Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinalhatnek ebben a...

Mit csinalhatnek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Apu tavaly Svajcban dolgozott.Tavaly decemberben jott haza,azota nem dolgozik itt Mo.-n sem,mivel kijelentette h Magyaro-n mar nem szeretne dolgozni,de svajcba se ment vissza mondvan meg nem hivtak(egy temporer cegnel van es mindig szolnak h hol van munka)..nagyon le vagyunk egve anyagilag anyunak a 90.000-es fizetesebol elunk meg a nagymamam hagyatekabol...nagyon sajnalom az anyut latni rajta h megterheli ez az egesz...felreertes ne essek nagyon szeretem az apu,o is minket,anyu is nagyon szereti ot es forditva is igaz.Hogyan tudnek segiteni ebbe a helyzetben?Legyszi adjatok tanacsokat mert nagyon sajnalom az anyut!Nagyon szeretnek neki segiteni,de nem tudom hogyan..ejszakakat szoktam emiatt sirni...14/l

2015. febr. 21. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te semmit nem tudsz tenni. Anyud ellenben a sarkára állhatna, és igenis megmondhatná apádnak, hogy emelje fel a fenekét, és menjen dolgozni, mert így hamar az utcán találja magát. Ha valakinek engedik, hogy ilyen ostoba ürüggyel, hogy már pedig ő nem hajlandó Magyarországon dolgozni, nem dolgozik. Az menjen külföldre, és keressen ott munkát. De ne otthon pihengessen a kanapén. Attól nem lesz melója.
2015. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyu szokta mondani neki..de ot nem nagyon erdekli..ki szeretne menni kulfoldre de nem hivtak meg...nagyon sajnalom az anyut...egyebkent az normalis hogy en errol tudok?
2015. febr. 21. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem ülni kell és várni, ez nem így működik. Ha hívják is az embereket, azokkal fogják kezdeni, akik ott vannak helyben.

Keresnie kellene külföldön akkor munkát, küldözgetni az önéletrajzát mindenfelé, menni a munkaközvetítőkhöz (külföldihez, de otthonihoz is akár), hogy dolgozni akar...

Az nem jó, ha csak ül és vár.

2015. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Beszélgess el apukáddal a te pályaválasztási terveidről.

És mutass élénk érdeklődést az olyasfajta jellegű munka iránt, ami az ő munkáját is jellemzi. Vagyis alkalmi inkább. Egyszer dolgozik, aztán hosszú szabadidő. Mondd neki, hogy neked is tetszene egy ilyesmi munkaidő beosztás.

Még ha nem is így van, akkor is mondd ezt.

Ez talán kijózanítja, hogy bizony rossz példát mutat neked azzal, hogy nincs állandó munkája.

Kérdezd meg tőle, hogy mik az előnyei és a hátrányai az ilyen életnek, munkának.

2015. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat.Nem egyszer es nem ketszer ultem mar le vele beszelgetni hogy mikor megy vissza.Erre o azt mondta h nem tudja meg...nagyon rossz ez a let igy...anyuek kapcsolata is kezd megromolni aminek nagyon nem orulnek....Valaki esetleg tudna meg segiteni?
2015. febr. 22. 19:43
 6/8 anonim ***** válasza:
szia! Nagyon lelkiismeretes vagy, le a kalappal! Mivel még fiatal vagy,nem dolgozhatsz, és amúgy sem a te dolgod hogy ezt megoldd. De van olyan, hogy egy fiatalabb személyben több erő v akarat van, mint a felnőttekben.. És ilyenkor, ha tettrekész is, tud segíteni, kell is valószínűleg. Külföldön van elég munkalehetőség,ha apukád akarna kimenni, akkor megtalálná a módját rá. Én tudom,mert ismerem a kinti munkákat. "nem hívták".. így évek is eltelhelhetnek. ha valaki akar valamit nem várni kell,hanem cselekedni. Ennél mi sem nyilvánvalóbb vagy logikusabb. Apukád a férfi,neki illene és kellene eltartania a családját. És nem hagyni/nézni,ahogy anyukád viseli nadrágot és nő létére csak ő bizosítja az anyagiakat és a megélhetést. Melyik ági mamád hagyatéka? Ha apukád anyukája, akkor még egy hajszálnyi mentség apukád javára, de nem hosszútávon. Igenis, férfi és felnőtt ember létrére, aki családos, (itt vagy te, az okos lánya,mert te igazán az vagy, ebből a kiírásból is látszik!!) neki kellene összeszednie magát és pénzt keresni. Aki akar dolgozik! És nem szabadna szomorkodni vagy lustának lenni. Nem tudom ő melyik, de beszélni mindenképp beszélj vele! Ha szeret titeket, igenis képesnek kell rá,hogy változtasson! Lehet,csak meg kell neki mondani,hogy induljon el.. Ez még nem bűn.Hosszútávon semmi esetre sem maradhat így,ahogy most van !!!!
2015. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hat ez az...ha apunak az anyukajanak a hagyateka lenne nem is lenne "akkora" gond.Az anyunak az anyukajanak a hagyatekabol mondhatni elunk.Attol felek h ha elbeszelgetek az apuval akk megsertodik ram...vagy hozzam vagja h ez nem az en dolgom..
2015. febr. 23. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:
a fent írtak alapján.. pedig valakinek ki kéne nyitnia apukád szemét. Ez így nem tisztességes. És ha ezen megsértődik, az elég érdekes lenne.. senkinek sem könnyű manapság, de ha az ember tesz érte,akkor igenis meg lehet változtatni a dolgokat. Kellene,hogy legyen benne ennyi felelősség a családja iránt,hogy összeszedi magát, magától kellene, de ha egy családtag nyitja fel a szemét,az is jó... Vagy anyukádnak kellene, rászólni.. Nem értek egyet azzal, és hidd el más sem,hogy ez a szituáció úgy menjen.. Ha az elején nem próbáltok tenni ellene,szerintem évekig v végig így maradhat... esetleg pár év múlva,elmész te dolgozni,de ez elég igazságtalan lenne,hogy téged is ilyen helyzetbe hoz. Talán az felnyitná a szemét? Akkor már, nem valószínű.. Anyukáddal ketten,beszéljetek össze.. És határozottan meg kell mondani apukádnak (nem kiabálva, csak elég érthetően),hogy ez így nem mehet, mert ti is (Anyukád) lépni fogtok valamit,ha ő nem változtat a mostani szituáción... ketten menjetek oda hozzá..
2015. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!