Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy értessem meg anyám...

Hogy értessem meg anyám élettársával, hogy nem ihatok alkoholt, mivel nincs epehólyagom? Megjegyzem mielőtt kiszedték volna, az előtt is anti alkoholista voltam!

Figyelt kérdés

Igazából, már elmagyaráztam neki,egy ideig úgy tűnik érti, de aztán megint elkezd erőszakoskodni. a saját gyerekébe is nyomja a piát, itatja. de én sosem ittam, nem is akarok,és nem is ihatok,mert rosszul vagyok az alkoholtól.


f


2014. dec. 28. 21:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mert én ilyesmit soha senkivel NEM AKAROK megértetni. Ha erőszakoskodik, és mégis kitölti az italt, otthagyom... :D Ha ezt megteszi 50-szer, akkor 50-szer hagyom ott. Minek magyarázkodni ezért bárkinek is?
2014. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám és férjem is antialkoholista. Kínálják, de "köszönöm, nem kérek". "Naaa, csak egyet igyunk" ... "nem kérek, köszönöm." Kitöltik, nem veszik el, ennyi. Nem értem, ebben mit kell túlbonyolítani. Mindenki a saját száján iszik, lefogni csak nem fog le, nem?
2014. dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is elég világos üzenet lenne, ha csak úgy szeretetből behánynál a nappalija közepébe...:D Nem hiszem, hogy többet erőlködne.

Amúgy osztom az első válaszoló véleményét.

2014. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
abban hisze hogy ez egészséges, nagyban győzköd vagy 100x elmondja....piszkál, orrom aládugja a piát....
2014. dec. 28. 22:10
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
És te mit reagálsz? Miért nem hagyod ott, és mész odébb, vagy másik helyiségbe?
2014. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Hát ha az orrom alá dugná, igencsak meggyűlne a bajunk egymással. Tegye le szépen normálisan az asztalra, és te eldöntöd, hogy nem iszod meg. Ennyi.
2014. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
igen, mondtam hogy nem kérem,mondtam hogy nem akarok,mondtam hogy nem ihatok. de a múltkor már az orrom alá dugta a pálinkát, és belenyomta majdnem a számba .... nagyon kellemetlen volt.
2014. dec. 28. 22:13
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Én pár éve nagyapámat küldtem el a fenébe a pancsolt, éretlen gyümölcsből főzött pálinkájával. Kihozza Jack Daniels-es üvegben, már kezdek örülni, majd kitölti a pálinkát, és felfordul a gyomrom. Amúgy sem vagyok iszákos fajta, már elvből sem (apám alkoholista volt és belehalt), de nagyapám ráadásul erőszakosan nyomatja is. Ilyen "Ha nem iszod kidobom" meg "Nincs üdítő, nincs más, csak ez, szóval igyad" stílusú mondatokkal próbálta belém erőltetni.

Aztán leszögeztem neki egyszer, hogy nem, majd másodszor is, majd sokadszorra is, volt hogy otthagytam mikor nem állt le. Ma már ott tartunk, hogy egyszer megkínál, és ha visszautasítom, nyugtázza :D

2014. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"de a múltkor már az orrom alá dugta a pálinkát, és belenyomta majdnem a számba"


Ez lenne az a pont, ahol megfogom a poharat, odamegyek a mosogatóhoz és kiöntöm. Majd közlöm, hogy minden további pohárnak is ez lesz a sorsa, ha tukmálja. Ha nem akarja kiönteni az összes piáját, akkor abba fogja hagyni. De ne tedd tönkre a tested egy idióta miatt!

2014. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

A sógorom csak egyszer nyomta az orrom alá a pálinkás poharat. Először csak annyit mondtam neki, hogy ha azonnal nem veszi el a poharat a képem elől kiverem a kezéből. Nem hallgatott rám, így simán kivertem a kezéből. A pohár is darabokra tört, a pálinka meg folyt amerre akart. Majd mondtam a sógoromnak, hogy legközelebb a torkán fogom poharastul lenyomni a pálinkát ha nem érti meg azt a szót, hogy NEM KELL.

Én egyébként ott is hagytam a társaságot, hazamentem inkább. Soha többé nem erőszakoskodott, hogy igyak.

2014. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!