Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak nagyon kellemetl...

Mit csináljak nagyon kellemetlenül éreztem magam?

Figyelt kérdés

Nekem meghalt az édesanyám, amikor fél éves voltam, és 1 éves koromban apu összeházasodott a mostani anyummal. 8 éves voltam amikor születtett a kistesóm. Az anyai nagynénim nem szívleli a mostani anyumat, és ezért az öcsémet se, aki hiába a féltesóm, és teljes tesómként szeretem, és beugornék érte a Grand Canyonba is. Karácsonykor én kaptam mindenfélét, de tényleg, és az öcsi meg csak egy sz*ros machboxot. Nagyon kellemetlenül éreztem magam, és nem merem elmondani senkinek.

Láttam a tesómon hogy neki is rosszul esik, legszívesebben neki adtam volna az én ajándékomat ha nem lett volna lányos.

13 éves vagyok, öcsém meg 4.



2016. márc. 10. 10:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
a nagynéni az édesanyám unokatesója
2016. márc. 10. 10:24
 2/16 A kérdező kommentje:
bocsánat pár napja 5 éves lett a tesóm
2016. márc. 10. 10:25
 3/16 klopusz ***** válasza:
83%

Szia!


Én is kellemetlenül érezném magam a helyedben. Örülök, hogy a mostani anyudat szereted és az is jó, hogy az öcsédet is. Az, hogy nagynénéd nem szívleli őket, bár szerintem nem normális, de elfogadható,. Ő valószínűleg nem fogadja el, hogy a testvére (édesanyád) meghalt, talán tudat alatt apukádat okolja - még ha nem is tehet róla.

Legegyszerűbb megoldás az lenne, ha tesódnak semmiféle kapcsolata nem lenne nagynénéddel, sőt apudnak, anyudnak sem. Végül is, tesód neki senkije.

Ha meg lehetne oldani, megszüntetném tesód és a közte való kapcsolatot. Ezen kívül ezt az egészet el kellene mondanod apukádnak is, hogy ő is tudja, mennyire rosszul érezted magadat a történtek miatt.


Remélem, segítettem.

2016. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a legnagyobb ajándék, hogy te úgy szereted őt!! Egyrészt nem nagyon rúg labdába emellett egy "nagynéni", másrészt egy 5 éves nagyon tud örülni egy kisautónak is, nem szokták összemérni még az "értékét", l más értékrendszerük van. Látta,hogy a tiéd valami lányos kis tárgy, ami neki nem nagyobb érték, mint egy kisautó. Tartsd meg a finom kis együttérző jó lelkedet, legyél mindig ilyen, szeressétek egymást, és minden jó lesz.
2016. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad kellemetlenül. Ha nevelőanyukád rokonsága tégedet öcséddel egyformán kezel, akkor viszont nagynénidtől kérheted, hogy ezentúl a rátok szánt összegből neked kisebb, öcsédnek nagyobb ajándékot vegyen, mert nevelőanyukád rokonsága sem tesz köztetek különbséget.
2016. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Nem, a nagynéni anyut okolja azért mert meghalt az édesanyám. Sőt a másik ,apai nagynéném is anyut okolja. Mondjuk az apai nagynéném egyikünkkel se foglalkozik, szóval mindegy.

2016. márc. 10. 10:48
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Talán az sem lenne ördögtől való ötlet, ha egyszer ezt elmondanád a nagynénédnek is.

Lehet, csak úgy van vele, hogy te a rokona vagy, az öcséd pedig nem, de azért vesz neki is valamit, hiszen "illik".


Nyugodtan elmondhatod neki, hogy te úgy tartod igazságosnak, ha egyforma ajándékot kaptok, nem baj, ha te se kapsz nagyobbat, mint egy játékautó. De rossz nézni, ahogy szegény gyerek látja a sok ajándékot, és neked megszakad a szíved.

Esetleg kérhetsz olyan ajándékot, ami "közös", pl. társasjáték, ugróasztal, focilabda, stb. Amihez eleve két gyerek kell, hogy használni tudják.

2016. márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Már kértem így, hogy közös ajándékot. Na, az lett a vége hogy ,,kaptunk" egy 3d-s puzzlet. Most mondjátok meg, melyik 5 éves ül le 3d-s puzzle-el játszani?! És nem ilyen 4 darabos rakjunk össze egy kockát, hanem az Amerikai Fehér Házat!
2016. márc. 10. 11:01
 9/16 anonim ***** válasza:
az azért érdekelne, miért a mostani anyukádat okolja édesanyád haláláért?
2016. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
na az engem is érdekelne hogy miért okolja....
2016. márc. 10. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!