Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nálatok a családi, rokoni...

Nálatok a családi, rokoni körökben (pl. Karácsonykor) mennyire szokásos cigányozni?

Figyelt kérdés
Hozzánk mindig jönnek Borsod-megyéből rokonok Karácsonykor és egész este a cigányokat szidják, a szüleim meg csak bólogatnak és egyetértenek velük!
2015. jan. 7. 19:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%

"masrol sem beszelnek csak a mar nem letezo kommunistakrol"


ó, te kétharmados matricás birka, hát szerinted kik ülnek a Fityiszben?!

2015. jan. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk nem szokás cigányozni, de akiknek rossz tapasztalataik vannak, megértem őket.
2015. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%
7-es vagyok, 11-es fogalmam sincs hogy kik ulnek a F-ben mert kulfodon elek es ahogy pesten is, itt is apolitikus voltam es vagyok.
2015. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Előfordul, de nem erről szól az egész nap, vagy hétvége, amennyit együtt töltünk. A szüleim egy olyan kis településen élek, ahol a lakosság több, mint fele cigány. Érthető, hogy ki nem állhatják őket, mert nagyjából 1%-uk tisztességes, őket viszont sosem vennék negatív értelemben a szájukra, csak poziív példaként. De ez nálunk úgy megy, hogy aki nem cigány, csak lop, csal, hazudik, ugyanúgy elítéljük, bőrszíntől és származástól függetlenül. Aki pedig cigány, és képzett, szorgalmas, dolgozik, és úgy él, mint egy átlagos ember, arra egy pillanatig sem jutna eszünkbe másként nézni, mint egy átlagos emberre. De sajnos itt a környéken is borzalmasan élnek és viselkednek a cigányok, és sok nem cigány is, aki a környékükre költözik átveszi ezt a mentalitást, így jóval többen élnek így, mint a cigányok. A szüleim közvetlenül találkoznak ezzel nap, mint nap, mikor a település hivatalának folyosóján üvöltöznek és ütnek-vernek szét mindent segélyért, amire nem jogosultak. Kérdem én, őket miért kéne tisztelni, becsülni? Csak megvetni tudom az ilyen embert, legyen akármilyen színe is a bőrének.
2015. jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
Most azt nem értem, hogy miért vannak lehúzva azok a válaszok, akiknek nincsenek rasszista családtagjaik. Most akkor mi szégyelljük magunkat, mert normális emberek élnek a családunkban? A rokonságom fele gyógypedagógus (90%-ban cigány gyerekeket tanítanak), eléggé alkalmatlanok lennének a hivatásukra, ha rasszisták lennének.
2015. jan. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
48%
Mi nem szoktunk egyáltalán. Mondjuk még nagyon régen volt mikor az anyukám és a nagymamám elkezdett rosszakat mondani róluk, de én aztán szóltam az anyukámnak, hogy nem szép dolog ilyeneket mondani emberekről, nem számít, hogy cigány vagy sem. Azóta fel sem hozták újra a témát, gondolom mert látták, hogy mennyire érzékeny vagyok a témára, vagy mert rájöttek, hogy soha nem szabadott volna rosszakat mondaniuk, hiszen minden ember más, legyen az cigány vagy sem.
2015. jan. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Eléggé gyakori, de olyankor felállok,és kimegyek cigizni egyet. Nem bírom elviselni, de ha nekik ez kell, csinálják. Félig roma vagyok, a párom családja magyar...
2016. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos anyósoméknál szokás minden ünnepen ezt hallgatni. Rasszisták, de még buták is, egy néger emberre is azt mondják cigány. Kértük már mi többiek, hogy legyen más a téma az ünnepeken, de nagyon nem tartja be.
2016. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem szép dolog egy egész népről általánosításokat mondani. De vannak falvak, ahol tényleg nagy az etnikai feszültség (és ezek jellemzően kistelepülések, szóval ne gyertek ilyen hülyeségekkel, hogy "van Miskolcon rokonom és ők nem szoktak cigányozni", mert az ottaniak nekem se, de az Ózd környéki falusiak már igen), és persze magyar is van, aki lop, de azt szájbaverheted érte, de ha a cigányt vered szájba, akkor már szerepelsz az újságban mint rasszista disznó. Kérd meg a rokonaidat, hogy konkrétumokat mondjanak, ne csak általánosságban szidják őket, akkor meg fogod tudni érteni az álláspontjukat.
2016. okt. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
61%
egyfolytaban(tenyleg napi szinten) ez a tema, raadasul amikor szolok hogy ezt nem kene, de legalabb ne az ebed kozben, eloveszik a szokasos “megszolalt a feminista, az emberi jogok nagy vedoje” beszedet.vicc az egesz.
2017. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!