Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mért csinálja ezt a családom,...

Mért csinálja ezt a családom, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Egyetemen tanulok, saját albérletem van. A másod unokatesóm (16 éves) 1 hónapot nálam lakott (erre az időre én kiköltöztem). Kb. 3 hete kiköltözött, én akkor megmondtam, hogy mennyi pénzt kérek a hónapra. Eredetileg úgy volt, hogy 1-2 éjszakáról lesz szó, akkor mondtam, hogy nem kell fizetnie, később mikor kiderült, hogy több, megegyeztem az apjával, hogy fizet.

Szóval mikor megírtam a gyereknek, hogy mennyit kérek, nem válaszolt, hanem az apja hívott fel, hogy hova utalja, mivel épp kocsiban voltam, mondtam neki, hogy ne utalja, majd küldje el a fiával, egyébként is így beszéltem meg vele.

Mikor a gyerek jött a cuccaiért, látszódott, hogy vérig van sértve, mikor adtam neki 1 nejlonszatyrot, mert ő nem hozott eleget, az arcomba vágta, hogy ne aggódjak, ezt is visszakapom...

A pénzem után akartam menni, de a családom lebeszélt, inkább odaadták ők.

Nem értem, miért jó ez nekik. Hiába kérdezem, hogy miért nem állhatok ki magamért, letorkolnak, hogy hagyjam a francba, nem ér ennyit a pénzt.

Én viszont úgy látom, hogy a másod unokatesóm semmit nem tett azért, hogy szemet hunyjak efelett. Sose volt otthon mikor mondtam, hogy átmegyek beszélgetni (2x találkoztunk, 1x mikor beköltözött, 1x mikor ki), nem olvasta el az üzeneteimet facebookon, vagy ha ritkán el is olvasta nem válaszolt.

Baromira zavar, hogy 1 hónapot ingyen lakott nálam így. Ha tett volna bármit azért, hogy megismerjük egymást, nem bántana feleennyire sem. Ezt elmondtam a családnak is, akik egyet értenek, de nem támogatják, hogy emiatt megkeressem a kedves semmirekellőt vagy a kedves drága apját.

Velük szemben ott a barátom, aki szerint nem lehetnénk ilyen beletörődök, lépnem kéne valamit.

A kérdés adott, ti hogy látjátok?


A kért összeg 45 ezer forint egyébként.

A család, anyumat és nagymamámat jelenti, nekem csak ők vannak.


2015. febr. 24. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elkérném. A családom nem érdekel, azoktól fogadnám el, akik lógnak vele. Így korrekt.
2015. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kőkeményen elkérném,pénzből élek én is,plusz szeretetszolgálat sem vagyok.Másodunokatesó azért nem olyan közeli rokon,mintha édesanyád lenne(tőle nem kérnék).
2015. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na ezért nem tartom a kapcsolatot a rokonsággal :D Szeretnek visszaélni vele. Próbáld meg elkérni mert tényleg nem olyan közeli rokon meg ha ilyen tirpákok akkor azok nem is rokonok hanem inkább idegenek.
2015. febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ebben egyeztetek meg, hogy fizetnek, akkor jogos.

Keresd meg a másoduncsi apuciját, mert vele egyeztetted ezt le.

Gondolom, szerződést vagy ilyesmit írtatok alá, de amikor kiköltözött, akkor az apucinak már úgy kellett volna repülnie fizetni.

Amúgy nem értem, hogy miért költözött ennyi időre oda. Gondolom a szüleivel nincs így jó viszonya, és az is lehet, hogy az apuka már nem hajlandó fizetni, mert a gyerekét így nem csípi.

De ha megígérte, akkor keresd meg és fizessen.

2015. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

gondolom nem írtatok alá szerződést***

Kimaradt a NEM szócska :)

2015. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elkérném. Én azt is el tudom képzelni, hogy az apja odaadta a pénzt a srácnak, de ő nem adta neked.

Hívd fel az apját és mondd el, hogy még mindig nem kaptad meg a pénzed, ezért inkább utalja át.

Legközelebb meg majd nem segítesz nekik.

2015. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A gyerek suliváltás miatt jött el más városba, de nem hajlandó koleszba menni.

Ha a gyerek eltette, akkor veszett fejsze nyele, ha szólok is az apjának, letagadja. Az ő szava az enyém ellen...

A szerződés valóban nem került szóba, szinte csak telefonon beszéltem az apukával, tehát csak szóbeli megállapodást kötött velem.

2015. febr. 24. 13:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Te már ezzel kapcsolatban írtál ki kérdést, amikor nem bírtad kirakni pár nap után, ahogy megegyeztetek. Ha neked ezek után, (amikor te szóltál az apjának, még ő volt felháborodva) ennyi eszed volt, hogy nem utaltattad a pénzt, akkor szerintem is törődj bele, hogy buktad, illetve az írásod szerint a szüleid. Egyébként a nagynéni nem családtagod? Tudod, akié a lakás, akitől te kölcsönbe kaptad? (csak mert azt írod, csak anyud, nagymamád a családod)
2015. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, írtam ki, csak nem tudtam mellékletben linkelni, mert nem találtam, véketlen törölhettem.

A család nekem, akikkel érzelmi kapcsolatban állok, akik eszembe jutnak a család szó hallatán, mindenki más rokon, akivel csak a vérség köt össze,de nem erre vonatkozott a kérdés.

2015. febr. 24. 13:46
 10/11 anonim válasza:

Ha elmondod az apjának barátságos hangon, hogy neked ez rosszul esik és azért tartod jogosnak a pénzt mert... Akkor az a kapcsolatotokra is jó hatással van és a pénzt is megkapod méghozzá azért mert ő is így fogja jogosnak érezni.

A gyereknek még nincs sok fogalma a világ működéséről. Azt hiszi neki minden jár és semmit nem kell adni érte cserébe. Ha te fizetnél neki azt is keveselné. Vele ne foglalkozz.


Anyukádék pedig egy olyan világban nőttek fel ahol jobb volt kerülni a konfliktus bármi áron. Ha lehet ezt ne tanuld el tőlük.

Ne keresd és ne generáld a konfliktust de ha valami jár neked amellett állj ki. Határozottan de szelíden. Nekem ez vált be legtöbbször.

2015. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!