Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kivételeznek egyes...

Miért kivételeznek egyes szülők ennyire a gyerekeikkel?

Figyelt kérdés

Unokatestvéreméknél voltunk ma, és enyhén szólva meglepődtem.

2 unokatestvérem van, az egyik 17 éves, a másik 14, mind a kettő fiú.


A 14 éves kapott egy csomó mindent, saját laptop, új telefon, pénz, stb, az anyuka bőszen mesélte, meg hogy hogy örül neki. Aztán mikor anyum megkérdezte, hogy és a 17 éves mit kapott, akkor csak ennyi volt a válasz: egy pulóvert, meg egy tábla csokit.

Miért csak ennyit?

Hát mert ő már nagy, meg minek neki más, meg majd az egyetemen használja a könyvtári gépet, mert SPÓROLNI KELL.

Én elbeszélgettem kicsit a 17 éves unokatesómmal, és valahogy előjött a téma. Ő mondta, hogy tőle meg se kérdezték, mit szeretne, de a tesójától többször is. Ő mindig sokkal kevesebbet kapott, mint az öccse, pedig nem voltak régen se rossz anyagi helyzetben. Tavaly karácsonykor ugyanez volt, (akkor nem mentünk el hozzájuk, mert közbejött vmi) az öcsike rengeteg mindent kapott, plusz 20ezer forintot, ő meg kapott egy kínai nadrágot, meg 2 ezer forintot.

Elmondta, hogy őt nem az ajándékok érdeklik, hanem hogy őt ennyire semmibe veszik a testvérével szemben.


Ismerem mindkét unokatesóm jól, kb ugyanolyan a tanulmányi eredményük, de a fiatalabbik szemtelenebb a szülőkkel. (fültanúja is voltam)

Anyum megkérdezte, hogy miért kapott az idősebb ennyivel kevesebbet. Anyuka-apuka meg csak húzta a száját, és azt mondták, ők sem milliomosok, neki el kell fogadni, hogy nincs mindenre pénz.



Hogy viselkedhet egy szülő ilyen gusztustalanul, és önzően a saját gyerekével? (nem, nem mástól van a gyerek)

Ti ismertek ilyeneket?


Vagy ennek van valami "normális" oka? Én ezt nem tudom megérteni, de nagyon sajnáltam szegényt.


Miért viselkedik így valaki a gyerekével? Itt is olvasok rendre ilyen kérdéseket, és szóhoz sem jutok.



2015. dec. 24. 22:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%
nálunk én voltam a kisebb, aki sokat kapott, és ebből a szempontból se jó, mert nekem volt bűntudatom, pedig mit tehetek róla?
2016. nov. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
de nem iylenmértékben
2016. nov. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!