Nálatok mi a "szokás"?

Figyelt kérdés
Abban sem vagyok biztos, hogy ez szokás kérdése. Szóval évek óta nem élünk már a szülőkkel. Ha az én szüleimhez megyünk mindig odatelefonálok előtte,( akkor is ha csak arra járunk és beugrunk egy pár percre) hogy nem zavarunk-e. A férjem, ha csak nem ebédre megyünk, nem szól oda előtte, hogy beugorhatunk, vagy zavarunk-e. Ez nekem eddig fel sem tűnt, csak mióta meg van a fiam anyósom a nap bármely percében képes megjelenni nálunk szó nélkül. Mivel jó a kapcsolatunk, szóltam neki, hogy ez engem zavar. Mire mondta, hogy rendben akkor ezentúl ideszól,(egyelőre valóban be is tartja) de neki furcsa, hogy be kell jelentkeznie a saját fiához. Ma voltunk anyuéknál, úgy, hogy én odatelefonáltam, majd elmentünk, anyósékhoz is, szó nélkül, mire a férjem az orrom alá dörgölte, hogy neki nem kell bejelentkeznie ha hazamegy. Ez valóban így van, de nekem ez furcsa, mert én nem tudnék hazaállítani anyuékhoz szó nélkül. És ők is idetelefonálnak, ha jönnek. Ez tényleg csak szokás kérdése lenne?

2015. jan. 4. 20:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
19%

Ez csak egy újabb szokás. Nálunk soha senki nem telefonál a másiknak, ha menni akarunk. Ha esetleg alkalmatlan valamiért az időpont, akkor pár perc után hazamegyünk.

A családtagok NEM idegenek, hogy engedélyt kelljen kérni a látogatáshoz.

2015. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
szerintem alap a telefonálás.
2015. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Én is mindig felhívom a szüleimet és ők is minket,mielőtt jönnek.Nálunk ez a normális.
2015. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ez csak szokás, de legtöbb embernél az a "normális", hogy odaszól, mielött megy valakihez - és ez a szülökre - felnött gyerekekre is érvényes.
2015. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
70%
mi nem szoktunk elore telefonálni, viszont anyosom mindig telefonál, hogy itthon leszunk e..(mivel elég ritkán vagyunk itthon, ez részben értheto is)
2015. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%

En szolok, es tobb okbol is: 1. amiota eljittem otthinrol es hazajarok, de vendegkent. A varatlan vendeget meg nem mindig figadjak szivesen megha rokon is. pl. anyam apam is lehet epp szexel es nem biztos hogy orulnek ha rajuknyitom az ajtot.

2. szeretem en is illendoen varni a vendegeket es nem orulok ha rokon varatlanul beallit mert nem tudom megkinalni semmivel meg lehet epp szexelnek a ferjemmel.

3. mivel a rokonaimhoz es szuleimhez is messzire kell utazni sot ketlaki eletet elnek, ezert potyara nemnszivesen utazgatok se 200, se 5 km-t .

Egyszeruen ha mar van ugyis mindenkinek mobilja akkor megkerdezem mikor mehetek, mikor idealis.

Anyosomeknal mivel ehy hazban lakunk ez az elejen nem volt evidens, bejart a lakasba...aztan megkertem a parom, hohy legalabb kopogjon. Azita kopog es ha tudjuk egyeztetjuk ki mikor megy fol/le a masikhoz... en se szeretek hozza csak ugy beallitani. Fajos hata van, o foz a csaladra, gyakran rosszul van. Bekopohok megkerdem mikor mehetunk, johetunk..meg jobb, ha elotte egy elozo talalkozasnal beszelhetunk errol.

Persze ahany haz annyi szokas.

2015. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
#1 Nem engedélyért telefonálunk lőtte, hanem azért, mert éppen szexelhetnek is, vagy lehet más vendég is.
2015. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
20%
utolso, nem semmi szexelos család vagytok ti :D azért ezek komoly érvek, lehet hogy épp szexelnek..lehet, hogy épp s.zarnak, nem? :D
2015. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
32%

Nálunk se szokás a telefonálás a szülőknek, a férjeméknél sem. Mondjuk ehhez nyilván kell egy alap intelligencia, hogy tudjuk, este 11-kor nem állítunk be, meg reggel 7-kor sem, és nem ülünk a másik nyakán egész nap. Engem csak ebben az esetben zavarna, ha szó nélkül jönnének, ha ilyen lehetetlen időpontban történne, és/vagy egész nap boldogítanának.

Anyumék a szomszédban laknak, minden nap találkozunk, átmegyünk egymáshoz, de se mi nem szólunk át, se ők. Nekem fura lenne telefonálni, két évtizedig az a ház volt az otthonom, oda mentem haza, attól, hogy elköltöztem, már idegen lennék? Gondolom ők is úgy gondolják, hogy együtt éltem velük 20 évig, nehogymár időpontot kelljen kérni.

A férjem szülei a szomszéd faluban laknak (10 km, kocsival 5 perc), hozzájuk se kell bejelentkezni. Ha ebédre megyünk, azt tudni szokták, mert ők hívnak meg, de ha "csak úgy" beugrunk egy fél órára, nem szoktuk bejelenteni, nem is kérik. Ők hozzánk nem nagyon szoktak jönni, az évek során úgy vettem le, hogy náluk valahogy az a szokás, hogy a "gyerekek" látogatják a szülőket. Most várjuk az első babát, szerintem az ő születésével fog ez változni, gondolom unokázni jönnek majd eleinte, hogy ne mi cincáljuk a gyereket, amíg még pici. Én tőlük sem fogom elvárni a bejelentkezést, ők se várják el tőlünk.

2015. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit az első válaszoló írt, hiszen valóban a mobiltelefonok elterjedése előtt, ez valóban nem lehetett ennyire szokás. Mégis a mi családunkban ez mindenkinél alap, de pont a nagymamám az, akihez egyenesen szentségtörés szó nélkül beállítani, holott ő nem nőhetett fel ebben. Bár vezetékes telefonjuk régóta van.
2015. jan. 4. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!