Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Iszonyatosan idegesit, ahogy...

Iszonyatosan idegesit, ahogy sogornom a gyerekehez viszonyul. Semmi kozom hozza, nem is szolok bele, de nem fura?

Figyelt kérdés
Sogornom orvos, raadasul laborban dolgozik valami cegnel. Mindent olyan iszonyat realisztikusan, tudomanyosan fog fel. Pl. a minap valahogy szoba jott, hogy mi van a halal utan. Epp ment a tv-ben egy musor es feldobta a temat az egyik baratnom, mire sogornom valasza az volt, hogy o a lelekben nem hisz. De mar hogy ne lenne semmi a halal utan, hiszen, ha elbomlik a testunk, akkor szerves anyagga valik stb stb. Es ez nekunk csak azert nagy szam mert az emberek tobbre tartjak magukat, de ugyan miert kene egy ember maradvanyaival maskepp lennie mint egy novenyevel vagy egy allateval. Es ezeket halal komolyan is gondolja...pl amikor megszuletett a gyereke, bementunk hozza a korhazba. Hoztak etetni es akkor eszrevette, hogy le van nove a baba nyele. Ezt meg tok nyugisan kozolte az orvossal. Mire en megkerdeztem, hogy nem aggodik? Mondja miert aggodna? Ez gyakori. Mar 1 eves a gyereke, tenyleg jo anya, lelkileg ott van a gyerekkel szoval nincs ezzel gond, csak nem aggodik semmiert, semmilyen serules, betegseg stb. mert mindig tudja mi miert van, es ezek a tenyek es ezeken nem kell csamcsogni. Nem igazan tudom leirni a jelenseget.

2015. febr. 8. 23:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, a gyereknek nem lesz jobb, ha pénikol az anyukája. Amíg nyugodt marad, addig a gyerek sem fél, és jobban el is tudja mondani, mi a baj, ha racionális. A hit pedig olyan dolog, hogy mindenkiben kialakul, és ezt tiszteletben kell tartani. Szerintem is kicsit sivár lehet az, hogy semmiféle "mesében" nem hisz, de az ő élete, ettől még jó anya, úgyhogy nincs okod aggódni.
2015. febr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 acelsziv ***** válasza:
57%
van egy magabiztos adathalmaz a fejében. Nincs mindenben igaza de ettől még magabiztos a tudása miatt.
2015. febr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

Én sem vagyok egy parás anyuka.. Sőt, mondhatni nagyon hasonlítok a sógornődre. Ilyen vagyok.. Nyugodt vagyok nagyon, a gyerekünk is nyugodt, kiegyensúlyozott, minden érdekli a világon, őt is nehéz kibillenteni az egyensúlyából.

Nem tudom, ez miért fura? Jobb lenne, ha egy idegbeteg, mindenen aggódó anyuka lenne a gyerekével?

2015. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Te azt gondolod, a folytonos aggódás összefügg az anyai érzelmekkel. Természetes, hogy egy anya aggódik a gyerekért, ha valami baja van, mert nem tudja, mire számíthat, és a legrosszabb gondolatok fordulnak meg a fejében. A sógornőd tisztában van a betegségekkel, fertőzésekkel, veszélyekkel, ezek lefolyásával, gyakoriságával, kimenetelével.. Nem aggódik amiatt, amit ismer, és tudja, mivel jár, mi a természetes lefolyása. Ha a gyereked elesik, fertőtleníted a térdét, és tudod, hogy nem lesz tőle maradandó baja, előfordul az ilyesmi. Ő ugyanígy áll a témához, csak sokkal több dologban tapasztalt, mint egy átlagos anya. Az egészségügyön kívül eső témák ugyanúgy kétségbe fogják ejteni, mint bármelyik hétköznapi anyát.

A halálról pedig.. nos, én sem hiszek a túlvilágban, pedig megnyugtató lenne. Pedig én nem vagyok orvos. Van, aki bár nyitott a világra, azt hiszi el, amire bizonyítékot lát, belőlük lesznek pl. a kutatók. Aki bizonyíték nélkül is elhisz bármit, amit szeretne, az viszont általában valamelyik számára biztonságot jelentő vallásban keres menedéket. Egyáltalán nem hinném, hogy baj, ahogyan a sógornőd gondolkodik, felelősségteljesebb ember, mint aki azt várja, majd csodák segítik az életben anélkül, hogy bármit is tennie kellene érte. Nekem nem furcsa, hogy a sógornőd ilyen, és nem értem, mi ezen az idegesítő.. legfeljebb a magabiztosságát és tudását irigyelném, mert nem hátrány kicsi gyerek mellett.

