Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet az apámmal kezdeni?

Mit lehet az apámmal kezdeni?

Figyelt kérdés

Két hét múlva szülöm a harmadik gyerekünket és olyan szintén kikészített, hogy zokogógörcsöt kaptam. Más idegállapotban vagyok, mint egyébként és nem bírtam hallgatni a sértegetéseit. Apám nagyon agresszív, egy terrorban nőttem fel. Azt nevelte belém, hogy nem fogok férjhez menni, mert kövér vagyok, egy semmire való vagyok stb... Nem csoda így, hogy arra törekedtem, hogy minél előbb lelépjek otthonról. Anyámat terrorban tartja. Állandóan piszkálja, b..sztatja, beszól neki, minősíthetetlen hangnemben beszél vele apróságok miatt. Pl. egyik nap telefonon beszéltem anyuval és apám azon kapott idegsokkot, hogy elfogyott a kávé és nem tudott azonnal inni. K..va Isten b...ssza meg! Szitkozódott! Ilyet Európa nem b..szott! És tovább szitkokkal szórta anyámat! Rossz volt ezt hallgatni is. Fogalmam sincs, hogy anyum, hogy bírja ezt, mondjuk az Ő idegei is kivannak, de ilyen mértékű elnyomásban élni nem is tudom hogy lehet.

Amúgy vannak jó pillanatai az apámnak. Szereti az unokákat, szokott segíteni is, pl. tegnap bevitt vérvételre a kórházba, vagy anyagilag is, amikor tud segít. Szóval nem mondhatom rá, hogy segítő szándék nincs benne, mert van, de egyszerűen a viselkedését nem lehet kibírni. Nem csak velem csinálja ezt. Mindenkivel. A testvérével, bárkivel. Nem tud egy normális hangot megütni senkivel.

Tegnap ahogy itt voltak, abba kötött bele többek között, hogy miért nincs nekem konyhakertem. Mikor tavasszal költöztünk ebbe a házba, a kert dzsungel volt, még mindig csinálja a férjem. Nekem pedig nagy pocakkal két kisgyerek mellett biztos, hogy a konyhakert most a legfontosabb!

Egész nap hallgattam szótlanul a süket vakert, de itt nem bírtam tovább. elpattant a cérna. Miért kell ilyen b...nkónak lenni egy mindenórás kismamával? Mit piszkál? Miért nem hagy békén? Aztán jött belőlem is ami a csövön kifért. Megmondtam, hogyha kicsinálja anyumat és az előbb meghal miatta, mert nem bírja, akkor gondolkodjon már el, hogy kire számíthat! És mi lesz vele? Három gyerek mellett nem tudok majd menni naponta Őt kiganézni a koszból, mert ki sem látszana, ha anyám nem lenne. Erre felpattant, közölte, hogy többet Ő ide nem jön, rá ne számítsak semmiben ! Stb és elviharoztak anyámmal egyetemben. Anyum persze védi Őt. Szerintem fél tőle, vagy nem tudom, de olyan, mintha már anyukám sem lenne százas idegileg.

Ismerem apámat, tudom milyen, most mégis teljesen kikészített idegileg. Nem voltam sosem rossz gyereke. Nem voltam egy r..banc tininek, gimibe jártam, majd egyetemre, eltartottam magam. Nem sok gondja volt velem és ennek ellenére állandóan belém köt, piszkál, trágár módon beszél. Férjem egy szorgalmas, jóravaló ember. Ne is mondjam, hogy benne mennyi hibát talál. Még az a szerencséje, hogy ilyen veje van, mert egy agresszívabb ember már lehet megrakta volna, nemhogy még szóba is álljon vele.

Amúgy iszik, dohányzik, de nem egy masszív alkoholista. Csak hetente kb. 3-4 alkalommal bedob néhány sört, de neki az is sok. 60 éves. Gondolom megváltozni nem fog, de mégis mit lehet kezdeni egy ilyen helyzettel?

Elnézést, ha hosszúra sikeredtem, köszönöm annak, aki elolvasta.


