Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek miért viselkedik...

Szerintetek miért viselkedik így a nénikém? Irigy lenne?

Figyelt kérdés

Én 27 éves nő vagyok,már családom van.Vagy egy 31 éves bátyám.Mindekettőnknek jó munkája van,jól keresünk.

A szüleink szegények,mi is így nőttünk fel.Ők maguk megélnek minden hónapban,de új dolgokra nem nagyon telik.

Mi pedig a bátyámmal közösen veszünk neki dolgokat.

Tavaly karácsonyra kaptak egy új konyhabútort.

Idén szülinapra-névnapra,vettünk nekik egy új mosógépet és egy hűtőt.Amik voltak nekik tényleg ezer éves darabok már,de legalább is 27 évesek,mert már akkor azok voltak,mikor mi gyerekek voltunk.

Idén karácsonyra tervezünk nekik venni egy étkező garnitúrát,asztalt székekkel.

Na és hát van nekünk egy "kedves" nénikénk,ő egyébként anyukám nővére.És mindig megjegyzi,hogy minek veszünk anyáéknak ennyi mindet,meg hogy,na megint egy újabb költséges ajándék.A családi összejöveteleken is csak húzza a száját,ha valaki megdicséri anyáék konyhabútorát.

Szerintetek irigy lenne,hogy őt nem támogatják a gyerekei,pedig megtehetnék!!?

Amugy anya is mondja mindig,hogy nem kellene ennyi pénzt költenünk rájuk,de mi szivesen tesszük.

Ők neveltek fel minket és igyekeztek mindent megadni,nagyon jó a kapcsolatunk velük.Most az a minimum,én úgy gondolom,hogy ha megtehetjük,akkor segítünk nekik.

Nem?


2014. nov. 14. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

"Nem?" - de


és igen, irigy

2014. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ja, irigy.
2014. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon jól teszitek, és nagyszerű emberek vagytok. Én is így gondolom, hogy amíg gyerek voltam, a szüleim megtettek mindent értem, minimum az, hogy ha tudok, én is megteszek nekik mindent. A nénikének biztos rosszul esik, hogy neki nem ilyenek a gyerekei.
2014. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
HA legközelebb iylen megjegyzést tesz, kérdezzétek meg, hogy egyrészt kinek a pénzét költitek, a tieteket vagy az övét, és hogy mi köze van neki ehhez!
2014. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 intrepid ***** válasza:
83%
Két fületek van. Az egyiken be, a másikon ki az ilyen megjegyzést. Még csak azt se kérdezzétek meg tőle, hogy:köze?
2014. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen irigy. És nagyon szép tőletek, hogy ott próbáltok örömet okozni a szüleiteknek, ahol épp tudtok.

A nagynénéd gyerekeinek gondolom csak elvárásai vannak, eszükbe sem jut támogatni a szülőket. Ha ilyen durva beszólásai vannak a nagynéninek, én bizony nehezen állnék meg egy "Ó, hát nem kerül ez olyan sokba, a Pisti meg a Klári is megvehetnék magának, HA AKARNÁK" típusú beszólást.

2014. nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudom én,hogy az egyik fülemen be a másikon ki.

De valahol sajnálom őt,mert az ő 2 fia is nagyon jól él,mégse segítik őt semmibe,pedig nem rossz ember.

Vele is jó a kapcsolatunk,csak mindig ezen zsörtölődik,szinte sose hagy ki egy pillanatot se,amikor erre beszólhat... :/

2014. nov. 14. 13:20
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Vállalva a lepontozást: imádom az ilyen öntömjénező kérdéseket. Egyrészt senki nem fogja azt mondani, hogy baj, hogy támogatod a szüleidet, hanem dicsérni fognak; másrészt viszont ha tudod, hogy a nénikédet nem segítik, mi értelme a kérdésnek? Persze, hogy irigy, de ezért nem körbeállni és kiröhögni kell, hanem szánni.
2014. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

8.

Ment a zöld pacsi.

Az ilyen kérdések szerintem is totál értelmetlenek.

2014. nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

habár lehet egy olyan oldala is a dolgonak, hogy esetleg anyud mellett áll, és ha ők most annyira padlón vannak esetleg (pl gázszámlát sem tudnak fizetni)nos ez esetben tényleg nem egy konyhabútor az igazi segítség, amikor az ebédlőgarnitúrán is mondjuk kenyér áll párizsivel..


de ha nem ezt az oldalát nézi, igen, az is elképzelhető, hogy rosszindulatú

2014. nov. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!