Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vegyészmérnöknek tanulok....

Vegyészmérnöknek tanulok. Itthon készítek szappanokat és dezodorokat, ami a szüleim szerint őrültség, rendszeresen lehülyéznek. Komolyan ilyen nehéz élni hagyni?

Figyelt kérdés

vegyészmérnök bsc-n vagyok, msc-re gyógyszervegyész-mérnöknek szeretnék menni.nagyon érdekelnek a kozmetikumok, így egy ideje itthon készítek magamnak szappanokat(kézmosáshoz,intim tisztálkodáshoz és hajra is külön-külön). emellett a dezodoromat is magam csinálom, valamint fogkrémet és szájvizet is én készítek meg ajakápolót.+testápolót,kézkrémet.

amikor tehetem természetes alapanyagokat használok, semmi káros nincsen benne. a testápolókban vannak gyógyszertári összetevők is, de azok minden bolti krémben benne vannak .

egyedül a szappan készítés igényel némi figyelmet, de kémia gyakorlatokon ennél sokkal összetettebb feladatok vannak, úgyhogy ez se túl nehéz így.


az alapanyagokat és az eszközöket is én vásárolom. (összességében annyiba kerül, mint a bolti kész termékek) és mindig elpakolok magam után.


a szüleim mégis nagyon ez ellen vannak, rendszeresen tartanak nekem fejmosásokat és eléggé tiltakoznak,hogy ezeket itthon csináljam. mert nem bíznak benne,hogy tényleg jók amiket készítek. pl anya olvasta,hogy az illóolajok mennyire károsak, az agyra is negatív hatással vannak.. és hiába mondom,hogy én azeket nem használom, nem hiszenek nekem.

kevés illóolajat használok, de azok 100%-os tisztaságúak, amit anya mondott az tényleg igaz, de azok a gyenge minőségűekre igaz.

olyan is volt,hogy a szappanomat (ami még állt) kidobták,pedig tudták,hogy előtte csináltam, és pihennie kellett 4-5 hetet.. amíg suliban voltam kidobták.. szerintetek ez normális? mi bajuk lehet?


2016. jan. 18. 18:02
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

meg azt hiszik,hogy én ebből akarok megélni.. pedig nincsenek illúzióim, még ha gyógyszerésznek is tanulnék se ennyiből állna a munkám,hogy ezeket készítem..egyszerűen csak hobbi szinten csinálom, meg jó érzés,hogy tudom mit kenek magamra.

szóval rendes állást szeretnék majd, nem szeretném árulni a szappanjaimat. de mégis erre vannak rákattanva

2016. jan. 18. 18:05
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Mondd meg anyukádnak, hogy az interneten lévő hülyeségek olvasgatása az, ami igazán agykárosodást okoz!

Mellesleg mutasd már meg neki egyszer egy sima sampon összetevőlistáját. Az a sok vegyszer nem okoz agykárosodást?

2016. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
0%

Vegyészmérnökként egy kicsit többet várnék!

A sok tudatlan házi szappankészítőtől nem lehet várni, hogy tudja, hogy valójában mit kotyvaszt és a lúg hogyan hat a bőrre, de egy vegyésztől elvárható lenne!

2016. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyen emberektől mentsen meg az ég!

Nem hogy örülnének neki, hogy a gyerekük kamatoztatja a tudását, van hobbija, élvezettel csinál valamit, ráadásul maga finanszírozza..

Őszintén sajnállak kedves kérdező.

2016. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
szerintem lényegtelen minek tanulok,csak azért írtam, mert a szüleim ezt is függésbe hozzák a hobbimmal. így teljes a kép,hogy leírtam.
2016. jan. 18. 18:15
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
Ha belegondolsz a történelemben már hányszor előfordult, hogy egy genius tehetségekkel rendelkező gyerek törekvéseit elfojtották a szülei.
2016. jan. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Amennyiben saját pénzből finanszírozod, semmi beleszólásuk nem lehet. Olyat meg pláne nem csinálhatnak, hogy kidobják. Legközelebb ha iylen van, szépen te is dobj ki valami hasonló értékű kozmetikumot anyukád fürdőszobaszekrénéyből.
2016. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
nem tudom, mi bajuk van ezzel, egy időben nekem is volt ilyen hobbim, különben meg nézzenek utána pl. a Manna szappannak, az is hasonlóból indult, most meg sikeres vállalkozás.
2016. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
97%

Nekem tetszik :D

Én örülnék, ha lányom tudna ilyeneket csinálni, vagy én magam.Annál is inkább, mivel valaha gyermekkoromban én is vegyésznek készültem egy ideig.Aztán egyszer nagymamám megijedt, hogy felrobbantom a labornak berendezett sufniját és kihajította a kertbe a cuccaim.Nos ott ért véget vegyészi karrierem.

2016. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
67%

Félnek, féltenek. Ezzel meg kell küzdened ha folytatni akarod.

"egyedül a szappan készítés igényel némi figyelmet" Nagyon tetszett. Szerintem érdeklödj, hogy a nagy- vagy dédszüleid hol éltek, mivel foglalkoztak? (Föleg vidéken az 50-es évek elött nagyon sokan maguk fözték a szappant otthon a hulladék zsirokbol és hamubol.)

2016. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!