Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egyszerűen képtelen vagyok...

Egyszerűen képtelen vagyok megkedvelni?

Figyelt kérdés

Unokatesóm, egy helyen lakunk, szellemi fogyatékos, minden családtag kedvence. Kivéve engem, a hangja hallatán már megfeszülök. Ha bejön egy szobába, ahol én is vagyok, akkor kimegyek onnan. Kedvesen, de távolságtartóan beszélek vele röviden ha megszólít és gyorsan elmegyek a közeléből.

Az a tipikus, "szeretlek" és csomószor megölel egy nap bárkit. Valakinek feltűnt ez és azóta mindenki beszólogat, sérteget, hogy milyen szemét vagyok, mert nem tudom megszeretni, holott próbáltam. Amikor feltűnt ez, akkor bementem hozzá játszani, beszélgetni, barátkozni, de minden alkalommal halálra idegesített az első ártatlan mondatával, berzenkedek a gondolattól, hogy látnom kell megint... És bennem van a gondolat, hogy olyan, mintha belerúgnék egy kölyökkutyába, mert ott zokog a rokonoknak, hogy utálom.

Gondoltam arra, hogy gyerekként alakult ez ki bennem, mikor neki mindent szabadott (még engem leköpni és verni is), én meg meg se védhettem magam, mert figyelembe kell vennem a fogyatékosságát és én idősebb vagyok 2 évvel, de ez már nagyon régen volt és az elidegenedésem csak évekkel később mutatkozott meg, nem akkor.

Mindenki velem ordibál (kb felváltva jönnek be a szobámba), de nem tudok mit tenni ez ellen :(

Szóval: hogyan kell valakivel hosszútávon jópofizni, mikor már a hangjától is lenyúznád a bőröd?


2016. márc. 19. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
6%

Nekem gyanus, hogy mindketten elmondhatnátok: "Unokatesóm, egy helyen lakunk, ..... fogyatékos..."

Nem kell vele jopofizni, de egy elfogadás, egy tudomásulvétel azért neki is jár. Ha a hangjátol is lenyuznád a böröd az már téged minösit (le a béka szint alá!!!).

2016. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Te hány éves vagy? Mondjuk a helyzetet nehezíti az, hogy egy helyen laktok, így elkerülhetetlen a találkozás. Mondjuk az a köpködős meg verekedős rész bennem sem hagyott volna jó érzéseket, így teljesen megértem a helyzetedet. Az ilyen személyek sokkal érzékenyebbek mint az úm. a normális emberek. Gondolom sajnálják, így mindenben próbálnak a kedvére tenni. Azért kérdeztem a korodat, mert gondolom egy költözéssel tudsz csak javítani a helyzeteden. Az is elég kellemetlen, hogy ott van az egész rokonság egy rakáson, így te vagy a célpont. Ha kiskorú vagy még (gondolom igen) akkor valahogy húzd meg magad, és mihánt lesz alkalmad költözz el. Addig próbáld valamivel lefoglalni magad, kapcsolódj be valami tevékenységbe házon kívül, ha otthon vagy akkor meg legyél inkább a szobádban, tanulj stb. Hivatkozz a tanulásra. Én sajnálom ezeket az embereket, ne adj Isten, hogy a mi családunkba valaha is ilyen előforduljon, de lelkileg nagyon megterhelő tud lenni. Ápolónőként voltam gyakorlaton egy intézetben, ahol fogyatékosok voltak, őket foglalkoztatták..hát megmondom, nem éreztem magam kellemesen. Kb. rohannak a nyakadba, összenyálaznak, könnyen megsértődnek, sírnak...Ufff...tényleg ideg kell az egészhez és türelem.
2016. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is van szellemi fogyatékos rokonom.

Ráadásul szintén a közelben lakott, gyakran járt nálunk.

Köztünk csupán pár hónap volt, én lány ő fiú.

Rendszeresen ütlegelt, volt egy kis barátnőmtől kapott kulcstartóm, azért kicsavarta a kezem.

Anyu utána mindig azt mondta, hogy akkor szóljak amikor történik, meg hogy nem tehet róla, beteg.

Féltem tőle.

És heti szinten tűrnöm kellett, hogy bánt.

Végül neki is sikerült addig fejlődnie, amíg fel nem fogta, hogy ilyet nem csinálunk.

Nem gyűlölöm már, szimpla közönyt érzek.

De ezt csak az tudhatja aki ebben nő fel.

2016. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
en meg tudlak erteni, tudom, hogy rendkivul csunya dolog, de en mar az utcan latott idegen szellemi fogyatekosoktol is nagyon furan erzem magam. sajnos azonban sem a te rokonod, se te nem tehettek arrol, hogy egy kozos csaladba szulettetek, es plane nem arrol, hogy o szellemi fogyatekos. akarmilyen nehez is elfogadni, a szuleidnek sajnos igaza van, hogy neked kell engedni, mert csak akkor lehetne tole is elvarni a normalis viselkedest, ha nem lenne fogyatekos....... sajnalom, hogy ebben kell elned, "jopofizz " egy kicsit, es amint tudsz, koltozz el.
2016. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!