ez mennyire játszik közbe. Odaadjuk neki azóta, 3x vitte el délután.. Páromnak már ez sem tetszik, nem adja szívesen. Szerintem viszont még most kicsi, nem fog erre emlékezni, jobb lenne neki is, ha szorosabb lenne a kapcsolat. Bár közben én sem örülök neki, engem szeret anyjaként, én nevelem, ébredek fel hozzá, szeretem. De a józan eszem ezt mondatja velem. Ez a heti egy pluszban szerintetek is kell? Vagy maradjuk a kéthetente hétvégiben? Vagy még ennél is gyakrabban adnátok?

Mi lenne a helyes kívülállóként???



2014. okt. 22. 18:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
77%
Én gyakrabban adnám oda, ha az a gyermek érdekét szolgálja. Ha azt látjátok, hogy nem kap enni rendesen, koszosan küldi haza, nem foglalkozik, stb stb, akkor lehet gondolkozni a más megoldáson. Egy esélyt adnék az édesanyának, hogy a gyermeke anyja lehessen.
2014. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%
A következő az lesz, hogy mégis magának akarja a gyereket.
2014. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%
nos, most hogy van párja, tuti, hogy visszavenné a gyereket és most ő játszana családosdit. erre legyetek felkészülve.
2014. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
47%
2-nél a pont.Hamarosan indulni fog nálatok a cirkusz. Jobb ha felkészülsz rá. Bár én a helyedben megruháznám, ha meglépné.
2014. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
54%
Igen, én is úgy gondolom, következő lépésben már ő akarja nevelni a gyereket. Aztán alkalomadtán lehet megint visszapasszolná, mert aki egyszer képes rá, annál csak a körülményektől függ, lesz-e újabb eset. Egyébként nem tudom, miért a gyerek érdeke, hogy a nő, aki megszülte majd elhagyta, több időt töltsön vele. Te vagy az anyja, a párod pedig az apja. Titeket ismer szüleiként, szerintem pont az fogja megzavarni, hogy két nőt ismer anyaként.. márpedig a jelző inkább rád illik, mint rá.
2014. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
50%
Azért gondolj bele, milyen érzés lehetett a csajnak, hogy teherbe esik a barátjától, aki aztán visszamegy az exhez. Nyilván van benne egy rossz érzés, gondolom össze volt zavarodva, padlón volt. Adjátok meg neki az esélyt, mert mindenkinek vannak az életében rosszabb időszakok.
2014. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
66%
Azok után, hogy a kéthetes gyerekét odaadta nektek, hogy neveljétek ti, semmiképpen nem adnám neki oda többször, mint, ami a gyermekelhelyezésnél ki lett szabva. persze ez akkor áll fenn, ha sajátodként tudod elfogadni a gyereket.
2014. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
45%

Az a gond ezzel, ha ez a nő a gyerekét 2 hetes korában oda tudta adni neked, gondolkodási időt is kapott, lemondott a felügyeleti jogáról ez bizonyítja, hogy labilis, nincsenek anyai ösztönei. Bárikor megteheti ugyanezt.

Ha ezek után heti 3 -szor elfogja vinni nagyon összezavarhatja a gyereket. Meg sem tudja szokni az otthoni beállt rendet ezzel hetente felfordul az életritmusa. Most ez a párkapcsolat egy friss dolog, megnőhetett az önbizalma, de mi a garancia arra, hogy nem esik vissza az előző érzelmi, gyermekneveléséhez szükséges alkalmassági szintre. Én biztos, hogy nem adnám a gyereket oda!

A gyerek azé aki félti, szereti gondozza. Kívül állóként úgy tűnik, hogy a vér szerinti anya szeretne picit játszani, babázni akkor és annyi ideig amíg a kedve úgy tartja. A férjednek igaza van, ha engedtek egy labilis nőnek, a párkapcsolatotok is megromolhat, a gyerek érzelmi fejlődéséről nem is beszélve. Ilyen pici korban a legfontosabb az anyával való biztonságos, szoros kapcsolat. A korai kötődés, amikor a gyereknek 1 biztos pont van és az az ANYA, aki mindig mindenütt ott van, éjszaka ha fáj a hasa, vagy ha csak oda akar bújni hozzá aki öleli, babusgatja.

Később ez kötődés meghatározó lehet az élete számos területén, iskolában, baráti és pár kapcsolatában. Ha érzi a bizalmat a biztonságot, egészséges felnőtté válik a gyerek. Ha viszont hagyod- hagyjátok, hogy ezt egy másik anya csak beugróként megzavarhatja, nem tudja ki az aki az az 1 biztos pont, aki az igazi ANYA.

Tartsatok ki a két hetente mellett. Ha majd úgy dönt a vér szerinti anya, hogy végleg visszaakarja szerezni a gyereket, az már egy más kérdés lesz pszichológust is befognak vonni.

Ne szánd ezt a nőt akit a párod se ismer.

2014. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
40%
Fordított esetben mindenki azt írná, hogy az apjának van joga látni, még ha el is hagyta :) Mennyire álszent mindenki.
2014. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
28%
És mi a baj azzal, ha szeretné ő nevelni a saját kisgyermekét? Hibázott, rájött, ezért bűnhődjön örökké?
2014. okt. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!