Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők miért viselkednek úgy...

Szülők miért viselkednek úgy vagy csinálják azt, amit anno velük csináltak a szüleik, nagyszüleik? Pl olyan dolgokra gondolok, amit kifejezetten nem szerettem a felmenőktől, mégis ők is azt csinálják a gyerekeikkel.

Figyelt kérdés

Pl. Nálunk olyan meséltek, hogy beleszóltak mindenbe a szülők, anyósék aztán anyumék is pont ezt csinálják velünk


Azt mondta anyum, hogy őket sem támogatták, így ők sem fognak tàmogatni minket (szó szerint)


Szóval számomra ezek "érdekes" dolgok.


Vajon a szülők ezeket miért viszik tovább?


Mivel nálunk szeretnek mindenbe még a mai napig is beleszólni, attól függetlenül, hogy minden szinten függetlenek vagyunk tőlük, én majd szeretnék arra törekedni, hogy ne szóljak majd ennyire bele a gyerekem életébe, hanem inkább csak tanácsot próbáljak adni neki.

Remélem sikerülni fog...:)


2015. okt. 25. 14:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Másik példa, hogy pl anyósomék szülei nem szóltak bele semmibe és anyósomék is olyanok, hogy nem szólnak bele egyáltalán az életünkbe, mindent ránk bíznak, max néha tanácsot adnak, hogy mondjuk ők ezt így csinálják, aztán belátásunk szerint döntünk.
2015. okt. 25. 14:42
 2/8 A kérdező kommentje:
Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban?
2015. okt. 25. 14:43
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Mondani mindent lehet. Viszont az ember örököl ezt-azt a szüleitől. Sokszor észre sem veszi valaki, hogy pont olyan lett a természete, mint amilyen valamelyik szülőé.
2015. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én magamból kiindulva két okot látok.


Egyrészt rájöttem, hogy mit miért csináltak, amit gyerekként nem feltétlenül láttam át. De ezek a dolgok inkább a gyerekkorra vonatkoznak. Felnőtt gyerekem még nincs, szóval a támogatás, beleszólás dologhoz nem tudok érdemben hozzászólni. Esetleg azt gondolják, hogyha mindent megadnak a gyereknek/fiatalnak akkor nem lesz elég önálló.


A másik, hogy nem mindent élünk meg tudatosan. Anyósom azért vált el a férjétől, mert elege lett abból hogy mindent egyedül csinál - ennek ellenére volt pár csípős megjegyzése, amikor a férjem pelenkázott, főzött stb. Nem akarta tönkretenni a házasságunkat, csak nem gondolta végig a dolgot. Egy kevésbé jó napomon ezt sajnos elég csúnyán közöltem vele :-(


Ha jó a kapcsolatotok, beszélj velük erről szerintem.

2015. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Én mindig is féltem ettől hogy apám is olyan lesz mint amilyen az ő apja volt anno hogy mindenbe belefog szólni és mindenbe csak a hibát fogja látni a jót meg nem fogja soha dicsérni mert azt fogja természetesnek látni. Na most amikor a nővérem kirepült a fészekből akkor apám nem így csinálta mint az ő apja hanem az ellenkezőjét. Amibe tudott segített nem akart semmibe beleszólni csak ha már nagyon muszáj volt és tényleg jó szándékból tette ezt ami a végén jól is sült ki szerencsére, és ez így mindenkinek jó volt. Pontosan azért döntött így apum hogy ne legyen az hogy a nővéremék emiatt járjanak át kevesebbet és rosszabbodjon a kapcsolatuk mert apám és nagyapám között ez volt a baj hogy nagyapám mindig a rosszat látta benne és bármi olyat csinált apám sosem kapott tőle dicséretet. Igaz ez a dolog megvan apámba hogy ritkán dicséri meg a jót inkább emiatt a nevelés miatt, de azt viszont érezteti inkább hogy tényleg jó meg ügyesek vagyunk stb...


