Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A kisebbik unokám egyre...

A kisebbik unokám egyre ellenszenvesebb ami az anyja hibája. Ilyenkor, hogy ne tegyek különbséget a két unoka?

Figyelt kérdés

A történet egyszerű. Az új menyemnek soha nem tetszett, hogy jóba maradtam volt menyemmel és a tőlem telhető módon próbáltam segíteni neki és a nagyobb unokámnak( nincs se családja,sem egy normális rokona, nehezen is jött rendbe az élete a válás után). Próbáltam őt elfogadni, tényleg. De amióta ismerem egy kiállhatatlan, hülye liba és a kisebbik unokám kezd a kiköpött mása lenni. Nem tettem különbséget soha a két lányka között , de most úgy érzem kezd bennem vmi megváltozni, és ez nagyon rossz.

Tudom, hogy nem Ő tehet róla, a fiammal is beszéltem erről, de szerinte csak ilyen a kamaszkor és majd lesz ez így se. Hát nem tudom...eddig még senki sem vágta földhöz az általam elkészített ajándékot és sértődött meg a szülinapi összegen( ajándékutalvánnyal együtt ,40. ezer ft.)



2015. ápr. 17. 12:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%

".eddig még senki sem vágta földhöz az általam elkészített ajándékot és sértődött meg a szülinapi összegen( ajándékutalvánnyal együtt ,40. ezer ft.)"

Ne erőltesd a kapcsolatot. A leírtak alapján csökkentsd minimálisra a kapcsolatotokat. Talán megjön az esze annak a gyereknek egyszer.

2015. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

És ez azért volt ,mert a nővérének laptopot vettem. Most lett 18 éves, már fél éve áhítozott érte(az anyjával együtt egy számítógépen osztozkodtak). Szülinapi + ballagási ajándék gyanánt kérte. Kitűnő tanuló, egyetemre akar menni.

Hiába magyaráztam a kisebbiknek, hogy Ők nincsenek olyan anyagi helyzetben, Ő most nagyobb , az egyetemre jobban kell egy ilyen eszköz, mint neki facebookozásra 14 évesen, de nem értette meg. Miután megcsinálta ezt, mondtam, hogy akkor szedje össze a cuccát, és irány haza fele, mert az én házamban ilyen viselkedést nem tűrök el. El is ment, jól becsapta maga után az ajtót. Én utána ültem a konyhában ,és vártam a menyem telefon hívását. Természetesen jött is, elhordott mindennek, én egy sz*r nagymama vagyok, a közelébe nem enged a lányának. Borzasztó.

Amúgy mindig ugyan úgy ajándékoztam, sokszor a fiam helyett, de én próbáltam meg a két lány között is normális kapcsolatot kialakítani. Ahogy a nagyobbat, őt is főzni, sütni ,varrni tanítottam, beszélgettem vele, előtte is mindig nyitva volt az ajtóm. De úgy látszik nem is szeret, és inkább féltékenykedik, meg durcáskodik.

2015. ápr. 17. 12:14
 3/40 anonim ***** válasza:
70%

Nem tartozik ide, de miért váltak el? Nagyon úgy néz ki, hogy mindenki boldogabb lenne, ha a második házasság meg sem köttetik...

Visszatérve erre a kis libára, én többé be nem engedném a házamba, ajándékot meg még véletlenül sem kapna.

2015. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
16%
nekem végtelenül ellenszenves, ahogy az unokádat bünteted azért, mert utálod az anyját.
2015. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Szerintem az anyja hibája, hogy ilyen lett. Az én magánéletembe is mindig vájkált, szabályosan hiszti rohamot kapott, ha megtudta, hogy megint egy kis összeggel segítettem az unokámat és az anyját. A fiam is megváltozott amióta ezzel a nővel van.
2015. ápr. 17. 12:21
 6/40 anonim ***** válasza:
92%
Most megbotránkoztató dolgot fogok írni, de szerintem ilyenkor már nyugodtan lehet különbséget tenni, nem gyerekek már. Főleg a viselkedést nem kell mindenáron elfogadni és az ilyen hisztérikus kirohanást nem kell még megjutalmazni. Nyugodtan lehet szólni, hogy hülyegyerek viselkedésért hülyegyereknek való bánásmód jár. Ha nem tetszik a kiskamasznak, akkor változtasson.
2015. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
17%
Kamaszodik, ennyi. Nem mindenki egyforma, és máshogy is élik meg a kamaszkort is. Nagymama vagy, mégsem tapasztaltad meg eddig, hogy az emberek, gyerekek, mindenki más-más jellem? Lehet, hogy érzi rajtad, hogy a másik unokádat jobban szereted, és ezért jobban is lázad ellened. Azt hiszed, hogyha ellenszenves neked, akkor ő azt nem érzi meg? Dehogynem! Szóval tarthatnál egy kis önvizsgálatot is. Azt is érezheti, ahogy az anyukájára tekintesz, ez is okozhatja, hogy veled szemben lázadóbb, dacosabb. Mindenesetre le merem fogadni, hogy te sem vagy ebben a történetben patyolattiszta...
2015. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%

Még egy háromévest is rendre kéne utasítani, ha földhöz vágná az ajándékát. Egy kamasznál meg végképp elfogadhatatlan. A 40e Ft összegű ajándékon csak pislogtam. Ennek a tizedét, max. ötödét tartanám szokásos összegnek ajándékra.

Ha a fiad szerint ez a kamaszkor normális velejárója, akkor ő ugyanúgy felelős a lánya viselkedéséért, mint a menyed!


Ha már a kisebbik unokád is kamasz korú, akkor tehát mindkettő nagy gyerek. Elvárható tőlük, hogy tudjanak kulturáltan viselkedni. Szerintem teljesen érthető, ha az abnormálisan viselkedő unokádat nem látod szívesen magadnál. És ilyen eset után lehet, hogy soha többé nem ajándékoznám meg, amíg bocsánatot nem kér tőlem.


És a fiamat is helyre raknám négyszemközt. "Mutasd meg a gyereked, megmondom ki vagy!" - tartja a mondás. Eszerint a fiad és a menyed is igencsak szégyellheti magát.

2015. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Mégis miért büntetném őt?

Elolvastad amit írtam? Én ugyan úgy viszonyultam mind a kettőjükhöz, de ami sok az sok.

2015. ápr. 17. 12:22
 10/40 anonim ***** válasza:
34%

Elhiszem hogy rosszul esett. De óhatatlanul rá vetíted azt, hogy az anyját nem szereted és hiába adsz ugyanolyan ajándékot, tuti, hogy érzi rajtad.


Kamasz, 14 éves. Utólag visszagondolva, egy utálatos, erőszakos kamaszlány voltam, sok mindent mondtam/tettem amire ma már nem vagyok büszke, mégis elég normális felnőtt és anya vált belőlem 😊. El kell vele beszélgetni, de nézz magadba. Biztos nem érezteted vele, hogy az ő anyját nem szereted, a tesójáét meg igen.

2015. ápr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!