Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mirt szoktak a szülők negatíva...

Mirt szoktak a szülők negatívan kivételezni a kisebb gyerekeikkel?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves nővérem és neki mindent engednek én meg nem csinálhatok semmit.

2015. nov. 4. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Mik azok, amiket a nővérednek szabad volt a te korodban, neked pedig nem?
2015. nov. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem engednek bulizni?
2015. nov. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem szoktak! Egyébként hány éves vagy? Mit nem csinálhatsz?
2015. nov. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem se szoktak, sőt, épp az ellenkezője az, ami viszonylag gyakori.
2015. nov. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Pont sokszor a kisebbet szokták elkényeztetni. De nem tudjuk mit értesz negatív kivételezés alatt.


Amúgy lehet a nővéred kiállt magáért és elfogadták ilyennek (magam és a bátyám esetéből indulok ki, én besz@ri voltam, vissza is fogtak ameddig lehetett, a bátyám meg mindent csinált, mert Ő felvállalta, hogy ilyen. Voltak viták, de a szüleim belátták és jól járt vele)

2015. nov. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 5 évvel fiatalabb a húgom, és éppen az volt, hogy pl. az osztálytársaim már nézhettek este tv-t általános iskolában a szüleikkel, de nekem az esti mese után le kellett feküdnöm, mert a húgom is feküdt, és így egyszerűbb volt őt elküldeni az ágyba, hogy én is megyek. Szóval úgy éreztem, hogy épp én vagyok hátrányban. Tizenévesen is az volt, hogy én nagy nehezen könyörögtem ki, hogy elengedjenek éjfélig - egyig diszkóba, a húgomnak meg már ezekért nem kellett könyörögnie, mert a szüleimnek természetes volt, hogy ő is mehet, amint eléri azt a kort, amikor én elkezdtem. A Sziget Fesztivált is nagy nehezen harcoltam ki, a húgomat meg már 15 évesen elengedték velem és a barátnőimmel, mert én 20 évesen tudok rá vigyázni. Tehát nekem úgy tűnt, hogy neki van könnyebb dolga...
2015. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Majd neked is megengedik, ha te is 17 éves leszel.

Nem kivételeznek, de minden életkor más. Nyilván neki sem szabadott azt 14 évesen, mint most 17 évesen.

2015. nov. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

12 évesen ne is menj bulizni.


Egyébként pont fordítva van, a kisebbnek minden korábban van megengedve, csak ő azt hiszi, hogy kimarad valamiből főleg nagyobb korkülönbség esetén.

Én idősebb testvér vagyok, amit nekem 16 évesen lehetett, neki már 13 évesen megengedték és stb.

2015. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek
2015. nov. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Anyád a kisökör!
2015. nov. 5. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!