Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokanővérem mindig megaláz...

Az unokanővérem mindig megaláz és kigúnyol, mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Egy suliba járunk, csak ő gimnazista, én szakmunkás tanuló vagyok. Ahányszor meglát, mindig olyanokat mond hogy "mi van kis fogyi?" meg hogy "milyen érzés a hülyék között okosnak lenni" és ilyenek. Amikor nálunk vannak akkor is burkolt megjegyzéseket tesz rám. Valahogy már kezd idegesíteni.

2015. jún. 28. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Szólj vissza. pl.jobb, mint okosak között hülyének. Meg rá is kérdezhetsz, ez most mire jó neki? Ha nem hagyja abba, szólj otthon. Nem hiszem, hogy segítene, ha észre sem vennéd, pedig az is egy jó taktika. De soha ne légy közönséges, vagy hangos, mert azzal eléred, h tényleg te leszel a ...
2015. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jol megveretnem...nade ne menjunk ilyen szelsosegekig :)


Miert gondolja azt sok ember, hogy aki szakmunkasba jar nem lehet okos? Csak mert szakmat tanul es nem csak az alap erettsegi targyakat akkor mar hulye?? Nem ertem, komolyan (en is gimibe jartam de csak azert mert azt a szakmat kozepiskolaban nem oktattak amire en jelentkeztem kesobb).

En elmondanam a szuleinek, megkerdeznem, szerintuk mit kelene tennem, miert utal ennyire a lanyuk?

2015. jún. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én nem maradnék vele kettesben, ha piszkálódni akar tegye a szülei/szüleid előtt.szerintem egyből elmenne tőle a bátorsága.

egyébként meg hagyd rá, nagyon intelligens lehet, hogyha ilyeneket tud mondani.

én egy nagyon erős gimibe jártam, de eszembe se jutna lenézni azokat, akik nem oda jártak.. nem az határozza meg az embert.. ráadásul ha valaki meggondolja magát és nem akar továbbtanulni,vagy nem veszik fel akkor elég ciki ha gimibe járt, mert érettségivel nem sok babér terem.

míg ha valaki szakmunkásba jár, lesz egy szakmája utána még mindig csinálhat érettségit és mehet továbbtanulni ha akar..de nem hal éhen mint az akinek csak érettségije van..szóval már csak emiatt se nézném le azokat, akik nem gimibe jártak.szóval ez egyedül őt minősíti, ne foglalkozz vele.

19L

2015. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Nekem is ilyen az unokanővérem és ő a szülők előtt is nyomatja a burkolt megjegyzéseket. Megtanultam nem foglalkozni vele, mert csak irigy, mert őt minden pasi kihasználja, én meg már évek óta normálisa kapcsolatban élek.

A külsőmre is irigy, pedig van olyan szép, mint én. De neki pár szál csenevész haja van, nekem meg annyi mint 3 másik embernek és derékig ér. Multkor beszólt, hogy á látom, mennyire megnőtt a festett szőke hajad, az enyém viszont igaziii (igen, szőkésbarna, de az a fénytelen, tónustalan, ronda fajta). Én meg visszaszóltam hogy hát igen, van aki szerencsés és nem kopaszodik a festéktől, meg nem törik neki (ő ezek miatt nem tudja festeni).

Ezen felfújta magát és nem kapott szikrát. Nem mindig jut eszembe jó visszavágás, legtöbbször eleresztem a fülem mellett. Kis szerencsétlen, nem törődök vele.

2015. jún. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én fiú vagyok, tehát nem festem a hajam :)
2015. jún. 28. 19:52
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
4. te se vagy valami szimpatikus a leírásod alapján.:D szerintem a családban nem ő a gonosz nővér:D
2015. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy csomó szakmához több gógyi kell, mint egy érettségihez. Legközelebb a család előtt állj neki vizsgáztatni őt, hogy például mit tud mondani a vas-szén állapotábráról (vagy bármit, ami a szakmádba vág)? És amikor csak néz, mint a gázálarc, lazán vágd oda neki, hogy mi van okoskatörp, még ezt se tudod, pedig a fogyi szakmunkásképzősök "csak ennyit tudnak".
2015. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szobafestőnek tanulok :)
2015. júl. 1. 21:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerű dolgod van, kérd meg a rokonság előtt, hogy számoljon anyagszükségletet a szobának a festésére :) És hülyézd le, mikor csak néz, mint a gázálarc!
2015. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!