Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nő létemre mérnöknek tanulok,...

Nő létemre mérnöknek tanulok, mérnökcsaládból származom, párom viszont fizikai munkás. Ezt a családom nem nézi jó szemmel, lenézik és előítéletesek, amit nehéz megemésztenem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Főleg apai nagymamám és édesanyám húga az, aki teszi a megjegyzéseket, gondolom azért mert mindketten olyan házasságban élnek, ahol inkább a férfi tartja el a nőt (mamám háztartásbeli volt, anya húga pedig minimálbért keres, a férje azonban nagyon jól fizető állással rendelkezik és mindent alá rakott). Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem zavarna, tudom, hogy csak saját magammal kéne foglalkoznom, de azért egy-egy lekicsinylő, rosszindulatú mondat néha nagyon célba tud találni.
2016. jan. 2. 14:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
37%

Én is gondoltam, hogy lesz itt olyan, aki azért, mert diplomás, különb embernek képzeli magát.:)

Pedig te sem különb. Ugyanolyan ember vagy. És az ilyen ember, aki különbnek hiszi magát, csak mert van egy diplomája, vagy gondolja ezt a diplomásokról, az az én szemembe sokkal butább, mint a fizikai dolgozók, ugyanis ők nagy átlagban az embert becsülik, azt, hogy mit tettek le az életükben az asztalra és nem azt, hogy milyen papírt tud felmutatni...

Ja, és nem sértődtem be, csak leírtam a véleményemet, hogy szerintem egy nem diplomás ember is lehet okos, művelt, vagy lehet jó beszélgetőpartner, főleg társ a mindennapokban. Mert ha a másik félnek ő jó úgy, ahogy van, akkor nem számít a végzettség, vagy hogy mit dolgozik!

Amúgy honnan tudod, hogy a kérdező párja nem tudott volna lediplomázni, ne lett volna hozzá esze, csak nem akart, mert más életcélja volt? Nem tudhatod...Nem minden nem diplomás ember azért nem diplomás, mert ne tudott volna megszerezni egy diplomát...

2016. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Őszinte leszek.

Szerintem gáz, ha egy nő jobban el tud tartani anyagilag egy hapsit, mint fordítva. Szerintem ez a baja a családodnak is, amit meg kell értened. Persze a döntést neked kell meghoznod... Csak ne baltázd el. Ha a párod intelligens, akkor maradj vele, és ezt magyarázd meg a családodnak is. De... ha egy kicsit is suttyó, akkor egyértelműen ott kellene hagynod. Ez alapján könnyű dönteni. :)

2016. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%

Lassan ott tartunk, hogy a gyakoris hozzászólók szerint a tanulatlan emberek okosabbak mint a diplomások...


Igen, mindenki ismer olyan diplomást, aki nem nagyon okos. Meg olyat is, aki mondjuk okos, de emberileg nem nagy szám. ÉS??? Ebből mi a franc következik?


Azért azt ne mondja nekem senki, hogy ha valaki tényleg eszes, akkor fizikai munkát fog végezni! Hobbija a programozás és a kibernetika, de a választott munkája a teszkós árufeltöltés, mi? Ja, nagyon hihető...

2016. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
41%

"Amúgy honnan tudod, hogy a kérdező párja nem tudott volna lediplomázni, ne lett volna hozzá esze, csak nem akart, mert más életcélja volt?"


Nem tudom, csak a nagy atlag alapjan saccolom. Manapsag az erettsegi minimumszint, aki azt sem tudja megszerezni, az mar tenyleg a kisegito iskola szintje.


En egyaltalan nem nezem le a munkasembert, egyszeruen megallapitom azt a tenyt, hogy egy diplomas es egy fizikai dolgozo kozott oriasi szellemi szakadek van. Nagy atlagban es altalaban.

2016. jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz azzal, mit mondanak! Ha szerinted jol kijottok, akkor mit szamit par ember megjegyzese...
2016. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
62%

"Azért azt ne mondja nekem senki, hogy ha valaki tényleg eszes, akkor fizikai munkát fog végezni!"

Szerinted a fizikai munkához nem kell agy??? Nem kell gondolkodni? Te butább vagy sokkal annál, mint amit magadról gondolsz...

Amúgy mint korábban írtam, én is járhattam volna egyetemre, az eszem megvolt hozzá, a pontjaim is meglettek volna, de nem akartam egyetemre menni és ott tanulni, tehát nem vagyok hülye. Ennek ellenére bár most szellemi munkát végzek, de képzeld el, én is dolgoztam fizikai munkásként (napszámban kapáltam és gyümölcsöt szedtem!), mert csak az volt, a pénz meg kellett. Na, bumm!

2016. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
37%

"árhattam volna egyetemre, az eszem megvolt hozzá, a pontjaim is meglettek volna,"


Maradjunk annyiban hogy jelentkezhettel volna, es esetleg felvettek volna. Hogy jarhattal volna-e az ott derult volna ki.

2016. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
62%

Ismerem magam és tudom, hogy elvégeztem volna, maradjunk ennyiben, de nem akartam.

Ettől függetlenül még nem nézem le azt, aki a két kezével keresi a pénzt. Veled ellentétben!

2016. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
37%

En sem nezem le, sot. Tisztelem azert amit csinal, en nem csinalnam.


Amit irtam annak semmi koze a lenezeshez, egyszeru teny.

2016. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
38%

kedves 13as


az intelligencia jelen álláspont szerint egy genetikailag meghatározott tényező

amin a tanulás nem igen változtat

szal ha nincs mellette motiváció a tanulásra és a diplomára akkor az nem lesz

de ettől még lehet okosabb lehet az az ember mint te akinek esetleg 3 diplomája is van


szal nem arról van szó h minden fizikai munkás intelligens hanem arról simán LEHET hogy intelligensebb mint te !

2016. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!