Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt olyan, aki abszolút...

Van itt olyan, aki abszolút nem tartja a kapcsolatot az unokatesóival?

Figyelt kérdés
És ha igen, mennyi idős az unokatesó?
2016. jan. 9. 19:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi évente kb. 1- 2x beszélünk velük. Már a névnapi és a születésnapi köszöntések is ki-kimaradoznak.

20/l

2016. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

3 unokatesóm van. Egyikükkel néha beszélgetünk facen, másik kettővel (testvérei) egyáltalán nem tartom a kapcsolatot. Kb. 4-5 éve láttam őket utoljára.

Legkisebb 7-9 éves lehet kb, akivel beszélünk korombeli, legidősebb 18 körül.

2016. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem nagyon, köszönőviszony max. volt, aki után érdeklődtem, de hűvösen kezelt, így gondoltam, nem fogom erőltetni.
2016. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
Egyik unokatesómmal sem tartom a kapcsolatot. Van egy első ágon lévő, de nem nagyon érdekel, őt se én.Egy időben jött Nagyimékhoz, aztán a másik évben már azt se tudta ki vagyok, pedig már volt vagy 11-12 éves. Na ez mindent elmondott, meg az is, hogy mindig kb. be kellett sz@rni minden mondatától, mert jaj Istenem, milyen csodás gyerek. Hát kell a fr@ncnak ilyen ismeretség, egyáltalán nem érdekel.
2016. jan. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Apukám egyik testvérének a családjával nem tartom/tartjuk a kapcsolatot x éve,mert anno is csak azért kerestek ha pénz kellett!Tudni kell, hogy ők utálna dolgozni,kölcsönökből éllnek,bér lakás egyikhelyről másikra költöznek.volt családi házuk el adták.amióta ismerem őket(26 éve) kb. 30-50x költöztek...

Unokanővérem 28-29 éves,van 2 gyereke +élettársa..unokabátyám 27-28 éves , unokahugom 1-14éves, illetve van egy velem egyidős unokatesom fiú 26 éves.

Eléggé gáz szerintem,h nyakunkra jártak pénz kérni,amit nehezen akartak vissza adni,illetve apum hugának a családját is zaklatták.. nem kérünk belőlük,egymás mellet elmegyünk az utcán.számomra idegenek és azok is maradnak!!

2016. jan. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
75%
Jópáran vannak a kisiskolástól a harmincas családanyákig, utoljára gyerekkorunkban tudtunk bármiről is érdemben beszélgetni, szerencsére messze is lakik az összes, így nem kell bájolognom senkivel.
2016. jan. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Maximum Karácsonyokon.


Alapból egyedül vagyok Pesten, saját családom is alig látom, párszor egy évben. Rokonokkal meg gyakorlatilag soha nem is beszélek. Van olyan akivel teljesen leszarjuk egymást, a többség meg szimplán idegen számomra. Nem az hogy rosszban lennénk, csak nincs meg a közös kapcsolat.

2016. jan. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. :)


Én 29 éves vagyok, az unokatestvéreim 24-30 évesek. Összesen hatan vannak és egyikkel sem beszéltem már egy szót sem az elmúlt 10-15 évben.

2016. jan. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 5-6 vagy 7 unokatesóm van. Ebből kettőt ismerek, velük találkozok évente többször is, a többiről fogalmam sincs. Valamelyiknek a nevét se tudom. Szerintem ilyen 15- évesnél idősebbek lehetnek. 25/N
2016. jan. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Olyan, akivel abszolút nem tartjuk a kapcsolatot, nincs. De olyan igen, akivel nagyon ritkán.

26 éves vagyok, unokatesók 28 és 40 között. Ebből 3 unokatesó van, akivel kb. 20 évig csak az ilyen kikényszerített családi karácsonyi ünnepségek alatt találkoztunk, azóta csak temetésen és keresztelőn, bár mivel ketten közülük Németországban élnek, velük még ritkábban. Egyszerűen nem úgy lettünk szocializálódva, nem annyira ismerjük őket. Az egyik unokatesó ráadásul sokáig a példaképem volt, mert okos, szép, jól keres, de az utóbbi években megismertem az igazi személyiségét. Az vágta ki nálam a biztosítékot, mikor nagyanyám temetése után az apjával-anyjával (apja a nagybátyám, apukám testvére), a halotti toron már elkezdte kipakolni a házat úgy, hogy minket meg sem kérdeztek. Ők voltak jobb kapcsolatban nagyanyámmal, mert az elég mocsok módon viselkedett velünk, de basszus, azért én szégyelltem magam helyettünk, hogy a toron már elkezdték kiválogatni, hogy mi kell nekik a házból. Gusztustalan.

2016. jan. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!