Én amikor kirepültem a fészekből majdnem 2 éve akkor tudtuk eladni az anyai nagymamám házát és az árából vettem egy kisebb de nagyobb telke lévő ingatlant és szabadidőmben magam pofozgattam helyre ismerősök, meg apám segítségével is. Apám már nem tudott fizikailag segítséget adni az egészsége miatt, de tanácsot bármikor kérhettem tőle és a beszerzésben is mindig segített. A házat javarészt én csináltam főleg a vakolás, festés, villanyszerelés, mivel villanyszerelő az első szakmám plusz érettségivel és autószerelői végzettséggel is rendelkezem, tehát elég sok mindenhez értek amiről még papírom sincs mert apám sok dologra megtanított. Igazából a barátnőm is annak ellenére hogy sima műszaki eladó nagyon is ért a férfias dolgokhoz őt egyedül nevelte fel az apja akinek építőipari cége volt sokáig és sokszor mindig az építkezéseken nőtt fel 16 évesen még dolgozott is kisebb pepecselős munkákat is kapott ahol ragadt rá valami és nagyon jól tud csempét felrakni meg a járólapot is ő rakta le egyedül én nekem 3 napig tartott mire eljutott az agyamig hogy ő azt egyedül csinálta egy délelőtt alatt a fürdőbe ameddig én a villanyt szereltem három helyiségbe. Szóval mi ezekért nagyon nagy dicséretet kaptunk apámtól aki örült annak hogy ilyen ügyes kezűek vagyunk és nem kell minden miatt szakemberhez fordulni dupla annyi pénzért. Mellesleg a pénzt is jól betudjuk osztani egyedül az az egy amit apám úgy csinál mint anno az ő apja tette de ez így tényleg rendben van. Igaz annyira nem szól bele mire költünk mert nagyapám sosem értette meg hogy egy átlagos családnak minek autó mikor az luxus dolog és a busz meg a vonat jóval olcsóbb és egy kis séta sosem árt csak hogy több pénze maradjon az embernek. Nagyapám sosem értékelte azt hogy apám autót vett vagy lecserélt vagy valami, de azt elvárta hogy minden apróságért fuvarozza. Amikor én kaptam apámtól autót akkor fél évig egyikünkkel sem állt szóba. Pedig nem volt egy nagy értékű autó sima normál trabantom volt ami igaz hogy baromi régi meg nem illett hozzám de imádtam igaz télen sosem használtam, akkor ha nagyon kellett autó mindig apámét vittem el inkább. De pl tavaly vettem magamnak egy F astrát igaz régi autó de olcsó fenntartásra meg minden, nagyapám akkor sem állt velem szóba hogy nem rég raktuk rendbe a házat igaz sokat spóroltam ameddig a szüleimnél laktam plusz a barátnőm apja is kisegített minket a kapcsolatain keresztül a dolgokba ami nagyapámnak szintén nem tetszett hogy miért nem önerőből teremtjük meg. De lényegében akkor megsértődött rám amikor vettem egy lomha F atsrát 250 ezerért és magam hobbiból fél év alatt apránként helyre raktam és felújítottam, úgy hogy idén áprilisban egy karosszériás kollégámmal szabadidőnkbe és a munkaidőnk végén mindig rászántunk egy kis időt és szépen helyrehoztuk plusz lefényeztük szép is lett és belül magam újra kárpitoztam meg a teljes utasteret rendbe vágtam saját kezűleg és a barátnőm is csak abba segített hogy amikor két emberes dolog volt akkor segített 5 perc erejéig a dolgokban és ennyi.


Az autóm mintha most nem rég jött volna ki a gyárból olyan állapotban van. Igaz elment rá az összes maradék pénzem de ugye autó az kell mert hamarosan gyereket szeretnénk meg sok másra jó mert faluba lakunk és sajnos errefelé ritka a busz vonat meg egyáltalán nincs és a városba autóval lehet csak minél gyorsabban bejutni ha szükségünk van valamire.


Én apám nem vitte tovább nagyapám hülyeségét de ugyan akkor nagyapám engem is ezzel szekált de nagyapám az ő apjától vette át ezt a stílust sajnos. De az anyai nagyapám aki csak 15 éves koromig élt ő egy baromi laza jó fej ember volt bár ő a fegyelmezettségre figyelt oda mert hivatásos katona volt ahogyan a nagyim is a katonaságnál dolgozott irodai munkát végzett. De ennek ellenére ahogyan anno anyukámat meg a nagynénémet nevelték a fegyelemre és némi túl élésre anyukám ennél jóval rugalmasabban kezelt minket, és ez nagyapámat nem zavarta mert igaz elvárta a fegyelmet meg a tisztelet adást de ennek ellenére egy laza és akkor igen modern nagyapa volt akit imádtam mert haladt a korral értett a számítógépekhez 70 évesen még tanfolyamra is járt és ő volt az első a családban aki már internettel rendelkezett és akkor még elég újdonság volt az országban az internet.

2015. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert a szülő szerepet is tanuljuk. Persze nem tudatosan. De mikor gyerekünk lesz, akkor ösztönösen vele általában úgy viselkedünk, ahogy a saját szülőnk viselkedett velünk. Persze előfordulhat, hogy valaki gyerekkorában utál valamit, és elhatározza, hogy "én majd az én gyerekkel biztos nem így csinálom", de akkor is alapvetően az határozza meg a gyereknevelési elveinket, hogy minket hogy neveltek gyerekkorunkban.
2015. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Viven kérdései válasza:
#5 km szöveg
2015. okt. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert ezt a mintát látták gyerekkorukban,azért viselkednek, gondolkodnak így.

Ez nem szentírás, hogy neked is így kell nevelned a gyereked,jól gondolod egyébként.

2015. okt. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!