Mit csinálhatnék? .

Figyelt kérdés
16 éves fiú leszek Júliusban, most kezdtem a gimmnáziumot.A szüleimmel sosem megyünk el sohave se nyaralni/kirándulni, mert nincs autónk sem, vidéken lakunk.Van egy közel 7 éves gépem, és ha már nyaralni sem megyünk,akkor legalább szeretnék az új játékokkal játszani nyáron.Mindig amikor felhoztam nekik a témát,azt mondják hogy nincs pénz rá, stb.Pedig ezt a számítógépet is úgy vettük,hogy anya főnöke annó kölcsön adott pénzt, és azt vonta le a fizetéséből,mert anya főnöke a rokonunk.Mit tudnék csinálni?..Másoknak jóval jobb gépjük van, vagy nyaralnak nyáron,így nem igen tudok senkivel sem erről beszélgetni..

2015. ápr. 18. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el nyáron dolgozni. Nem fogsz unatkozni, ráadásul még pénzed is lesz, amiből tudsz venni dolgokat.
2015. ápr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, amit viszont költs lottóra, mert magyar fizetésekből soha nem lesz sajnos semmi. Jó kis családba születtél te is!
2015. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hh csak 16 evesen mesz gimibe? Amugy, ha nincs, akkor nincs. Nyilvan a szuleidnk is jol esne nyaralni, elutazni, vagy meglepni Teged, de ha nem tudnak honnan penzt sporoli, akkor hidd el, nem azert nem teremtik meg ezeket, mert ki akarnak tolni Veled. En magyar viszonylatban nem keresek rosszul, de neha egy heti bevasarlas utan csak lesek, hogy elkoltottem 20 ezer Ft-ot es, ahoz kepst eleg keves a megpakolt szatyor. Nagyon draga most minden. Azt tudom javasolni, hogy tanulj nagyon sokat, tanulj meg az angolon kivul legalabb meg egy nyelvet jol, es ahgy haladsz elore a gimiben gindolkozz el mi lennel szivesen es valasz egy annak megfelelo egyetemet. Olvass, erdeklodj, nezz ismertterjeszo-es dokum tumfileket. Ahogy bovul az ember tudasa, teljesen atfogalmazodik az ertekrendszere, es kepes leszel olyan dolgokra, amikre masok nem. Rajtad all, hogy jo eleted legyen. Ne keseregj. Sok sikert. ;)
2015. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nyáron irány diák, vagy napszámos munka. 2 és fél hónap alatt 150e ft-ot simán össze tudsz szedni. abból már csak kijön tán egy jó gép. :)
2015. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk, mi lenne, ha elmennél melózni?!
2015. ápr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Helyedben inkább konzolt vennék, pl. Xbox One-t, azt legalább nem kell fejleszteni, hanem arra fejlesztik a jobbnál jobb játékokat. De amúgy az sem élet, hogy csak otthon játszol. Márpedig ez később sem fog változni, elmehetsz dolgozni nyáron diákmelóra szaros 50-60 ezer forintért, később pedig ha leérettségizel már megkapod a szintén semmire se elég 100-at, aztán ha egyetemet is elvégzel, talán kereshetsz 200-at, ami szintén nem sok, de nekem van jó pár diplomás ismerősöm, 80 és 170-et keresnek.


Ismerkedni kell, minél előbb, aztán kimenni külföldre és itthagyni ezt az egész szart. Vagy ha itt maradsz, mert nincs lehetőséged, ahogy nagyon sokaknak, akkor lottó.


Cigit sohase vegyél, csak lottózz. Hátha egyszer bejön. Nem lehet tudni. Ha nem csinálod ezt, vagy külföldre nem jutsz ki, akkor sohasem lesz semmi, mert rossz családba születtél sajnos. Velem is ugyanez volt.

2015. ápr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én azt nem értem, kedves kérdező, hogy ha pl. 2 hétre elmennétek nyaralni, akkor is fennmarad 2 hónap a nyárból, amit valamivel el kell tölteni, és miért csak a számítógépes játék jön szóba? Mi pl. nyáron sokat bicikliztünk a barátokkal. Meg filmet néztünk. Ha van interneted - és feltételezem, hogy van, hiszen ezt a kérdést is kiírtad valahogy - akkor hozzáférsz a mozicsillag vagy sorozatbarat oldalakhoz.. esetleg könyvtárba elmehetsz, falusi könyvtárak is elég jól felszereltek. Azért, mert te nem nyaralsz, még lehet közös témád másokkal. Gondolom másokat se vet fel a pénz a környezetedben. És igen, ha elmész napszámba vagy diákmunkára, akkor elmegy az idő is és keresel is. Lehet, hogy egy rezsit fizető felnőttnek 50 ezer Ft semmi, de egy diáknak, aki otthon él, elég szép pénz, szerintem. Én is dolgoztam nyáron, és 30 ezer Ft-nak is baromira örültem, mert én kerestem meg. Remélem szép nyarad lesz.
2015. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha tudsz talalni diakmunkat akkor sztem azt probald meg. Egyreszt kereshetsz vele penzt amit sajat belatasod szerint kolthetsz el masreszt tapasztalatot szerzel. Ezenkivul ha sok szabadidod lesz akk sportolhatsz, olvashatsz, nezhetsz filmeket... Csupa olyan hasznos tevekenyseg ami lenyegeben nem kerul semmibe ;) Az hogy nem tudtok elmenni nyaralni ne taszitson depresszioba.Abban az evben mikor az ocsem szuletett mi se tudtunk elmenni nyaralni. Ugyh en azzal toltottem a nyarat h eljartam apaval lovas versenyeire es segitettem neki a lova korul es megismertem egy csomo uj embert, levegon voltam, lesultem es megerosodtem, sok uj elmenyt szereztem. Te ezt akkor sem erned el ha megkaphatnad a szamitogepes jatekaidat. Az elmenyeket nem csak penzen lehet megvenni ugyh neked is ugyanugy van ra lehetoseged.

Tavaly nyaron szinten nem jott ossze a nyaralas mertnem fert bele, ezert szerveztem csomo programot a barataimmal, edzettem meg taborba mentem (nem fizetos mert szervezo voltam).

Ja es ne vegyel lottot mert ugyse nyersz, bocs de az eselye elenyeszo es akk csak penzpazarlas az egesz. Tanulj helyette.

2015. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!