Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem boldogulok felnőtt...

Xxxcsillag kérdése:

Miért nem boldogulok felnőtt gyermekeimmel. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

2 fiam van.Az egyik 39 éves.Autószerelő.Kapott Tőlünk Apjától és Túlem egy 2 szintes házat Ebben él és itt a műhelye is.De amikor kissebb nem anyagi segítséget kértem, megszakította valam a kapcsolatot

Másik 46 éves.Bűnöző előélete van és segítem ahol tudom, de adtam nek lakhatásra egy lakást ő is engem akar írányítani.



2016. ápr. 11. 10:17
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:
73%
Te nevelted fel őket és láthatóan nem a legjobban. Nem most csinálod rosszul, hanem születésük óta.
2016. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

46 és 39??

Mit akarod még egyengetni az úzjukat??

Már rég maguknak kéne,ennyibidős korra pedig már saját erőből kellene hogy házuk legyen...

2016. ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
*útjukat
2016. ápr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

"Mit csinálok rosszul?"


Múlt időben kérdezz, a múltban rontottál el valamit igen-igen, a nevelésük során!

Talán azt, hogy:

- mindent megkaptak tőled egész életükben, és semmiért sem kellett igazából megdolgozniuk

- talán úgy érezték, hogy a szülői szeretet pénzzel akartad, vagy azzal váltottad meg náluk, pedig ők korábban többször vágytak volna szeretetre, ölelésre, figyelemre...

- talán még mindig te akarod irányítani az ő életüket, és nem veszed észre, hogy már ehhez túlságosan felnőttek


Talán ha még leülnél velük beszélni, ha még ők hajlandók leülni veled ezt a dolgot megbeszélni, akkor talán még lenne lehetőség, valamit javítani a további kapcsolaton.

2016. ápr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Miért nem boldogulsz velük?? Mintha a 6 éves gyerekeidről beszélnél..


Felnőtt emberekkel nem kell boldogulni. Ráadásul ők már nagyon nagy felnőttek. Azt hittem a kérdésben 25 alatti emberekről lesz szó.


Elbsztad a nevelésüket már nagyon régen. Nem értem mit akarsz most.. Vagy egyáltalán mi a célod.

2016. ápr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Semmit nem csináltál rosszul felnőtt emberek önálló személyiséggel ők ilyenek.Ne keseregj mások is vannak igy.Csak a leg könnyebb azt mondani el bactad a te hibád.minden családnak meg van a maga keresztje,akinek felnőtt gyereke van tudja.Akinek pici,az meg még nem tudja mi vár rá.Tökéletes ember ,család nincs.Meg tökéletes nevelés se.
2016. ápr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom rá is íratták a házat. Ha nem, én kihajítanám. Én még ugyan egy négyzetmétert sem kaptam a szüleimtől, de szívesen segítek nekik bármikor, amiben csak tudok..Gyanítom, hogy nem voltak velük szigorúak amikor kellett volna, így fittyet hánynak mindenre, nem adják meg a tiszteletet..
2016. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak
2016. ápr. 12. 07:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinálsz rosszul.


És az is teljes marhaság, hogy "a kezdettől csináltál rosszul valamit".

Persze, megpróbáljuk mentegetni a gyerekeinket, hogy nem ők a hibásak, mi rontottuk el , mi kellett, hogy elrontsuk, biztos. Pedig ugyanolyanok lennének, ha egész mást csináltunk volna.


A gyerekeinkkel nem tudunk mit csinálni, olyanok lesznek, amilyennek születtek, amilyen misung jutott nekik belőlünk. Segíteni nem lehet rajta, javítani sem. Esetleg több próbálkozásból nagyobb valószínűséggel adódik egy nekünk jobban tetsző egyed.


Igazán, ha komolyan elgondolkozol rajta, téged befolyásolt, meghatározott, hogy a szüleid mit, hogyan csináltak -esetleg szerintük rosszul- veled?

2016. máj. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 acelsziv ***** válasza:
9: amit leírtál nettó ökörség. Senki nem születik bűnözőnek, naplopónak. De azzá lehet tenni.
2016. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!