Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit kérhet egy huszonéves...

Mennyit kérhet egy huszonéves gyerek a szüleitől?

Figyelt kérdés

Itthon lakom még, nappali tagozatos egyetemista vagyok és semmim sincs, teljes mértékben a szüleimtől függök. Mostanában bizonyos dolgok miatt konfliktusba kerültem a családommal (főleg apámmal), elég rossz a házban a hangulat, a lehető legkevesebb időt próbálom itt tölteni.

Mostanában sokat gondolkodom azon, hogy egyáltalán mihez van jogom és mi a helyes ilyen helyzetben.Mármint itt vagyok eltartva, nulla a fizetésem, sehogy sem támogatom őket, egy olyan szakra járok, ami nagy valószínűséggel tönkre fog tenni, tehát a jövőm sem biztos. Ti mit gondoltok?



2014. okt. 12. 13:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

mire jársz?

hétvégente nem tudsz dolgozni?

2014. okt. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Ne haragudj de én azt gondolom hogy pofátlan vagy. Leírod hogy tulajdonképpen egy ingyen élő vagy ráadásul még a sulidat is ők állják gondolom és ezek után te még fel teszed a kérdést hogy mennyit kérhet egy huszonéves "gyerek" a szüleitől? Vállalj részmunkaidős melót. Ne mondd hogy nem megoldható mert sokan csinálják, többek közt én is.
2014. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
utolsó: nem minden szak mellett lehet elmenni dolgozni anélkül, hogy ne csússz
2014. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"egy olyan szakra járok, ami nagy valószínűséggel tönkre fog tenni"


- ezt a részt érti valaki?

2014. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, bár a te kérdésedre a válasz nagyban függ attól, hogy a családod milyen anyagi helyzetben van. Én nemrég végeztem az egyetemmel, 4 hónapja nem tudok elhelyezkedni (pedig több tíz helyen próbálkoztam, interjúkon voltam szakmán belül, sőt még aljamunkákat is elvállalnék, de semmi eredmény), így a párom és a szüleim tartanak el. Mivel be volt ígérve 2 hónapja egy jólfizető munka 50 km-re innen, ezért még egy kocsit is vettem, mert csak azzal tudtam volna eljárni. Ehhez a szüleim is adtak némi kiegészítést, de amúgy nem vártam el tőlük, ez volt a diplomaosztó ajándék, legalábbis úgy tekintek rá. Párom is kapott diplomaosztóra pénzt az elinduláshoz, illetve (állítólag) mindkettőnknek segítenek majd, amikor elköltözünk a szülői házból, hogy be tudjuk rendezni az albérletet stb., De ezt sem vártuk el (na jó, persze örülünk neki és szerintem egy szülő támogassa a gyerekét, amennyire csak tudja, de nem kötelező...).

Egy ideig amúgy én is követelőztem, de rájöttem, hogy nem várhatom el, hogy mindent alámrakjanak, sőt az egy olyan kiszolgáltatott helyzetet eredményezne, amibe inkább nem szeretnék kerülni. Jobb, ha az ember maga teremti elő a javai nagy részét és csak annyit adnak a szülők, amennyit nagyon muszáj.

2014. okt. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Én 20 vagyok, évi 1 milliós a tandíjam (nem, nálunk nincs állami támogatás), diákhitelből fedezem (meg fog térülni), emellett dolgozom, de nem lenne képem kérni itthonról pénzt, szerintem annyira furcsa már ennyi idősen. Nem "alja melót" végzek, szerencsére összejöttek a dolgaim, de nekem ez természetes, hogy én adok bele a dolgokba annak függvényében, hogy itthon lakom.

Már szinte elképzelhetetlen lenne, ha moziba akarnék menni vagy ruhát venni és megkérdezném, hogy kaphatok-e egy kis pénzt. Nem feltétlenül kell támogatni a családot, hiszen tanulsz, természetes, hogy még "eltartanak", de az egyéb költségeidre nagyon jó, ha van saját fedezeted, szabadságot ad, kevesebb a konfliktus.

2014. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó, téged is lefognak pontozni mert itt mindenkinek fáj az igazság, pedig tök igazad van, nekem sincs pofám kérni.
2014. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó kettő nálunk meg azt vallóm inkább kérjen a gyerek minthogy hitellel kezdje az életét. Itthon él nem azon a havi 10-15 ezren fog múlni az életünk. Ameddig tudom támogatom a gyerekemet nem csak most hanem ha már gyerekeik lesznek is szívesen segítek,hisz mi a fenéért dolgoznék ha nem a gyerekeimért? Egy új tv vagy autó sem lenne semmivel sem nagyobb öröm, minthogy a gyerekeimet segíthetem.
2014. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én ezt értem hogy ne hitellel kezdje de a kérdezőnél nincs szó hitelről. Egyszerűen csak vállalnia kéne valamilyen hétvégi vagy részmunkaidős melót. Ennyi.
2014. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

konkrétan a kérdésre nem tudok válaszolni, csak leirom az én esetem.


főiskolás voltam, koliban laktam egy kisebb városban. szüleim tartottak el, nem volt vita ebből. nyaranként dolgoztam, nem költöttem el minden hülyeségre.


jött egy családi gond, ami végett halasztanom kellett. elmentem én is főállásba dolgozni. akkor tudatosult bennem, hogy mire is elég a szüleim fizetése. mai napig nem értem hogy a szüleim hogy tudtak nekem fizetni a főiskolát, és még támogatni is engem.

1 év után visszamentem suliba, volt félretett pénzem, amiből fél évig ellettem volna. de egyből kerestem munkát, szerencsére találtam is egy 6 órás diákmelót, ami pont jó volt a sulival összeegyeztetve.

szüleim segitettek a költésgtérités fizetésében, azt nem tudtam volna. de hétvégi+délutáni munkával tudtam annyit keresni, amiből kifizetettem a kolit, és költőm is volt. nem szivesen fogadtam el pénzt.


sajnos az egy év kihagyás végett sokat csusztam, ugyhogy egyre többet tudtam dolgozni.


igy visszagondolva, ha nagyon akartam volt, régebben is tudtam volna dolgozni, ha csak heti 1-2 hétköznapot + hétvégét, de tudtam volna, csak nem akartam.


azalatt az 1 év alatt sokminden áttértékelődött bennem, az élet megtanitott pár dologra.


szerintem neked is lenne időd dolgozni egy kicsit, és ha otthon laksz még szállásra sem kell költened, meg külön kajára meg ilyenekre.

2014. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!