Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti bírjátok a párotok rokonait?

Ti bírjátok a párotok rokonait?

Figyelt kérdés
Én nem, a feleségemnek az egész rokonsága borzasztó. Tipikus suttyók. Meg állandóan kölcsönkérnek. Meg van egy furgonom kb. minden másnap elkérik, de még soha sem pénzt, sem kocsit nem kaptak tőlünk, emiatt utálnak is engem.
2016. ápr. 4. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én sem igazán kedvelem a párom családját. de hát most mit csináljak, ez "járt" vele, el kell fogadni.

annyit lehet tenni, hogy te csökkented a látogatások számát velük.. nyilván a feleséged menjen, de ha te nem bírod őket, akkor nem kell mindig menned.

ha meg kölcsönkérnek, megmondod,hogy neked is szükséged van a kocsira minden nap, nem tudod nélkülözni.

pénzt meg nem nagyon kell indokolni,hogy miért nem adsz kölcsön. le kell zárni annyival, hogy neked sincsen, nincs miből kölcsön adni..

idővel csak feladják majd.

2016. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Apósomékkal már évek óta nem beszélünk, az unokájukat sem ismerik, a testvére épp most bántotta meg nagyon (én eddig sem bírtam).A keresztszüleit kedvelem.
2016. ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Én úgy vagyok velük, hogy akiket jobban ismerek közülük, alapvetően jóindulatúak, de szörnyen fárasztóak meg van egy-két dolguk, ami kivágja nálam a biztosítékot - olyan is, amit csak hallomásból tudok, mert vőlegényem pl. keresztanyjáékhoz direkt nem is visz engem... ott van az kb. hogy annyira kicsinyesen spórolnak mindenen, hogy minden egyes alkalommal megkérdezik, hogy (elmosás nélkül) UGYE megeszik a második fogást a levesestálból... meg keresztanyja férje már öregszik és rigolyásodik, és ha nem arról a témáról beszélünk a társaságban, ami éppen a rögeszméje, akkor megsértődik.


Anyósjelölt meg tipikusan a "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" típusú ember. Szerencse, hogy vőlegényem mindent a helyén tud kezelni, és nem nekem kell ilyenkor rendet teremtenem :D.


Mondjuk hálát adok, hogy "csak" ennyi a baj velük. Inkább ők, mint pl. az én nagybátyám családja, akik kívülről makulátlanok, művelt mintacsalád belülről meg egy-két kivétellel... hát... ha egy rokonuk meghal, épphogy le nem lopják a hulláról az értékeit, olyan a mentalitás. Nagyanyám halála után apámat lazán kisemmizték volna sutyiban, ha nem jövünk rá időben, és nem szólunk, hogy ácsi...

2016. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Nincs különösebben gond velük, csak furcsák számomra. Az a tipikus jó életű, gazdag család, mindig opera meg színház a téma ahol épp jártak, én életemben nem voltam ilyen helyen, szóval sose tudok semmiről beszélgetni. Én túl egyszerű és csóró vagyok hozzájuk képest.
2016. ápr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szüleivel úgy elvagyok. Tartom a távolságot, udvarias vagyok stb. Viszont a húgát nagyon bírom :) tök jófej meg aranyos ^.^
2016. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a párom tesojával nem igazán jövök ki! 11-12 évvel idősebb nálam, és nő,van egy élettársa és egy 15 éves lánya! Igazából közös témánk nincs! MEg érzem,h ne vagyok szimpi neki :D
2016. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most elbújok a sarokba sírni, mert nincs barátnőm... :)


Na mindegy, csak volt barátnőkről tudok mesélni.


Első barátnőm családja egyszerű volt. Senki nem törődött senkivel (a lány meg a szülők sem egymással), így igazából elvoltunk. Az apuka egész nap a TV-t nézte, az anyuka is, aztán ennyi. Zavart, hogy elég igénytelenek voltak, pl. az udvaruk úgy nézett ki, mint egy putri udvara. Még egy sz-ros fűmagot se tudtak szétszórni, csak 10 éve az építkezésükről visszamaradt törmelékek, meg gaz.


2. lány volt a legjobb. Értelmes szülei voltak, nagyon jó vendéglátók is voltak, tudtam velük beszélgetni, és tudomásom szerint ők is bírtak engem.


3. lány családja borzalmas volt. Kívülről "jó család" mintaképe, pl. amikor én ott voltam vendégségben. Amikor elmentem, mindenki újra utált mindenkit, és a másiknak a háta mögött beszélt. Ezt az elején nem tudtam, de már az elején csodálkoztam, hogy a lány az anyjáról, apjáról, tesójáról elég megalázó módon beszélt nekem, amit én a saját családommal soha se művelnék... Egy idő után az én fülembe is visszajutott, hogy engem is bevontak a hát mögött kibeszélős dologba, ami meglepett, mivel mint mondtam, előttem a rendes arcukat mutatták...

2016. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szülei és a tesója nagyon rendes, amikor ott vagyok tényleg olyan mintha én is családhoz tartoznék, természetesen viselkednek nincs ez a színjáték. Távolabbia rokonai másik városban élnek tehát ritkán találkozunk.

Szerencsére ő is jól megvan az én családommal. Az unokatesóim meg távolabbi rokonaim nekem is borzasztóak, de velük nem is tartjuk a kapcsolatot szóval csak a kis családomat kell "elviselnie" :D

2016. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az apukája meghalt már.Anyja más pasival él,megeszi őket a kosz,leülni alig merek mert odaragadok a székre.Mióta megszültem az unokáját(6hónapja) egyszer látta mert elvittük hozzá de akkor megmondtam hogy töbvet soha.Párom sem kivánkozik oda meg az anyja után sem.Az egyik tesója szeszkazán(nő) a másik meg bunkó.Nálunk apámmal nem tartjuk a kapcsolatot,a kicsit sem látta még.A húgomat viszont imádja a párom velük nagyon jóban vagyunk 😊
2016. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!