Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy rokon kislány a családban, aki 8 (!!!) éves. Nem tudom finomabban fogalmazni, de wc után ő még segítségre szorul. Szerintetek ez normális??? Nincs még gyermekem, de nekem ez fura. Abszolút nem fogyatékos, okos, értelmes. Nem is szólnék én ebbe bele, szülei dolga, de tavaszi szünetben nálunk akar aludni majd. Én ezt már beígértem neki a téli szünetben, nem akarom lemondani, viszont nem vagyok hajlandó ekkora gyerek popsiját kitörölni, egy csomó mindent összeeszik. Ráadásul kisbabám sem volt még, tehát még ilyen téren finnyás vagyok. Mit tehetek? Mondjam le? Vagy ha itt lesz nálam én szoktassam rá hogy illik? Nem az én dolgom lenne azt hiszem. Férjem rokonsága igazából, az ő ötlete az, hogy vegyünk ilyen illatos babakendőket, azzal talán elboldogul majd a gyerek, mert az tuti, hogy addig nem fog erről leszokni (szülők hozzáállása alapján).
2016. febr. 17. 14:50
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja és mindenképp olyan megoldás kellene, amivel nem fogom lehúzni a rokoni kapcsolatot. Nem akarunk összeveszni a szülőkkel, meg a nevelésükbe se beleszólni. Szóval szerintetek jogos lenne, ha nálunk van, akkor nem venném figyelembe az ő nevelésüket?
2016. febr. 17. 14:53
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ezt elképzelni... Az iskolában is segítenek neki a tanárnénik vagy az osztálytársai?

Én a helyetekben nem vállalnám ezt így, jelezném, hogy ha a gyerek önállóan képes olyasmire, ami már elvárható az ovisoktól is, na majd akkor.

2016. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Voltam egyszer vendégségben, ahol 7-8 éves kisfiú volt, elment wc-re, egyszer csak kiordít, hogy aaaaanya! Én meg néztem, hogy mi a baj? Kiderült, hogy a fenekét kell kitörölni nagydolog után....


Nekem is fura, az én gyerekeimnél ez ilyen idős korban már nem volt gond.

2016. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek korából, és megfelelő értelméből kifolyólag alkalmas a feladatra. A szülők aggódják túl a dolgot. Nálatok semmi gond nem lesz. Van ilyen elsős tanítványom. A szülők otthon még sikálják a fenekét, az iskolában meg simán elboldogul önmaga.
2016. febr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nekem is fura, mert vannak kisebb unokatestvéreim, de iskolás korukra mindegyikük elboldogult a wc-vel. Nála is csak nagydolog után jön a "készen vagyok".
2016. febr. 17. 14:58
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

nem hinném, hogy segítségre szorul a gyerek. inkább a szülők azok, akik teljes mértékben kiszolgálják. te ezt nem teszed meg, majd emgoldja. elég nagy már hozzá.

lehet, örülni is fog, hogy végre önállósodhat.

2016. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
A szülei sokszor mondták már neki, hogy oldja meg, de ő nem hajlandó. Addig ül és kiabál, amíg valaki nem megy. Ezt nem egyszer átéltem már, hát a szülők helyett is égett a bőr a képemről. Egy csomó ötletem lenne, hogy lehetne leszoktatni, de hát beleszólni nem akarok, meg ugye gyerekem sincs, honnan is tudhatnám...
2016. febr. 17. 15:06
 8/26 anonim ***** válasza:
A férjed ötlete jó: vegyél nedves popsitörlőt és mikor hozzátok megy, beviszed a WC-be, megmutatod: ott van, nagyWC-zés után ezzel töröld ki feneked. Nyilván az iskolában sem megy vele a tanár néni tisztogatni. (egyébként volt olyan ismerősünk, ahol a 14! éves fiút anyukája fürdette, nem volt semmi agyi, testi gondja)
2016. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ülj le az anyukájával, és mond meg neki, hogy nagyon szívesen elviszed a kislányt, azzal a feltétellel, hogy neked nem kell kitörölni a fenekét. Az anyja meg majd reagál valamit, hogy ne vidd el, vagy hogy beszél vele.
2016. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerűen megmondod a gyereknek, hogy nem törlöd ki a popóját, nem otthon van. Ha a kakis popira húzza fel a bugyikáját sem lesz baj, kijön az mosáskor, majd fürdésnél megmossa rendesen. :)
2016. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!