Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? A szüleim...

Mit csináljak? A szüleim kihasználnak

Figyelt kérdés

6 éve különköltöztem a szüleimtől (más rokonokhoz), de nem tudok "szabadulni" tőlük.

Mindig pénzt akarnak tőlem, bár tudják, hogy fősulira járok és nem dolgozom még, ezért elvárják tőlem, hogy a rokonaimtól kérjek pénzt amire nem vagyok hajlandó.

Ritkán látogatom meg őket (évi 5-6 alkalommal), de mindig azt látom, hogy van egy új okostelefonjuk, tablet, drága ételek nyomai, új ez meg az... Közben egész kötegnyi befizetetlen számla és felszólítások vannak mindenhol és azt hallgatom, hogy ők milyen szegények és szerencsétlenek, mert hiába dolgoznak (már amikor), de az semmire sem elég. Aztán jön a lényeg: "Mennyi pénz van nálad?" (ilyenkor már hazudok) Utána kijelentik, hogy bár a húgomra jöttem vigyázni (aki beteg és nem mehet oviba), de nincs elég pénzük ahhoz hogy ételt vegyenek holnapra (még egy kiló kenyeret sem, de előző nap 2 db nagy családi pizzát rendeltek), oldjam meg ahogy tudom.

Persze, hogy elszaladok a sarki kis közértbe és nem éheztetem a húgomat és magamat sem, utána meg nekem támadnak, hogy hazudtam, hogy mennyi pénz van nálam :(

Nem tudok mit csinálni, mert a rokonaim inkább a szüleim pártját fogják, hogy nekem ott kötelességem segíteni ahol tudok. 20/N


2014. ápr. 17. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
előzd meg őket, kérj te
2014. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
szééép volt első! :D
2014. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

nem is rossz ötlet

minden héten hívd fel öket h nincs pénzed kajára meg ruhára és különben is "haza" kell adnod neked is


am kinek megy a családi pótlék?????

mert az 18 éves kortól saját részre is kérheted ha nappalin tanulsz

2014. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%

Aki ilyen körülmények között él, az miért nem dolgozik már 20 évesen? Ha dolgoznál, önálló lehetnél, senki sem szólhatna bele, hogy mit teszel, se a szüleid, se a rokonaid. Munka mellett meg ugyanúgy tanulhatsz.

Ilyen szülőkkel meg még évi pár alkalmat sem találkoznék.

Az más ha valaki nehéz helyzetbe kerül, és segítségre szorul. De ahogy leírtad, ők inkább csak nem tudnak bánni a pénzzel.

2014. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

hogy tanulhatna munka mellett ugyanúgy?

van fogalmad arról, mit jelent egy egyetem, meg arról, mennyit fizet a diákmunka?

ráadásul még azokat a gagyi munkákat is tök nehéz megkapni.

egy 20 éves azért még nem képes mindent a nyakába venni, főleg, ha tanul.

Meg persze, hogy meglátogatja a szüleit, ráadásul a húga is ott van, akit gondolom, szintén szeret.

2014. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

Persze, hogy van fogalmam, mivel én is munka mellett tanultam :)

Nem diák munkára gondoltam, hanem rendes munkára.

2014. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Beszélni nem lehet velük?
2014. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mért nem vágod a szemükbe, hogy igen nincs kaja holnapra? akkor miért vettetek tegnap pizzát? Vagy amikor látod hogy valami új van akkor mért nem kérdezed meg hogy 10-20-50 ezres tablet meg telefon (fogalmam nincs mi mennyi) ha így elvagytok eresztve akkor költsétek a pénzt kajára vagy ha nem akkor ne tőlem kéregessetek hanem viseljétek a következményeit. Ha a húgommal "zsarolnának" akkor meg CSAK neki vennék valamit
2014. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

6-os, munka mellett tanulni más, mint tanulás mellett dolgozni.

Ha esti/levelező tagozaton tanulsz, akkor igen, tudsz mellette dolgozni.

De ha nappalin, akkor úgy van az órarended összeállítva, hogy szinte soha ne tudjál mellette dolgozni.

Nekem volt szerencsém nappalin és levelezőn is tanulni, tudom, hogy mi a különbség. És van, méghozzá elég nagy.

2014. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9-es

De a kérdezőnek és másnak sem, akinek az anyagi körülményei nem engedik meg, nem kötelező nappalin tanulnia. Én erről beszéltem.

2014. ápr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!