Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A feleségem rokonai pénzéhes,...

A feleségem rokonai pénzéhes, suttyó emberek, de mikor ezt szóvá teszem neki akkor besértődik és 1 hétig nem szól hozzám, mit csináljak? 33F

Figyelt kérdés
Sőt a feleségem még adna nekik is kölcsön, akár milliókat is, szerencsére itt vagyok én aki nemet mondd azonnal minden ilyenre. Az ő családi összejöveteleikre már nem is nagyon járok, úgy sem látnak szívesen ha már tőlem nem kapnak pénzt. Meg amúgy egymást is állandóan lehúzzák átverésekkel, "befektetésekkel" vagy kölcsönökkel. Feleségem meg ki van akadva hogy elutasítom a családját.
2016. jan. 29. 15:25
 1/9 acelsziv ***** válasza:
60%
Ahhoz képest, hogy egy milliomos harmincasnak mondod magad a nyafogó hangnem egyáltalán nem ezt mutatja. Ne itt kamuzz inkább csináld meg a leckédet.
2016. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
És ez esküvő előtt nem így volt? Akkor minek vetted el?
2016. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Hát... így jártál. Most mi miben tudunk segíteni? Amíg nem szól hozzád a feleséged, szóljunk mi hozzád? Hogy vagy? Mi jót olvasol? - vagy mi is kérünk kölcsön, hogy lásd,ilyenek az emberek.(N)
2016. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
en is megsertodnek ha azt mondanad a rokonaimra hogy suttyok.
2016. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Milliomos lehetsz, fiam, de egyrészt nagyon gyerekes az eszed járása, másrészt pocsék a helyesírásod.


Nézd, elvetted ezt a libát, nem? Tudtad jól, hogy miféle, mielőtt elvetted volna, nem? A "besértődés" (helyesen: megsértődés, duzzogás) nem alakul ki ripsz-ropsz az emberben. Ott volt az korábban is.


Mivel egy ostoba libát vettél el, és magad sem vagy egy észlény, valószínűtlen, hogy meg tudnátok bármit is beszélni egymással, felnőtt, értelmes ember módjára.

A liba hozzádment a pénzed miatt - hogy te miért vetted el, arra csak tippjeim vannak.


Ez sajnos egy tipikus játszmázós házasság, jó szórakozást hozzá.


Ps: Ha pedig egy taknyos kölök vagy, aki csak szórakozik velünk, ahelyett, hogy a leckéjét csinálná, akkor vedd úgy, hogy postán küldtem két atyai pofont.

2016. jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
mondd el neki, hogy szép dolog, hogy a szüleit félti és próbál segíteni a családján, de mivel a feleséged lett így most már az a család, nem "az a család". és ha segíteni szeretne nekik akkor mutassa meg, hogyan kell takarékoskodni a pénzzel, hogy ne kerüljenek szarba, ellenben te fogsz egy új életet kezdeni, mert neked az, hogy elvetted sokkal többet jelentett annál, mint esténként összebújni. ha most minden pénzeteket szét szórjátok a gyerekeknek nem fog majd maradni semmi... vagy pedig mondd azt, hogy segítesz nekik fizikailag, de pénzt nem vagy hajlandó adni. ha semmi sem hat, keress mást.. hosszú távon kisemizz, mint a sz.rt. (egy nő... )
2016. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
két szó: külön kassza. onnantól azt csinál, amit akar.
2016. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mikor megismertem szegény voltam mint a templom egere.
2016. jan. 30. 08:37
 9/9 anonim ***** válasza:
40%

Én nem látom itt a problémát. Ilyen a családja. Ez a csomag, hozta magával, te ezzel együtt vetted el. Akkor tessék jó képet vágni hozzá. Nem elutasítani.

A családi rendezvényekre nyugodtan menj el, ott a helyed, ha már családtag vagy. Gondolom, az csupán a feltételezésed, hogy ha nem adsz pénzt, akkor nem látnak szívesen.

Pénzt adni nekik természetesen nem kötelező. Ha nem akarsz, nem adsz. Bár ha jól értem, a vagyonotok közösen szerzett, szóval akkor a feleségeddel ezt át kellene beszélnetek, mert ezek alapján ő is simán adhat a te beleegyezésed nélkül is, és ha utólag tudod meg, nem is tudsz mit tenni a dologgal.


A feleségednek azt szoktad mondani, hogy "drágám, pénzéhes, suttyó rokonaid vannak"? Vagy hasonlót?

Mert akkor ne csodálkozz, ha megsértődik. Ilyet mondani ugyanis halálosan sértő. Ők a rokonai, oda született, nem tehet róla, el kell fogadni, ők a családja. Sőt továbbmegyek: a gyereketeknek ők lesznek a nagymama, nagypapa, nagynéni, nagybácsi, akit jó eséllyel szeretni fognak. Teljesen függetlenül attól, hogy te mit gondolsz. (Anyukám úgy utálta az apai nagyszüleim, hogy szóba se állt velük, ha át kellett menni, pl. születésnap, karácsony, mindig kitalálta, miért nem tud épp jönni. Ettől még mi imádtuk a rokonainkat.)


Próbálj meg jóban lenni a családdal, ne mondj sértő dolgokat a feleségednek, és ne adjatok nekik pénzt. De ezt az elutasítást ne csináld.

2016. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!