Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Feleségem hugának a lánya...

Feleségem hugának a lánya nekem kim?

Figyelt kérdés

2015. júl. 17. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Senkid.
2015. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Unokahúgod.
2015. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
A feleségének az unokahúga, de neki nem, mivel nem vér szerinti rokon.
2015. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Unokahúgod, mivel házasok vagytok a nagynénjével, így te a nagybátyja vagy. Rokonságnál nem csak genetikai rokonok vannak.
2015. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%

[link]


A nagybácsiság bizony vérrokon-függő.

2015. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem unokahúga. A házastárs vérrokona neki nem vérrokona. Akár meg is döngetheti, ha nem fél egy kiadós égiháborútól.
2015. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg még keresztlányod lehet, ha felkértek titeket keresztszülőnek. Ilyen szintű kapcsolatban gyakran előfordul.
2015. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Feleségednek tényleg az unokahúga. Hogy neked ki? Rokonsági kapcsolat létrejöhet leszármazás útján, ez a vérrokon, házasság útján, illetve beszélünk még műrokonságról, de ezt most hagyjuk.

Feleséged és unokahúga között a testvére által vérrokonsági kapcsolat áll fenn.

Közted és feleséged között házasságon alapuló rokonsági kapcsolat. De mivel megházasodtatok, ezért rokonsági viszonyba kerültetek egymás vér szerinti rokonaival. (Kicsit sok a "rokon" szó, de sebaj.)

Szóval, nyugodtan hívhatod a feleséged testvérének lányát unokahúgodnak, mivel házassági úton ugyan, de rokonságban állsz vele. Ez fordítva is igaz, ő is ugyanúgy szólíthat nagybátyjának téged.


Érdekes, és most kicsit merítek egy közismert fantázia regényből, de ez másutt is elterjedt. Erre jó példa, hogy Harry Potter Vernon bácsit nagybácsinak nevezi, holott ő vér szerint csak Petúnia nénivel állt rokonságban.

2015. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, a magyarok miért veszik ennyire szigorúan a vért, minden külföldi regényben, amit olvastam, vagy filmben, amit láttam, nagynéninek, nagybácsinak volt titulálva a vérrokon házastársa.


Sőt, egy sorozatban olyat is láttam, hogy volt 3 nő, ketten testvérek voltak, a harmadik a bátyjuk felesége volt, és a testvérpár egyik tagja bemutatta őket az egyik barátjának, azt mondta, "my sisters", a nővéreim.

2015. júl. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%
11., te se vagy valami jeles gondolkodó, ha külföldi regényekre akarsz hagyatkozni magyar szokások tekintetében. Mi köze van bármiféle külföldi fikciónak ehhez a kérdéshez? Magyar honban a vér szerinti rokon a nagybácsi, unokahúg, stb.
2015. júl. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!