Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Iszonyatosan elegem van már a...

Iszonyatosan elegem van már a nővéremből (? )

Figyelt kérdés

9 év korkülömbség van köztünk, igazából sosem volt olyan felhőtlen a kapcsolatunk. De úgy érzem, hogy évről-évre rosszabb.

A mostani barátja elég tehetős. De a testvérem semmivel nincs megelégedve. Karácsonykor is felháborodva panaszolta, hogy neki "csak" egy 28 ezer forintos csizmát akar venni a párja. Persze végül 50 ezreset kapott.

Síelni viszi úgy, hogy neki egy forintot nem kell az utazásba belefizetni. Nyár elején is mennek 1 hónapos nyaralásra.És ezeket mindig az orrom alá dörgöli. Örülök neki, hogy ilyen sok szép helyere eljut, de ezeket ő egyáltalán nem értékeli. Természetesnek veszi. DE mikor megkéri a barátja, hogy vásároljon már be, ez egy héten max. egyszer fordul elő, akkor ő, már hívja is fel anyukámat, hogy neki kell a nagy bevásárlást rendezni, mikor ő nem is keres sokat.

Engem folyamatosan kritizál, ha találkozunk. Már komolyan kerülöm a vele való találkozást, hogy ne kelljen hallgatni az ő "sanyarú" sorsát.

Persze, ha anyukámnak említem ezeket, akkor mindig kipártolja a nővéremet...


Ti mit tennétek a helyemben? Beolvasnátok neki, hogy szálljon már magába vagy inkább elkerülnétek őt is és a vele való vitát is?


Köszi előre is a válaszokat, tanácsokat!


2015. jan. 18. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem ebből, hogy anyukád pártolja őt az jön le, hogy anyud nagyon elkényesztette őt és ő úgy gondolja, hogy tök természetes dolog, hogy őt körül kell ugrálni.
2015. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Már-már a k.sággal határos, amit a nővéred csinál. Szerintem finoman utalj rá. Meg fog sértődni, de majd megbékül.
2015. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van! Baromira el lett kényeztetve. Mikor különköltözött, akkor is mindent megkapott: ágynemű, hütő, szekrény, függönyök...De ezekből szinte a felét sem tudja felmutatni, mert amikor egy másik lakásba költözött, akkor a fele cuccát azt otthagyta!!!

Neki minden el van nézve, ezt is nagyon unom már...Mikor meglátogatja a szüleimet, akkor beül az asztalhoz és az utolsó villát is elvárja, hogy elékészítsék...

Én ezt nem tudom elnézni. Főleg úgy, hogy anyukám elég beteges mostanában.

Egyszerűen olyan elegem van belőle, hogy szívem szerint nem is tartanám vele a kapcsolatot, most is csak anyukámra való tekintettel nem szólok inkább semmit. Vagyis amikor már nagyon tele a pohár, akkor minden kibukik belőlem...:/

2015. jan. 18. 15:48
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Én beolvasnék neki.Végülis a nővéred,nem egy idegen.Tudja csak meg,hogy mit gondolsz!
2015. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinte is mondd el a véleményed. Jobb ha tudja, milyennek látod. Hátha még tud változni.
2015. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

minimalizáld vele a kapcsolatot.

nekem is többet keres a párom, volt amikor ő tartott el mert suliba jártam. de azóta már én is keresek, és minden pénz közös, nem várjuk el, hogy elhalmozzon a másik drága ajándékokkal.

nem ezen múlik a sikeres kapcsolat.

nővéred meg szereti a szép ruhákat, drága ajándékokat, nem baj ez, talált egy balekot aki mindezt fizetni. majd pofára esik egyszer.

kérdező, nem tudsz mit tenni vele, majd észhez tér remélhetőleg

2015. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Beolvashatsz neki, de úgy sem fog érni semmit.
2015. jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Költőnő? ***** válasza:
kiadhatod a sértettséged, de jobb nem lesz... Minél távolabb tőle.
2015. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2015. jan. 18. 23:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Remélem egyszer te, a magad keresetéből dupla olyan drága cuccokat fogsz tudni venni magadnak :) már csak azért is! Mondjuk 9év múlva :))

De az nagyon szimpi ahogy te látod a helyzetet!

Sok sikert, és ne foglalkozz vele.

2015. jan. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!