Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak én érzem úgy, hogy ezt a...

Csak én érzem úgy, hogy ezt a "családban élést" nem az emberi fajra tervezték?

Figyelt kérdés

A legtöbb házasság tönkremegy.Akik együtt maradnak,azoknak is csak egy kis része "igazán család".Többnyire a kényszer tartja össze az embereket.


Persze,ha nem létezne a pénz,minden ingyen lenne,akkor minden ember boldog lenne.De még nem a robotok világában élünk(sajnos).Tenyészállatnak nézik az embert,aminek az a funkciója,hogy tovább vigyék ezt az idióta,soha végetnemérő körforgást.


Én szívesebben élnék egy későbbi században,ahol egyének vannak,nem családok.Mindenki szabad,nincs kényszer és kötöttség.Csak emberi szeretet.


Más is érez így?


2016. jan. 10. 22:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

"Mindenki szabad,nincs kényszer és kötöttség."


Most is mindenki szabad. Ha nem akarsz csaladot akkor egyedul elsz aztan kesz.

2016. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%

A legtöbb házasság tönkre megy. Miért is? A szülők, a társadalom, a pénz nyomására, az elvakult rózsaszín köd miatt, stb ugranak fejest a házasságba az emberek úgy, hogy jó, ha 2 évet éltek együtt előtte. Az édes kevés, annyi idő alatt nem tapasztalod meg a párod igazi énjét. Amint megtörténik...


Ott van még az is, ha a hitel, ill. egyéb pénzügyi $z@-ság 'tartja össze' a két felet...

2016. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

" Én szívesebben élnék egy későbbi században,ahol egyének vannak,nem családok.Mindenki szabad,nincs kényszer és kötöttség."


Drága!

Pont ennek a nagy szabadságnak,kényszerhiánynak, és nem kötöttségnek köszönhető ami most megy a nagy világban.


Szóval ha neked olyan világ kell ahol szabad vagy , nincs kötöttség, kényszer akkor pont ez a te világod..

2016. jan. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
45%

A jól működő családhoz belső értékek szükségeltetnek, az pedig egyre kevesebb manapság az emberekben.Mert múlandó dolgok lettek fontosabbak, például a pénz.Másik ártalmas dolog a feminizmus, nincs, aki össze tudná tartani a családokat, mert a nők nem gondolják már úgy, hogy elsősorban ez lenne a feladatuk.

Gondolj bele, a régebbi időkben, mikor a legtöbb embernek azért másabb volt az értékrendje, a családok sem estek így szét.Pedig voltak ennél szegényebb idők is.

2016. jan. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

"nincs, aki össze tudná tartani a családokat, mert a nők nem gondolják már úgy, hogy elsősorban ez lenne a feladatuk. "


Pont ez a kötöttség.

Kinek hiányzik ez?


Én már 10 évesen is tudtam,hogy soha nem akarok családot,mert szerintem csak egy szívás az egész.

Az ember így is az élete 70%-ában nem csinálhatja azt,amit akar.Ez egy családos esetében kb 95%.

2016. jan. 10. 22:49
 6/29 A kérdező kommentje:

Jó,persze én nem vállalok családot.Ez az én döntésem.

De sokan igen.

És azt vettem észre,hogy elkezdenek irigyekedni idővel az ilyen emberek,azokra,akik tudták már fiatalon is,hogy ez nem csak egy rózsaszín köd.

Meg bunkók az emberek,mert kinyírja őket a munkahelyi stressz,és mikor még hazamennek,otthon is várja őket a nyüzsgés a "család".

Kész elmebaj.

2016. jan. 10. 22:52
 7/29 anonim ***** válasza:
52%

Na meg a tisztelet és annak hiánya...Ma már mindent szabad a szüleiddel szemben, szabad a pároddal szemben.Szabadon tegezhetsz akárkit, mert ma az a divat, de ha úgy tartja kedved, köszönni sem muszáj, minek?

Hol vannak már azok az idők, mikor még szépen, tisztelettel szóltak egymáshoz az emberek, az udvariasság, a türelem, méltóság, tartás? Ezek nem kötelező, nem is kötöttséget jelentő, de fontos dolgok, mert ezek tesznek igazán emberré és segítik a jó kapcsolatok fenntartását.De ezek ma már nem fontosak, pedig ezek nélkül a társadalom inkább egy ólban viaskodó malaccsordára hasonlít.

2016. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"Na meg a tisztelet és annak hiánya...Ma már mindent szabad a szüleiddel szemben, szabad a pároddal szemben.Szabadon tegezhetsz akárkit, mert ma az a divat, de ha úgy tartja kedved, köszönni sem muszáj, minek? "


Árad a kötöttség ezekből a sorokból.

Szülők?Egy életre szóló megfelelési kényszer.Kikerülsz a családból,de még felnőttként is belep-fáznának az életedbe.

Meg ilyen "hogy köszönjek"baromságokkal nehezítik az életüket az emberek.Nem mindegy?


Miért kell nekem egy idősebbet tisztelnem?Vagy miért károghat bele az életembe?

Én minden ember megadom az alapvető tiszteletet.

Csak nem szeretem mikor visszaélnek a kedvességgel és az alázattal.

2016. jan. 10. 22:57
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

Olyan vicces mikor jönne az emberkék és a "régi időkkel" példálóznak. Régen is ugyan ennyi, ha nem több sz_ar házasság volt, csak akkor nem lehetett elválni, mert egyrészt a nők maximum az utcára mehettek volna, másrészt meg ugye szégyen volt, kivetette magából a közösség. (Az a közösség aki ugyan úgy szív a szar házasságában, csak hát ugye adni kell a látszatra.)

De egyébként is, ha ez olyan csodálatosan jó lett volna az embereknek, akkor fennmaradt volna ez a gyakorlat akkor is, mikor megszűnt a kényszer, de nem maradt.

2016. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
58%

Pont ezt mondom...A munkahelyi stressz kinyírja az embert.Miért? Mert nincs tisztelet, megbecsülés a dolgozó felé a munkahelyen.

Plusz bajnak jön, hogy már a nőnek is dolgoznia kell, ez egy elvárás egyrészt, másrészt sokszor szükség, ha a férj keresete nem elég.(A nők vívták ki maguknak!).Nos, a nőnek bőven elég lenne az otthoni munka, az is bőven van, függetlenül attól, hogy családos-e vagy sem.De ha van családja, akkor pláne, ugyanis a gyerekekkel foglalkozni kellene, a férjjel is, azt meg a munkától kizsigerelve, főnöktől idegbetegen nem lehet! Tehát így már két ember ideges a munkától nem csak egy, a gyerekekkel meg a kutya sem ér reá törődni rendesen, türelem ma már nem létezik, így ne csodálkozz, ha a család jól szétesik.Azonban ne magát a családot hibáztasd, mert önmagában az nem rossz dolog, sőt, az egyik legfontosabb, legjobb lehet az ember életében.A társadalom működésében van a hiba.A család csak annak kötöttség, aki nem szereti a családját, aki szereti, annak nem nyűg!Persze mikor az ember hulla fáradt a munkától, akkor nehéz bárminek örülni, türelmesnek lenni, tehát a munkában, annak mikéntjében, a megélhetés kényszerűségében van az ellenség, nem a család intézményében!

2016. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!