Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szemét vagyok ha egyszerűen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szemét vagyok ha egyszerűen nem tudom megkedvelni a barátnőm családját és nem akarom, hogy a gyerekeim rájuk hasonlítanak?

Figyelt kérdés

A barátnőm egy nagyon okos lány, átlag feletti intelligenciával és a személyisége is egyedi és klassz.

Ezért is csodálkozom, hogy a családja milyen.

Az apja egy igazi naplopó és rettentő igénytelen. Többször volt büntetve. Az anyja olyan mintha enyhén retardált lenne, irtó hülyén beszél és borzalmasan naiv. Állandóan lottóznak meg várják a csodát, elhisznek minden ezotéria baromságot. A barátnőm öccse pedig egy tunya alak, aki egész nap computeren lövi az ellenséget, semmi életcélja nincs, baromi nehéz felfogású. Az egész család hülye tájszólása idegesít az egyik legjobban, szinte semmit nem értettem kezdetben abból amit beszélnek.


A barátnőm teljesen más, nem is értem hogyan lett ilyen. Ő mindennek az ellentétje. Okos, kifinomult, orvos, baromi rendes.

Tudom hogy igazságtalan, de már komolyabban tervezünk és állandóan azon jár az eszem mi lesz, ha a gyerekeim a szüleire ütnek? Szemét vagyok?


2014. nov. 12. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Tegyetek ellene, hogy ne rá üssenek, ez lesz a dolgod szülőként. Nem azért lesz hülye egy gyerek mert a nagyszülője is hülye.
2014. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezen a fórumon azt fogod megkapni, h szemét és intoleráns vagy.


Ennek ellenére a félelmed jogos. Nem csak a gyerekeid nevelése miatt, hanem mert ez a mindennapokra is rá fogja nyomni a bélyegét elég komolyan.


Két irány van:


1. Ha lesz gyereketek, nyilván nem ilyennek lesznek nevelve, hanem normálisnak, és a család negatív hatását próbáljátok majd minimalizálni. Nagyon fárasztó lesz. Egy támogató, segítő családi háttér helyett hátráltató családi viszonyok lesznek.


2. Megnézed, h van-e lehetőséged más párra. Ha nem sürget nagyon az idő, illetve nem csak ezzel a lánnyal tudod elképzelni a jövőt (tehát nem vagy vakon szerelmes) akkor ne siesd el a döntést.


Gondolj bele: akkor amikor más pároknak segítenek a nagyszülők és általában is egy csomó előnnyel jár egy jó család, akkor ti majd azon dolgoztok, h a naplopó családját távol tartsátok vagy a negatív példájukat ellensúlyozzátok...

2014. nov. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok fog múlni szerintem a nevelésen.

Én is hasonló gondban vagyok, mint a párod. A szüleim nagyon igénytelenek, alig várom, hogy végre teljesen független tudjak lenni tőlük. Az én kis otthoni környezetemben, meg amikor külön lakok, normálisan, rendezetten élek. Nagyon félek, hogy a szüleim miatt nem találok normális párt, hanem csak egy olyat, mint ők. Nagyon ki akarok törni ebből, amint anyagilag teljesen független leszek, végre normálisan élhetek. Egyedül, őket, a gyerekükként, közel 60 évesen sajnos nem tudom megváltoztatni, de én tudok változni.

A neveléseteken sok múlik, ott lesztek ti a pároddal, a te szüleid, barátaitok. Ezeken szerintem rengeteg múlik.

(én pl egyik nagyszüleimet nem is ismertem, 3 évente pár órára láttam őket - nem ilyen miatt, hanem, mert anyum összeveszett az apjával)

2014. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!