Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a rokonotok ittasan vezet...

Ha a rokonotok ittasan vezet ( rendszeresen) kihívnátok a rendőröket?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem lehet rá hatni. Ha elmegyünk itthonról akkor elmegy a kocsmába kocsival. A kocsikulcsot el akartuk venni, akkor agresszívvá válik.

Ma már telefonáltak a rendőrök, hogy valaki bejelentette, hogy kocsiba akar ülni a kocsma előtt full részegen. De nem értek oda időben, ezért moat csak szóban szól nekünk, de figyelni fogják a kocsiját a kocsma előtt és ha ott van, akkor bemennek.

Az előbb jöttem én haza és láttam a kocsija a kocsma előtt ismét...

Attól tartunk, hogy balesetet okoz, valakinek baja esik. De a szép szó nem hat, menthetetlen.


Gondoltam rá, hogy én hívom most fel a rendőrséget névtelenül, hogy menjenek ki.


Szerintetek ez szemétség rokonnal szemben?

Nem közeli rokon, de egy telken lakunk, így látom mit művel.

Úgy gondolom, hogy jobb lenne megelőzni a bajt. De akinek kikértem a véleményét, az azt mondta, hogy szemét vagyok, mert így szándékosan sunyi módon kárt okozok neki (pénzbüntetés)...

Én azt mondom, hogy inkább ez, hátha észbe kap, minthogy valami tragédia történjen. Nem is vele, másokkal.


Illetve, a kocsma nem vonható felelősségre? Tudják, hogy kocsival érkezett mégis kiadják neki a piát! Nem is keveset. Ez szabályos?


2016. ápr. 23. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Kihivnam mielott balesetet okoz.
2016. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Hívd fel a rendőrséget, mielőtt bajt okoz. Ez már nem egy általános iskolás csíny amit elhallgatnak a gyerekek a tanárok elől.
2016. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Hívd.
2016. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

A kocsma és a csapos nem vonható felelősségre, és más senki se, egyedül a rokonod felelős a tetteiért.


" de figyelni fogják a kocsiját a kocsma előtt és ha ott van, akkor bemennek. "


Aztán mi történik, ha a rendőrök bemennek a kocsmába? Semmi. Simán állhat az autó a kocsma előtt, miközben a sofőr bent iszik. Ezt nem tiltja semmilyen törvény, csak azt, hogy ittasan vezessen.

(Igaz, a kádári időkben még meg merték tenni a rendőrök, hogy a kocsmában elvették a sofőröktől a kulcsokat, és csak másnap adták vissza, hogy ne tudjanak ittasan vezetni, de ilyen már nincs.)

2016. ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A kocsmának semmi köze ehhez. Nem kell nézniük, ki mivel jön és mivel távozik. Nem az ő feladatuk.


Kihívjátok a rendőrséget a kocsmába. Oké. És mi fog történni? Semmi. Csak akkor büntethetik, ha ittasan beül a volán mögé és a motort is beindította.

2016. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, szerintem ha a rendőrök is rajta vannak az ügyön, akkor meg fog oldódni. Lehet, hogy rájuk hallgat, vagy ha nem, bizonyára meg fogják várni, míg elindul az autóval. Azért annyira nem tűnnek töketlennek. Az lenne a jobbik eset, ha a rendőrök figyelmeztetésére a rokonod észhez térne, de ha nem hallgat senkire, hát majd kénytelen lesz hallgatni a törvényre. Szomorú, de ez van.
2016. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Rendőrt nem hívok. Ilyenkor elveszem a kulcsot, és ha agresszív úgy vágom szájba, hogy 2 hónapig a fájó csomókat tapogatja a nyelvével. Ez be szokott válni. Nem érdekel, hogy milyen rokon, vagy barát, vagy akárki. Ez az ő érdeke is.
2016. ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pedig ezt mondták a telefonban. De akkor csak lehet, hogy ijesztegetni akartak, bár engem feleslegesen mert nekem semmi közöm az illetőhöz és a cselekvéseihez igazából. Nem érint ha megbüntetik de az sem ha elüt valakit.

Csak aggódom, nyilván ez természetes. És kötelességnek érzem tenni valamit, mielőtt másoknak esik baja.


De akkor felesleges is szólnom nekik? Vagy azért történhet valami ha bejelentem?


Az én saját közeli családomban még egy sört se iszik senki, annyira nincs tapasztalatom ilyesmiben....

2016. ápr. 23. 20:21
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez szuper ötlet, csak én 20 éves nő vagyok ő meg 50Es pasi, aki kétszer akkora mint én.

Mondjuk részegen lehet szájba csapnám, akkor én maradnék talpon.

2016. ápr. 23. 20:23
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Annyira azért nem szuper ötlet, mert akkor ő is feljelenthet téged.
2016. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!