Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti ennétek vagy innátok más...

Ti ennétek vagy innátok más gyereke után a tányérjából/poharából?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, akinek van egy 3 éves gyereke. És magát a gyereket imádom meg minden, de amikor mondjuk a számra ad puszit, vagy valamimet összenyálazza, én már olyankor is húzom a számat. A nővérem meg ilyenkor is mindig veszekszik velem, hogy mi bajom van vele, ez csak babanyál..A kedvencem, mikor náluk vagyok és meghagy valami kaját vagy marad itóka a poharában, erre nővérem mondja nekem, hogy egyem már meg azt a kicsit, amit meghagyott, mondom nem kell, mert beleevett/ivott és ilyenkor is veszekszik velem, hogy semmi bajom nem lesz egy kisgyerek nyálától...

De most nem értem, attól, hogy kicsi, miért másabb az, ha ő beleeszik vagy iszik valamibe, mintha egy felnőtt ember tenné azt? Ha felnőtt emberek után nem iszok meg eszek, miért kéne egy kisgyerek után? Másoknál is észrevettem már ezt a fajta mentalitást, hogy ha mondjuk egy felnőtt ember a szájába vesz egy evőeszközt, már undorodnak tőle a többiek, de ha egy kisgyerek nyálaz össze valamit, akkor az már senkit sem zavar. Miért?


2016. márc. 29. 20:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekes anyaként írom azt, hogy a nővéred hozzáállása több, mint zavaró.

Én sem ennék más után- főleg nem vendégségben, még ha szoros, családi is a kapcsolat.

A saját gyerekem után is csak időnként, de ez sem rendszeres.

Ha a nővéred ilyen kényes, akkor legyen igényes a háztartására, önmagára, a vendégszeretetére is: semeddig nem tart elővenni egy tiszta terítéket és elmosni sem.

Nekem sem higiénikus, nem jó érzés lenne összeharapdált ételeket fogyasztani, ha egyébként ehetek normálisan is.


A te hozzáállásod közelebb áll hozzám, a nővéred túllihegi, nem is kicsit. Attól, hogy neki ez tetszik, meghagyhatja neked is azt, hogy ne legyél köteles ugyanúgy gondolkodni ebben a kérdésben (sem), mint ő.

Valahol itt kezdődik a tisztelet és az intelligencia.

2016. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hát... enni még csak-csak, mert ettem már más maadékát is meg, a gyerek nem más. Bár csak akkor, ha az ételt a gyerek tányérról, evőeszközzel ette (tehát nem olyan, hogy beleharapott a szendvicsve stb.) ha tényleg éhes vagyok és még gusztusosan néz ki az étel, meg van magára az ételre gusztusom. És persze új villával.


Inni páromon kívül senki után, még anyám után sem szeretek... ráadásul a gyerek nyála csont ugyanolyan, mkint más nyála... attól mlg, hogy fiatal meg pici meg cuki...

2016. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nővérednek elmentek otthonról. Nem azzal van a baj, hogy ő eszik/iszik más ember után, hanem, hogy ezt a véleményét rád akarja erőltetni.

Mondj nyugodtan mindig nemet. A nővéred baja, ha ezen megsértődik.


Én kizárólag a férjem után iszok. Az evés már nem ilyen kritikus, egy-egy falatot néha megkóstolok más tényérjáról.


Nekem az anyósom ilyen kínálgatós a saját ételéből...kedvencem, mikor étteremben mondja, hogy egyek nyugodtan az ő leveséből...brr...

2016. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
48%

Én a tesóm gyereke után simán megettem a maradékot, illetve a mai napig eszünk iszunk egymás után. Ő nekem egy közeli rokon. Idegen gyerek után nem ennék, de a tesóm gyereke nem idegen.

Amúgy igen finnyás vagyok, idegenek után soha nem ennék innék, még azt is megválogatom melyik kolléga szülinapi sütijéből eszem, főleg a cukrászdaiból, a háziból nem.

Érdekes vagyok, de a tesóm gyerekével jóban is vagyunk most már 16 de eszünk iszunk egymás után.

2016. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

14 vagyok

Nekünk ezt soha senki nem erőltette ez csak így alakult ki.

Nem örülnék ha valaki rám akarna erőltetni bármit is.

Ha te nem akarsz az unokatesód kajájából enni akkor ne egyél.

2016. márc. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én a saját gyerekeim maradékát sem eszem meg,egyrészt már 95 kiló lennék ha mániákusan eltakarítanék mindent amit meghagynak ,másrészt finnyás vagyok,ez van.

Nálam az evőeszköz,fogkefe,pohár az ilyen kategória,nem érdekel ki mit gondol.

2016. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy nőttem fel, hogy anyám még véletlen sem evett utánunk, nyilvánosan undorodott. Lehet, hogy ezért van bennem is az, hogy soha életemben nem voltam hajlandó más után inni-enni, most hogy már van gyerekem nekem is, háát nagyon ritkán, vagy kidobom amit meghagy az ivásnál előveszek új poharat. Sőt én olyan vagyok, hogy saját magam után sem iszom mégegyszer. :))) ez van. A nővéred unintelligens és primitiv, bocs.
2016. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nálunk még az is előfordul baráti körben, hogy hatan-heten iszunk egymás után a 2 literes pálinkásüvegből. És még meg sem töröljük az üveg száját.
2016. márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Soha senki után nem eszem és nem iszom, függetlenül attól, hogy gyerek vagy felnőtt, rokon vagy nem rokon.

Tesód valószínűleg még mindig abban a szindrómában szenved (vagyis ő nem, csak a körülötte lévők), amikor a gyerek a világmindenség egyetlen cukorvirága, az édesen nyáladzó csillámpóni, akinek rózsaszín a kakája, muzsika a bőgése és minden, amit a kezecskéjével, szájacskájával vagy adott esetben a nyálával megérint, arannyá válik és érezd magad megtisztelve, ha neked ajánlja fel a kis drága összemócsingolt maradékát.

Én a helyedben megmondanám a tesódnak, hogy te nem eszel a gyerek után, nem tűröd ha lenyálaz, és ha ez nem tetszik, akkor nem kötelező a gyerekkel foglalkoznod.

2016. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Én megeszem az unokaöcséim maradék kajáját,ha úgy adódik,nincs vele bajom. De csak utánuk eszek,senki más után nem tudok.

Azt viszont nem várhatja el tőled a nővéred,hogy ez neked természetes legyen,meg kéne értenie,hogy ez téged zavar és kész

2016. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!