Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben a helyzetben érdemes...

Ebben a helyzetben érdemes valaha ezt kitálalni? Ti mit reagálnátok, ha a ti lányotok lenne ilyen?

Figyelt kérdés

Elég ramaty a szüleimmel a viszonyom, mióta élek, viszont anyám mindig azon veszekszik velem, hogy neki joga van mindenről tudni. Nos, tekintve a velük való kapcsolatomat ennek ellenére sose mondtam el semmit nekik, viszont már egy éve barátnőm van (én is lány vagyok). Itthon mintegy egyszerű barátnak van beállítva, de eléggé fiús és szinte csak úgy sugárzik a dolog.

Attól félek egyszer leültetnek beszélgetni, pedig egyáltalán nem érzem, hogy az én magánéletem rájuk tartozna. Egyszerűen nem merek nekik egy apró dolgot sem elmondani, nem hogy egy ilyet, miközben tudom, hogy anyám teljesen homofób, holott ő azt híreszteli, jaj mennyire elfogadó.

Mindenhol azt hallani, hogy a gyerek coming outol, mikor úgy érzi, de anyámat ismerve inkább vallatna.

Mit tehetnék? Nem akarom, hogy akármit is tudjanak.


2015. dec. 22. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem örülnék, de nem lenne különösebb reakcióm, pedig falun élek, és elég idős vagyok már ahhoz, hogy maradi is legyek.

Vallom, a "gyerek" szexuális élete, nemi hovatartozása nem tartozik a szülőkre. Másokra sem. Magányügy.

2015. dec. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Teljes mertekben igazuk van. Ok a szulied es joguk van tudni hogy mit csinalsz/kivel vagy addig amig 18 nem vagy. Es mivel ok adnak enni neked meg szallasolnak el szerintem eleg bunkosag hogy ezt semmibe veszed. Es egy ilyen dolgot szerintem nem eri meg titkolni mivel igyis ugyis ki fog derulni elobb utobb mert nem hiszem hogy eleted vegeig tudnad titkolni elottuk. Szoval szerintem kezdj el veluk beszelni a dolgaidrol es akkor ha mar jobb a viszonyotok hozd fel ezt a temat is.
2015. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy hogyan mondhatnám el nekik, hanem hogy hogyan tudnám elkerülni, hogy rákényszerítsenek. Jövőre töltöm be a 18-at, legalább addig gadd tudjam megtartani magamban a dolgaimat, amíg le nem érettségizem és költözhetek el.
2015. dec. 22. 20:47
 4/8 A kérdező kommentje:
hadd*
2015. dec. 22. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
A bizalmat senkire nem lehet ráerőltetni. Ezt még a szülőknek is ki kell /kéne érdemelniük. Én sem mondanám meg a helyedben. Én néha elejteném otthon, h melyik fiú tetszik az évfolyamról, h ne fogjanak gyanút. A barátnőmet meg nem sokszor"vinném haza"
2015. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos igaz. Én se kapom meg az ő bizalmukat, így a semmi alapon várják tőlem. Sajnálom, nem minden család tökéletes, ahol a szülő a legjobb minta, a gyerek pedig tinidackorszakban van. Sok helyen meg vannak a problémák, néhil nagyok, néhol kicsik. A lényeg legyen annyi, hogy az itthoni helyzet miatt pszichológushoz kell járnom.


Nos, eddig kétszer volt nálunk az egy év alatt, szóval azért próbálom a lehető legkisebbre szorítani ezeket az alkalmakat és akkorra, mikor anya nincs itt, bár szerencsére már nem nála lakom. Viszont érzem a folyamatos megjegyzéseit erre.

2015. dec. 22. 21:11
 7/8 A kérdező kommentje:
Néhol*
2015. dec. 22. 21:12
 8/8 anonim ***** válasza:
nem kell megmondanod. Ha nem akarod, soha nem mondod meg. Kishíján felnőtt vagy. Azt csinálsz a magánéletedben, amit akarsz, nem tartozol senkinek elszámolással.
2016. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!