2015. aug. 15. 06:57
 1/6 anonim válasza:
56%
Szia!szerintem üljetek le vele és beszéljétek meg hogy így ne viselkedjen veletek mert ez a fajta viselkedés titeket zavar,vagy ha mást nem kérjétek meg hogy hátha bevenne néha valami stresszoldó gyogyszert hogy nyugodtabb legyen picit.
2015. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Az összeszedett, jól érthető írásod alapján te egy művelt csajszi vagy..mondhatni filantróp is..


nos a szomszédomban is élt egy ilyen pasi..terrorizált mindenkit...aztán egyszer, amikor az egyik menyét sértegette a karonülő gyermekével, az épp akkor hazatérő fia betakarta...de amúgy rendesen..eltörött a lába, stb..amikor a kórházból kijött, egészen megváltozott..

szótlan lett, visszahúzódó..nagyon fájt a törés helye, mondták is neki, hogy jusson eszébe, hogy kell viselkedni..

60 éves volt akkor..

a te apáddal nem szabad leülni, és beszélgetni...csak rosszabb lesz.


egy jó verés az helyrebillentené...de a jópofa, finom vej, az alkalmatlan..

marad aszenvedés..


halkan jegyzem meg, hogy olyan is az a férj, aki tűri, hogy a feleségével így beszéljen bárki is..

finomvoltam, mert mégis...nem illik..

te jobb férjet érdemelnél...

de ez a hajó már elment.


mit fognak látni az unokák? milyen körülményk között szocializálódnak? hogy fognak veled beszélni?

előre látom a szomorú jövődet.

ráadásul diplomás felnőtt emberként hagyod hogy az anyádat is terrorizálja..


rendbe kell tenni apádat egy kemény ütlegeléssel, hogy minden nap tudja, merre is van az előre.


de minél előbb...akár ma, de meg lehet verni aug.20.-án is, ne felejtse el a dátumot..


csak ezt érti..látom a környezetemben, ahol néhány férjnek, apának néhány pofon után megjött az esze.

Van olyan, aki a verés óta még az ebédeléshez is engedélyt kér...mert úgy megverte a fia..viszont csend van.

2015. aug. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A férjem nem volt itthon, mikor ez történt. Ilyen durva balhét még nem látott, de jól ismeri apámat. A férjem biztos nem veri el, képtelen lenne. Egyáltalán nem erőszakos, sőt szelíd.

Hála Istennek a gyerekek velünk élnek és nem apàmmal egy fedél alatt. Mi pedig szépen élünk, normális családi életet látnak. Nálunk nincs hangos szó, szeretjük egymást.

Férjem szerint apámnak néhány év katonaság kellett volns, ami lecsillapította volna fiatalon. Ott lehetett volna kötekednie nyugodtan.

én is tudom a szívem mélyén, hogy egy alapos verést érdemelne, de én abban sem hiszek, hogy hatna rá... meg legyen, aki megteszi...


Anyummal mégis mit tudnék tenni? Sajnálom is, néha már haragszom rá, hogy nem vált el, míg kicsi voltam és hagyott így felnőni ahelyett, hogy keresett volna egy normális társat.

Sosem tett semmit! Mindig védte apámat, ahogy a tegnapi eset után is tette azt... szinte már beteges a kapcsolatuk, anya olyan szintű elnyomásban él, hogy ez a természetes. Ha Ő nem akar ezen változtatni, akkor én sem tudok...

2015. aug. 15. 09:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Részvét. Ismerős a helyzet. Én elköltöztem más városba, tiltottam a számát és nem tudja hol lakom.
2015. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 100%-ban ugyanez a helyzet, hirtelen azt hittem tesóm írta ki a kérdést, de nem valószínű :D

Minket speciel már nem érdekel milyen, hagy beszéljen ilyeneket, van saját családunk azzal foglalkozunk.

2015. aug. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt a személyiséget fogadni mernék ha próbálsz neki valamit mondani amiben igazad van akkor csak azért sem fog igazat adni és csak hajtja a magáét. Az ilyen emberrel az egyetlen dolog amit tehetsz az az hogy le se szarod. Előbb utóbb neki fog fájni jobban úgy is, ugyan is te vagy a gyereke na és vannak unokái is. Nektek megvan a magatok boldog élete, ő az aki részese szeretne lenni, akkor meg viselkedjen. Anyukáddal meg szintén nem lehet mit tenni, lelki és akár fizikai terrorban tartja ez már nem is fog változni soha.
2015. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!