Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne apámmal kezdeni?

Mit lehetne apámmal kezdeni?

Figyelt kérdés

63 éves, jó egészségi állapotban van. (Fél évente becsípődik a dereka, meg a fogai kezdtek romlani, de szerencsére ennyi egészségügyi panasza van csak) A kognitív funkciók korához mérten enyhén romlottak; kissé feledékenyebb (bár mindig is szétszórt típus volt), lassultak a reflexei, stb, ami ennyi idős korban normális is.


Viszont láthatóan nehezen viseli az öregedést. Anyám mondta, hogy hatvanas férfiakat mutogat az utcán neki és kérdezgeti, hogy ő ugye jobban néz ki, nem olyan trottyos öreg, mint a másik.

Nyugdíj előtt felsővezetőként dolgozott. Saját elhatározásból ment nyugdíjba néhány éve, már sok volt neki a stressz, hajtás.

Most a saját vállalkozásban dolgozik, inkább az elfoglaltság, mint a pénz miatt.


Amire anyám panaszkodik és én is érzékelem: kicsit okoskodó és sértődékeny lett. Kapkod,emiatt sokszor alacsony hatásfokkal végez dolgokat. Ha ezt szóvá teszi valaki, rettentően megsértődik. (A viccbeli menstruáló nő szindróma). Régen nem volt ilyen.

Ez még beleférne.


Ami számomra is gond: agresszívan vezet. Jól vezetett régen, de most kapkodó és arrogáns lett. Ha mellette ülök, rendesen félek. Jobbkezes utcákba körülnézés nélkül behajt, ha valaki szabálytalankodik előtte, akkor utánamegy és beszólogat neki (és annyira ezt a másik kocsit nézi a mellette levő sávban, hogy kishíján felcsattan a pirosnál előtte lassító autóra).

Gáz-fék módszerrel vezet.


Egyetlen gyerek vagyok, nemrég született unokája. Már azzal is próbálkoztam, hogy legalább ránk (az unokájára, akit imád, és rám, a gyerekére) legyen tekintettel, ne autóbalesetben bénuljon le vagy haljon meg.


A férjem is hasonlóan vélekedik. Egyszer két falu között mentek együtt, kanyargós út, az út melletti kukoricások miatt a kanyarok nem beláthatóak. Apám tökig nyomta a gázt és hogy be tudja venni a kanyart, átment a szembejövő sávba. A férjem szólt neki, hogy ezt ne, jöhetnek szembe, nem látni, de csak vita lett belőle. Visszafelé már könyörgött a férjem, hogy hadd ő vezessen.


A kérdés: hogyan tudnám anélkül, hogy megsértsem, rávenni a biztonságosabb, kevésbé forrófejű vezetésre?


2014. aug. 17. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Hívd rá a rendőrséget és bírságolják meg!
2014. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézz vele végig egy tanulságos filmet, vagy videót. Talán felfogná, hogy vannak bizony veszélyei. Személy szerint én az 55 év felettieket nem is engedném vezetni.
2014. aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedvs utolsó, én inkább úgy mondanám, hogy az alkalmassági teszt eredményét ne a 20 éves ismerettség, és a megtett szivesség befolyásolja, hanem az egészségügyi állapot. Nézz meg vele sokkoló gyorshajtás ellen kampányoló filmeket!
2014. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyébként nem is a gyorshajtás a fő probléma. Hanem az, hogy agresszív, főleg városban. Indexet nem teszi ki sávváltáskor, néha kanyarodáskor sem.

Nemrég a férjemmel mentünk elől, ő jött utánunk. A férjem fogta a fejét, hogy úristen, neked indexelek fél órája, tedd már ki te is, hogy sávot válthassunk...


Az indexet szóba hoztam, hogy légyszi, tedd ki, mert így komoly anyagi kár lesz... Erre komor arccal annyit válaszolt, hogy ő már akkor is vezetett, amikor én még gondolat sem voltam, a tíz évvel idősebb férjem meg még pelenkás volt és soha nem volt balesete.

Vagyis volt, de akkor utasként ült a kocsiban, behemperegtek egy szántóföldre az ütközéstől.

Viszont kisebb anyagi károk már voltak, vicces módon parkolásnál, manőverezésnél. Fennakadt a járda szélén, ez leszabta a lökhárítót, garázsba beállásnál letörte a tükröt, stb.


De olyanra gyerekkoromból is emlékszem, hogy valaki ráhúzta talán a kocsit, de a lényeg, hogy ideges lett a másik autósra. Elkezdte szabályszerűen üldözni, nagy gázzal egész a sejhajába ment, villogott, rábőgette a gázt, stb.


Pedig amúgy nem agresszív típus, autón kívül még soha nem láttam agresszívnak.

2014. aug. 20. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!