Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egy szervezetben dolgoznáto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy szervezetben dolgoznátok, az onnan levő barátokat meghívnátok az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

Még nem aktuális a dolog, annál is inkább, hogy jövőben lesz az esküvőnk. Nem rég felvettek egy elég nagy szervezetbe, ahol már korábbi ismerőseim és barátaim is dolgoznak... Néhányukkal közelebbi baráti viszonyt ápolunk, sőt úgy néz ki, hogy az új kolleganők is sokkal inkább barátként, mint munkatársként fogadtak.

Arra gondoltam, hogy ha jön az esküvőnk, milyen lesz az, ha senkit nem hívok meg? Ezzel szemben milyen az, ha csak azokat akikkel közelebbi viszonyban leszek? (Tudni kell azt, hogy a szervezeten belül családias hangulat van, annak ellenére, hogy nagy, a hr-es nagy hangsúlyt fektet erre).

Azt viszont nem tudom megtenni, hogy huszonvalahánnyal növeljem a listát emiatt...



Arról meg nem akarok hallani, hogy csak a szertartásra hívjak meg valakiket, mert azt pofátlanságnak tartom :D


Nehéz eset vagyok, mi? Ti hogy tettetek hasonló esetekben?


2014. júl. 17. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csak a közelieket hívnám meg, a többieknek csak egy közös meghívót adnék, és aki akar, az eljön a szertartásra.
2014. júl. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Munkahelyről csak olyat hívnék meg, akivel baráti viszonyt ápolok (tehát munkahelyen kívűli programokat is szoktunk csinálni, inkább barátok vagyunk mint kollegák). A többieket nem.

Magam részéről nem sértődnék meg ha valamelyik munkatársam más kollegákat meghívna az esküvőjére engem viszont nem.

2014. júl. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A mi részlegünkön 10 en dolgozunk, mindenki mindenkivel jóban van...a két főnök is ugyanolyan mint mi. Most is megyünk egyik kollegának a babájának a keresztelőjére...Mind a 10 en...
2014. júl. 17. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak a szertartásra. És egyáltalán nem pofátlanslg, teljesen normális dolog. Én voltam ilyen esküvőn, a férjem főnöke peidg csak ilyet tartott a kollegák számára.


A munkahelyed nem a családod, még ha a HR ezt sulykolja beléd, akkor sem. Azért "családiaskodnak", mert akit azzal etetnek, hogy "családi" a viszony a munkatársak között, az sokkal több személyes dolgot megoszt magáról, mint ami egészséges, és emiatt jóval kontrollálhatóbb, mint az, aki távolságtartó.

2014. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar, hogy családias a légkör, szükséges a munkánkhoz, hogy jóban legyünk. De z esküvőmre mégsem hívnék mindenkit...


120 km-re lesz az esküvő, mint ahol van a munkahelyem, nem fogom utaztatni őket, egy templomi szertartásért. Szerintem akit meghívok az esküvőre (szertartásra) az illik megvendégelni is. Aki meg annyira "nem üti a mércét", hogy megvendégeljem, annak nem szúrom ki a szemét a szertartással...

2014. júl. 17. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi hetvenen vagyunk az osztályon, akikkel dolgozom. Csak a közvetlen munkatársakat hívtam, azt az 5 embert (plusz párok), akikkel "napi 8 órába össze vagyok zárva" és ezért a legközvetlenebb a viszonyunk.

A többiek meg megértették, hogy valahol határt kellett húznom, hiába vagyok velük is jóban.

2014. júl. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak a közvetlen kolegáidat hívd meg.Ha az a 10 akiket irtal azok a közvetlenek,és erre azt írtad hovy az mar nem fer bele a keretbe akkor nem hivod meg oket es kesz.Szuk csaladi esku orok lesz.Ezt meg fogjak erteni.Nekem koleganom ment ferjhez tavaly 25 fo colt meghivva csak az egyik kokegajat hivta meg kozulunk.En sem vettem sertesnek.Az en eskuvomre viszont hivjuk mindannyiojukat (7fő) mert nekunk nagyobb eskuvonk lesz es belefer.
2014. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

10-en közvetlen kollegák, akikkel minden nap együtt dolgozom. Úgy érzem nem tudnék (vagy nem lenne szabad) különbséget tegyek ilyen módon köztük.

Köszönöm !


Még az is lehet belefértetjük...csak plusz 20 ember soknak hat...:-S

2014. júl. 18. 20:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Plusz a párjaik... = 40 fő :)
2014. júl. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!