Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Titeket kihasználnak a rokonai...

Titeket kihasználnak a rokonaitok?

Figyelt kérdés
Vagy próbálnak kihasználni? Ha igen, milyen módon?
2015. máj. 11. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem probaltak, de haritottam mindegyiket. Tobbnyire penzt kertek kolcson (amit aztan nem lettek volna kepesek megadni csak halogatni elhuzni).
2015. máj. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem hagyom.
2015. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem használnak ki.

Szoktak segítséget kérni, és szívesen segítek is. Ez természetes, nem érzem kihasználásnak, nem olyan jellegű és nem olyan gyakori. És persze én is bármikor kérhetek segítséget.

2015. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van, aki próbálkozik.

Igyekszem nem hagyni, amennyire a jólneveltség keretein belül tudok, hárítok - többnyire sikerül.

2015. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anyagilag nem. Érzelmileg igen, sokszor próbálkoznak. Sokat hallgatok, de a magánéletünkbe beleszólást nem engedek. Az ő sirámaikat viszont meghallgatom. Segíteni úgy sem tudok, mert a probléma a fejekben van.
2015. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát bátyám suli évek alatt sokat kért "kölcsön"...


Húgomék providentre vettek kocsit, mert nem adtam kölcsön...de ha nem raknak félre akkor minek vesznek kocsit? nincs rá pénzük ennyi, ne akarjanak ennyire, főleg, hogy nem keresnek vele, csak viszi a pénzt és kényelmi funkciót lát el...

Többször próbálkoztak kölcsön kérni, mert tudták, hogy nekem (fizetésemhez képest) nem kevés van félretéve...

Providentnek fizetik a kamatot, nekem nem biztos, hogy visszafizették volna a kölcsön pénzt...

2015. máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Apukámnak van 3-om testvére.A hugával nagyon jó a kapcsolata,nekem ő meg a férje a keresztszüleim imádom/juk őket! Van egy fiatalbb öccse...vele nem tartjuk a kacsolatotot a huga sem..alkoholista d..g,illetve van az idősebb öcse és családja!Ezekkel van a gond!Nálunk utoljára 9 éve voltak,nem mintha hiányoznának,mert mindig csak akkor kerestek ha pénz kellett. 4 gyerekük van abból 1 kiskorú, szülökkel együtt a 3 nagykorú mind láncdohányos semmirekellök,sosincs pénzük,,,stb!Pénzileg probáltak/ illetve csinálták is egy ideig de mára már semmi...
2015. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, a felük kihasznált, ezért megszakítottam velük a kapcsolatot, mert elegem lett belőlük.

-Azzal használtak ki, hogyha lomtalanítás volt a kerületben, ahol lakunk, idehozták hozzánk a feleslegessé vált bútoraikat, hogy dobjuk ki. Az első esetnél nem csináltunk problémát, mert azt hittük, csak egyszer kértek meg. Aztán jött a következő lomtalanítás, és még több holmit hoztak ide. Mikor harmadszorra is ezt csinálták, akkor anyám rájuk szólt, hogy ebből elege van. Mi sem szoktunk hozzájuk vinni a limlomot. Azóta nem hozták ide.

-Volt, hogy a másik rokon költözött és idehozott hozzánk három doboz könyvet meg egy tárolódobozt, amiben a ruhái voltak. Azt mondta, két hét múlva jön értük. Csakhogy 1 hónap után nem jött értük. Rá két hét múlva már én közöltem, hogy, ha nem viszi el innen ezeket, akkor antikváriumba kerülnek, a ruhákat meg rögtön kidobom! Na, erre idejött és elvitte a könyveket. A ruhákat nem vitte magával. Nem kellettek neki. Még a tárolódoboz se. Úgyhogy ezeket elajándékoztam, ill. eladtam. Korábban is megmondhatta volna!

-Azzal is akartak kihasználni bennünket, hogy csak nálunk lehet megünnepelni a nagymama születésnapját, mert kertes házban lakunk, ahol a kisgyerekek (unokatesóm gyerkőcei) játszhatnak. Ezt harmadszorra is akarták. De sem anyám, se a nagymama nem akarták. Nagymama nem akart kihasználni bennünket, és ő sem engedte, hogy a fél rokonság is ezt tegye velünk. Azt is mondta, hogy nálunk mindig úgy viselkedtek, mintha otthon lennének. Az egyik unokatesóm például megkérdezés nélkül vett ki egy poharat a szekrényből, ahelyett, hogy megkérdezhette volna, kaphat-e poharat valamelyik gyerek. Volt, aki a hűtőbe is belenézett. Illetlenség ilyet csinálni. Én soha nem vettem ki a szekrényből semmit engedély nélkül. Még a hűtőbe se nézek bele, mert engem erre neveltek. A rendes rokonok egyetértettek a nagymamával, hogy nem szép dolog kihasználni valakit, csak, mert kertes háza van, ahol jól lehet bulit tartani.

Na, erre jól megsértődtek és azóta nem tartom velük a kapcsolatot. Már több, mint 4 éve nem vagyok rájuk kíváncsi.

2015. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!