Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek jól gondolom,...

Szerintetek jól gondolom, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés
Vagyok én (N) és a párom (F). Együtt élünk, így a karácsony a következőképpen néz ki: 24-ét kettesben töltjük, 25-én elmegyünk az Ő szüleihez, családjához, majd másnap az én családommal töltjük az ünnepet. A lényeg a következő: Az én édesanyám anélkül, hogy szóba került volna az ajándékozás, mondta nekem, hogy semmiképp se költsünk rájuk, nem kellenek ajándékok, csak menjünk el és érezzük jól magunkat, legyünk együtt, beszélgessünk, eszünk egy jót stb. Míg párom esetében a következő a helyzet: Az édesanyjától mást nem hallani, már több, mint 2 hónapja, hogy ő mit akar karácsonyra. Nincs is ezzel baj, mindig jobb olyan ajándékot venni valakinek, amiről tudjuk, hogy nem a szekrény alján köt ki, de engem nagyon zavar, hogy szinte kötelező náluk mindenkinek ajándékot venni külön-külön és mindig ekörül forog a téma. Nem ez az első ilyen év... Néhány napja mondtam a páromnak, hogy édesanyám mit üzent, ő meg épp azt kérdezte, hogy akkor hogy csináljuk az ajándékvásárlást a szüleinek. Láttam az arcán, hogy meglepődött azon, amit üzent édesanyám. De nem mondott rá semmit. Nem arról van szó, hogy üres kézzel akarok menni vendégségbe, csak zavaró, hogy szinte kötelező jellegű az ajándék. És amint megérkezünk, mindig menni kell a fához és odarakni, amit vittél, és elvenni, amit kapsz, és kibontani, miközben tizen néznek, örülsz-e neki. Annyira kényelmetlen és zavaró ez a helyzet. Nem a finom ételekről és pihenésről szól az ünnep ott. Ti mit gondoltok?
2014. dec. 21. 17:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb család ilyenkor ajándékoz, ebben semmi különös nincsen, túlreagálod. Én inkább úgy érzem, az zavar, hogy anyósra közösen költötök, anyukádra pedig nem.

Legközelebb nyugodtan vegyél anyukádnak is valami szépet, aztán osszátok el az ő ajándékának a költségeit is a pároddal. anyukád jófej akart lenni, szerintem őt nem zavarná, ha nem kapna ajándékot, viszont téged igen, úgyhogy vegyél neki is.

2014. dec. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk is hasonló a helyzet, nagy a kontraszt. Én is a meghittebb ünnepet szeretem jobban, felnőttként nem igazán vágyom ajándékokra, inkább csak jó nézni a gyerekek örömét.

Ne foglalkozz vele, hogy máshol máshogy csinálják, egy napot ki lehet bírni, de én sem élvezem.

2014. dec. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!