Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nő létemre mérnöknek tanulok,...

Nő létemre mérnöknek tanulok, mérnökcsaládból származom, párom viszont fizikai munkás. Ezt a családom nem nézi jó szemmel, lenézik és előítéletesek, amit nehéz megemésztenem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Főleg apai nagymamám és édesanyám húga az, aki teszi a megjegyzéseket, gondolom azért mert mindketten olyan házasságban élnek, ahol inkább a férfi tartja el a nőt (mamám háztartásbeli volt, anya húga pedig minimálbért keres, a férje azonban nagyon jól fizető állással rendelkezik és mindent alá rakott). Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem zavarna, tudom, hogy csak saját magammal kéne foglalkoznom, de azért egy-egy lekicsinylő, rosszindulatú mondat néha nagyon célba tud találni.
2016. jan. 2. 14:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Ki nem szarja le!
2016. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
És kit érdekel, hogy mit gondol a család? Te élsz a pároddal, nem ők és ha te boldog vagy, akkor a többi meg le van csinálva!
2016. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%

Ahhoz, hogy valakit ne a férje tartson el, nem kell mérnöknek lennie.


Azt meg tudták, hogy a család tele van mérnökökkel, akkora sokk nem érhette őket.


Miket mondanak?

2016. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

A saját tapasztalataimból indulok ki: apámnak még érettségije sincs, anyának főiskolai, valamint egyetemi végzettsége is van. Hatalmas szakadékot látok köztük (nem mellesleg anya is látja, tapasztalja már évek óta)... Össze sem hasonlítható egymással anya és apám. Ég és föld.


Viszont anya húgának is diplomája van (főiskola), a férje szakmunkás. Mit ne mondjak, pont összeillik anya húga a férjével, mert egyformán 'suttyók' (elnézést, hogy ezt kell mondanom a családtagjaimról, de ez az igaz)


Az egy dolog, kinek milyen végzettsége van. Lehet egy szakmunkás is (akár magához képest is) intelligens, olvasott, nagy látókörrel rendelkező, kedves, stb. ember. De ennek az ellentéte sokkal valószínűbb sajnos (vagy nem)


Én (is) egyetemre járok, de próbálkozik nálam egy fizikai munkás srác (normálisabbak közé tartozik úgy, ahogy). Nem a végzettsége, munkája alapján fogom azt mondani egy srácnak, hogy 'na, azért, mert kárpitos vagy, nem lehet köztünk semmi', hanem azért, ha bunkó, tahó, stb. Viszont a 'fizikai munkások' nagy részénél érzek egy 'szakadékot', ami a 'tanulatlanságukból' adódik. Hosszú távon ez szerintem sok konfliktust okozhat (máshogy látHATják a dolgokat, stb, stb.)

2016. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
43%

Sok esetben egy fizikai munkás többet keres mint egy diplomás ... És a diplomának semmi köze az intelligenciáhzloz...

Szal pattints le öket ha beszólnak neked

2016. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
30%
Persze, többet keres(het), de ha pl. csupán azért tör ki belőle az állat, leáll vergődni a 2 bites agyával, mert a kabátjára még rá van téve kettő, akkor nézhetsz utolsó. És még sorolhatnám...
2016. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%

"Nő létemre mérnöknek tanulok"

Na bumm...rengeteg női mérnök van.


"egy-egy lekicsinylő, rosszindulatú mondat néha nagyon célba tud találni"

Sajnos ebből látszik, hogy attól hogy valaki sokat tanult, még lehet buta is más területen, lásd érzelmek.


"Főleg apai nagymamám és édesanyám húga"

Ki a jó büdös f..szt érdekel hogy mit mond az akárkinek az akárkicsodája...főleg hogy ezek általában azok a rokonok, akikkel havi szinten 1x ha találkozunk.


Amúgy nem az számít ki mit dolgozik. Én ismerek teljesen primitív egyetemet végzett embereket is, meg ismerek olyat, aki otthagyta az egyetemet, kétkezi munkája van, de mégis értelmes, tanult emberként tud viselkedni.

2016. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos abban igazuk van, hogy egyaltalan nem jo az ha a ferfi es a no nincsennek egy szellemi szinvonalon. Kulonosen ha a ferfi butabb mint a no.


Nem ertem, nincs az egyetemen eleg fiu? Keress magadnak olyat aki a te szinteden mozog.

2016. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%

"Sajnos abban igazuk van, hogy egyaltalan nem jo az ha a ferfi es a no nincsennek egy szellemi szinvonalon. Kulonosen ha a ferfi butabb mint a no. "

Mondta egy szóval is a kérdező, hogy a párja buta lenne, vagy ne lennének azonos szellemi szinten?

Attól, hogy valaki fizikai munkát végez, még nem jelenti azt, hogy buta!

És attól, hogy valakinek nincs diplomája, az nem jelenti azt, hogy h..lye. Nekem sincs diplomám, mert nem éreztem késztetést arra, hogy pár évet még tanuljak azért, hogy a diplomámmal kitöröljem a hátsó felemet, így inkább választottam egy olyan szakmát, amiben el tudtam helyezkedni és abban dolgozom. Nem mellesleg jogot végzett emberek között és köszönöm szépen, de nagyon jól kijövök velük és egyáltalán nem üt ki, hogy nincs diplomám!:)

És igen, lehet gond, hogy ha két ember nincs azonos szellemi szinten, de a kérdező egy szóval nem mondta, hogy náluk erről szó lenne.

Amúgy a párom is fizikai munkát végez, de nem h..lye, sőt lehet sokkal talpraesettebb az életben, mint egy-némely diplomás ember!!!

2016. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

Gondoltam hogy lesznek olyanok akik besertodnek...


torodjetek bele, nagy atlagban a diplomasok okosabbak a nem diplomasoknal, a szellemi dolgozok okosabbak a fizikai dolgozoknal, a diplomasok es a fizikai dolgozok kozott pedig oriasi szakadek tatong.


Persze vannak kivetelek, en is tudok mondani nem egyet, de a nagy atlag ez.


Egy idosebb ember pedig latott mar egysmast, nyilvan megvan a velemenyuk. Fiatalon az ember meg hajlamos az idealizmusra.

2016. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!