Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért baj vagy hihetettlen az...

Miért baj vagy hihetettlen az ha egy családnak van pénze?

Figyelt kérdés

Kiirtam egy kérdést pár napja. Eleinte kaptam értelmes válaszokat, és pár kérdést is tettek fel én meg válaszoltam normálisan. A végén meg mindenki abba kötött bele, hogy honnan van pénze szüleimnek, bár ez a kérdéssel teljesen felesleges dolog.

Anyukám családjának szerintem nem voltam anyagi gondjai, mamám még él és egyedül tartja fent a házát, ezenkívül van még ingatlanja (egy orvosirendelőnek adta ki bérbe) és anya nővérének is van pénze meg anyának is. Apa családja sem szorul segitségre.

Ez miért olyan hihetettlen dolog? Mind dolgoznak meg dolgoztak, és nem élnek nagylábon.


2016. márc. 16. 13:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Azért, mert ez sajnos a mai Magyarország. Ha valakinek van annyi pénze, hogy több mindent megengedhessen magának az már nem átlagos. Rengetegen dolgoznak gyárban akár 12 órában, 3 műszakban még szombaton is és kapnak 70ezer forintot. Diplomás emberek ülnek az áruházak kasszáiban, felszolgálónak dolgoznak vendéglátóhelyeken stb. kb 100ezer forintért. Amíg ez nem változik addig ez a mentalitás fog maradni, hogy akinek akinek több pénze van az vagy adót csal, esetleg illegálisan kereskedik vagy csak nagyon hosszú a nyelve.
2016. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
55%
Az emberek irigyek.ez van.te meg ne nyafogj hogy szová teszik,ink örülj hogy oda rakott le a golya.nem borsodba a csorok közé.
2016. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Ilyenkor a legtöbbször azt felejtik el közölni, hogy a gazdag családok különbnek érzik magukat a pénz miatt, és ezt ki is mutatják. A szüleim környékén mi voltunk a legcsóróbbak, "palotákkal" a szomszédban, mégsem húzta fel egyik sem az orrát, és rendes szomszédi kapcsolatot ápolnak a mai napig.

A többiek csak irigyek, nem érdemes foglalkozni velük. Többek között én is titkolom az anyagi -és hitelhelyzetem, mert néhányan itt megvesznének, ha tudnák az igazat. Látni a szemükben a megkönnyebbülést és a perverz örömöt, amikor a 25 évnyi hitelem kerül szóba, az igazat meg felesleges az orrukra kötni. Biztonságosabb is megtartani ezt magadnak, nem jó, ha az emberről tudják, hogy van pénze.

2016. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Én azt vettem észre, hogy ilyesmiket írnak állandóan mindenre: "nyilván, ha tényleg doktorid lenne, nem kommentelnél ide" és a "nyilván, a gazdagok majd pont egy ilyen oldalon fognak kérdezni".


Mintha ezektől a dolgoktól valami ufó lenne a másik ember.:) Nem tudom, hogy miért van, talán valaki elmagyarázza majd, aki ilyesmiket szokott kommentelni.

2016. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem hihetetlen, mindenki latott mar olyan embert aki eleteben latott kozelrol olyat aki a tevebol ismer gazdagot, csak epp ritka mint a feher hollo.
2016. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Éppen arrol van szó, hogy a kérdésem nem anyagi jellegü volt. Csupán csak valahogy mindig oda terelték a szót, hogy ha ilyet meg olyat tanul akkor miböl fizetik? meghogy menjen dolgozni, mert különben sz@r ember lesz belöle ha most csak a tanulással törödik, mert oly sok ember dolgozik suli mellett hát ő is tegye ugyanazt.

Nem dicsekszem, nem örülök vagy szomorkodom a családom anyagi helyzete miatt, ez van nincs mit tenni!

Csak azt nem értem, hogy mi a hihetettlen ebben? Miért feltételezik egyböl azt, hogy hazudok???

2016. márc. 16. 15:10
 7/21 anonim ***** válasza:
53%

Ha te vagy a gazdaglányos kamukérdések kiírója, akkor mondjuk azért olyan hihetetlen, mert elég sokan ismernek már. :D


Normális kérdéseknél én nem látok ilyesmit. Mi sem vagyunk szegények, hogy enyhén fejezzem ki magam, de valahogy ezt nem látom olyan szükségesnek minden kérdésnél megemlíteni, mert a legtöbb esetben egyáltalán nem témába vágó, mint ahogy a gazdaglányos kamukérdések kiíróját is arról lehet felismerni, hogy neki valahogy mindenféle témába sikerül beillesztenie valami olyasmit, ami miatt világos, hogy olyan "lányról" van szó, akinek sok pénze van.

2016. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
Másold már be az a kérdést légy szíves!
2016. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

nekem több kèrdèsem töröltettèk már.előtte szintèn megkaptam,hogy ez egy újabb gazdaglányos kèrdès...ja,mert erre az oldalra csak az az egy lány írhat ki kèrdèst....nem mellesleg a szüleim 100ezret keresnek fejenkènt..tènyleg gazdagok vagyunk😂.

de már rájöttem,hogy sok frusztrált ember jár ide,kicsit belerúgni a másikba.ezt figyelmen kívül kell hagyni:)

2016. márc. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy nálam is sokan csodálkoznak, hogy hogy van pénze a családnak. Anyukám iskolaorvos, apukámnak építészmérnök a végzettsége, de igazából ingatlanügyekkel foglalkozik (nem ingatlanközvetítő). Átlag felett keresnek mindketten, de nem nagyon durván. Anyukám mindenféle mellékállással keres 220e-t (mert ugye közalkalmazotti bért keres a neki kiosztott sulikkal, de mellette vállalt magán színisuliban is munkát, üzemorvosit is vállal), apukám 250e körül.


Anyukám, amíg egyetemen meg gyakorlaton volt, mellette maszekban varrt, és akkor meg tudott keresni belőle egy év alatt annyit, hogy egy kisebb lakást tudott belőle venni (persze mellette nem szórta magára a pénzt, de nem is kenyéren-vízen élt). Így nem volt hitelünk, jelzálogkölcsönünk. Ehhez még később sajnos a nagyszüleim halálával csapódott még 2 lakás, amit kiadtak (illetve az egyikbe 4 hónap múlva beköltözöm)... és félretettek annyit, hogy még egy lakást tudtak venni, az is ki van adva.


És mindenféle illegális dolog nélkül igenis el tudtak minket tartani. Nem nélkülöztünk, persze eléggé spóroltunk sok dolgon, nem vettünk márkás ruhát, nem mentünk annyit fizetős programra stb., de cserébe néha el tudtunk menni külföldre nyaralni, és mindig volt pénz vészhelyzetre, táskára-cipőre-gyógyszerre. Kocsi egy db van a háztartásban, 18 éves az idén, mellette van egy céges. A lényeg abban van, hogy felelős pénzügyi döntéseket hoztak, és igen, van benne egy nagy adag szerencse is, de a nagyja mégiscsak az, hogy tudták kezelni a pénzt, jó bankba tették, ha kellett, kivették. Nyilván, aki már hitellel indul, mert a szülei rákényszerítették, vagy máshogy nem tud lakáshoz jutni, annak nincs ilyen jó sora.

2016. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!