Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek erre hogyan kéne...

Szerintetek erre hogyan kéne reagálni nekem és a családnak?

Figyelt kérdés

A nagymamámról szeretnék írni, aki mindig is nagyon furcsa volt, vagyis inkább kellemetlen. De elviseltük mindig is, mert mindenkinek vannak furcsa dolgai, de ami karácsonykor történt... Már csak nevetni tudunk rajta, komolyan. De kíváncsi vagyok más véleményére is. Tehát:

Még karácsony előtt nagyjából egy hónappal voltunk náluk, és rám akart sózni zoknit, mert mondta hogy neki kicsi - tudja mindenki a vásáros, 5 pár zokni. Nem akartam elfogadni, mert a műszálas vackokra allergiás vagyok és hagyott kívánni valót a színe is.

Karácsonykor nyújtja át a szatyrot... Hát mi volt benne ? 2 pár zokni, amit még nekem akart adni. Kiderült, hogy a másik 3 párat a húgom kapta, de azon még a címke is ott volt, hogy 5 pár zokni. :D :D Erre még azt mondom, hogy hát vicces meg oké. De mi a férjemmel egy kicsi faládácskát ajándékoztunk neki. A férjem ügyesen fafaragó és többször is megjegyezte a mamám, mikor nálunk járt és a férjem éppen egy ilyen munkán dolgozott, hogy mi sosem adunk neki semmi ilyen dolgot. Ezért gondoltuk, hogy megszánjuk és akkor megkapja. Mikor odaadtuk, meg se nézte ( becsomagultuk ) lerakta. Most nem rég volt nálunk és már konkrétan mondta nekünk, hogy hát miért nem adunk neki is kis faszobrocskát. Erre nem tudtunk mit válaszolni.

Próbáljuk elnézni, meg ráhagyni ezeket, de néha már nagyon kellemetlen, és ráadásul sokszor rosszindulatú is.



2016. febr. 10. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos ez van, nekem is volt ilyen rosszindulatú, idős ismerősöm. Nem fog már megváltozni. Csak ráhagyni lehet a dolgokat.

A műszálas zoknit meg fogadd el legközelebb, és amikor felemlegeti, hogy milyen jó, hogy ő adott neked zoknit, bólogass rá nagyokat. Hidd el, így a legkönnyebb.

2016. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, mi is évek óta ezt tesszük. Régebben szekrény szagú, agyon csipkézett atlétát kaptam, holott soha életemben nem húztam atlétát. Aztán volt a pohár-evőeszköz készletes időszaka. ( Szerintem akkor takarította a padlást) És minden ünnepnapra azt kaptunk :D Meg amúgy sok dolgot tovább ad. Használt kézkrémet és félig üres parfümöt is kaptunk már :D
2016. febr. 10. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:
19%

"Megszanjuk", hmmmmm


Semmi. Ha jol sejtem, nagyi min. 80 korul van. Ez mar csak ilyen. Remeljuk rank szep oregkor var, de nem tudhatjuk, milyenne valunk...

2016. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sehogyan*
2016. febr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
megszanjuk ????????
2016. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

nekem is a "megszánjuk" volt, ami szemet ütött.


Lehet, a nagyi nem is emlékszik nemhogy a karácsony előtti zoknis sztorira, hanem arra sem, hogy karácsonyra azt adta.

Nagyinak az atléta és a fél üveg parfüm is érték.


a faládácska, amivel megszántátok pedig lehet, hogy becsomagoltan hever vmelyik szekrény alján, mert szegény azt sem tudja, hogy hova tette el.


A két kezemet összetenném, ha még kaphatnék a mamámtól valamit.

2016. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!