2015. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Nincs semmi baj a sógornőddel. Miért pánikoljon feleslegesen? Nyilván orvos létére pontosan tudta, hogy a lenőtt nyelv elég gyakori, és későbbiekben semmi hátránya ne lesz a kicsinek. Legalább nem olyan mint a szomszéd asszonyom. A 3 éves fia szaladgálás közben elesett. MAjd felállt, és tovább játszott, de az anyja pár perccel később rohant hozzá, hogy "jaj, kicsikém! hát elestél, és lett egy pupi a térdeden.. jaj jaj jaj" erre a gyerek aki már van 5 perce, hogy elesett, elkezded torkaszakadtából bömbölni, mert látta az anyja félelmét.

halálról meg annyit, hogy sokan nem hisznek abban, hogy van valami a halál után. Én sem hiszek benne, pedig még orvos sem vagyok.

2015. febr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%
Én hasonló vagyok, mint a sógornőd. Én sem misztifikálom túl a halál utáni dolgokat. Elbomlunk, kész. Ennyik voltunk, minek ezen rágódni tovább? A betegségekhez ugyanígy állok. Betegek lettünk, majd meggyógyulunk, van ilyen. Ha mégsem gyógyulunk meg, hát ilyen is van, gyakran halljuk ugyebár. Igaz, nekem még nincs gyerekem, de a környezetemben vannak. Elesik - üvölt - anyuka rohan, én meg ülök nyugodtan, mert tudom, hogy az ég világon semmi baja nem lett a gyereknek. Valóban nem, csak poros lett a tenyere, ő meg hipohonder, ahogy az anyja is, és már mennének az ügyeletre, mert mi van, ha ízületi sérülése, vagy agyrázkódása lett. Egy normális, reális nő vagy szülő szerintem nem pánikol, még akkor sem, ha nagyobb a baj egy poros tenyérnél, már csak azért sem, mert épp eleg, ha a gyerek szirénázik. Mitől fog megnyugodni szerencsétlen, ha az anyja mégjobban rázendít? Szóval én tök jónak látom, ahogy sógornőd viselkedik. Reálisan lát, nyugis, nem stresszel, a gyerek is ezt veszi át tőle, nem pedig azt, hogy mindenen ki kell a végletekig borulni. Szereti, jó anya. Akkor mi a probléma? Az, hogy nem egy idegbeteg hisztérika, mint a legtöbb anya manapság? Bár több ilyen lenne, mint ő.
2015. febr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Bárcsak több ilyen édesanya lenne a világon, mint a sógornőd! :)

(egy óvónő)

2015. febr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

Dr. Bones. :)

Nincs vele amugy semmi baj. O ilyen, igy kell elfogadni. A gyereknek meg semmi baja, nem lesz attol, hogy a sogornod nem panikol, mindes egyes betegsegnel, kis balesetnel. Sot, sokkal jobb egy hidegveru, ,kimert anyuka, mint egy allandoan idegeskedo, stresszes anyuci , aki minden egyes horzsolasnal egyutt bog a gyerekkel.

2015. febr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

Az ismeretlentől szoktak pánikolni. Pl átlag anyuka sok mindent miatt pánikol az első gyerekénél, a többediknél ugyanaz miatt már nem, mert tudja mire számítson. Ha a sógornőd előre tudja már most, akkor minek pánikoljon?

Az első gyerekemnél sírógörcsöt kaptam amikor vért vettek tőle, ma már akár össze is varrnám ha épp muszáj lenne :p.

2015. febr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%
Általában az egészségügyben dolgozó anyukák ilyenek. Más területen lévő anyukák leginkább azért pánikolnak, mert szokatlan helyzetekbe kerülhetnek a gyerekkel és nem tudnak reagálni rá. Az egészségügyisek megszokják ezt a pánikhelyzetet és képesek nyugodtak maradni. Ráadásul pontosan tudják mi a baja a gyereknek, nem kell találgatniuk mint a 'sima' anyukáknak.
2015. febr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!