Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi tegeződés, csókolomozás szituációról? Mit javasolnátok megoldásként?

Figyelt kérdés
Keresztanyámat tegezem, keresztapámnak felnőttként is csókolomot köszönök. (Egy idősek.) Keresztanyám gyerekkoromban megengedte a tegezést, keresztapám nem. Senki nem hívta fel a figyelmem, hogy legalább nagyobb koromban magázzam/önözzem vagy legalább jó napot-ot köszönjek. Aztán egy családi eseményen a keresztapám felajánlotta a férjemnek, hogy tegeződjenek,én is vártam, hogy hátha, de nekem nem mondta. Így még furább, hogy a férjem tegezi, én meg még mindig a csókolom, meg a tetszikelésnél tartok. Két testvérem, egyik fiú, másik lány, de szintén felnőttek, mindkét keresztszülőnek csókolomot köszönnek.

2016. máj. 7. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem családban az ilyen röhejes. Kivéve ha nagyon idős és nagyon távoli rokonokról van szó, pl.: szülő unokatestvérének a szülei.
2016. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
És most - a szokáson kívül - mi akadályoz meg abban, hogy magázzad és ne tetszikeld? Hogy ne csókolommal köszönj, hanem jó napottal? Lehet, hogy ha megváltoztatnád a használt kifejezéseket, ő is elgondolkodna. Sok sikert!
2016. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Elég furcsa dolog.
2016. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Eleve férfit nem "csókolomozunk", mert az a kezét csókolom rövidítése és csak nőknek jár (illem szerint csak férfiaktól).
2016. máj. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Keresztapád gondolom ilyen asszonyverő, bajszos-kalapos echte zsírparaszt. Ha mindkettőtökkel magázódna, akkor csak egy furcsa, kissé maradi rokon lenne, de így, hogy a férjeddel pertut iszik de a saját keresztlányával eszébe se jutott... ez egy sima sudribunkó.
2016. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is az jutott eszembe, hogy hímsoviniszta.
2016. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Azért te is fura vagy, ha felnőtt nő létedre képes vagy (egy férfinak ráadásul) csókolommal köszönni és tetszikelni. nagyjából 16 éves korom óta csak a 90 év felettieket vagyok hajlandó így köszönteni, a tetszik-től a hideg is kiráz, de az említett korosztályt azért megtisztelem vele. Mindenki másnak jár a jó napot, illetve az Ön megszólítás.
2016. máj. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Sudribunkó. :D

De jokat irtok!


Sajn a ferjem rokonsagban is vannak ilyenek, az en megoldasom, h kerülöm a megszolitast, igy aztan egyaltalan a kapcsolatot is. Sztem az ilyenek nagyon is jol tudjak, h neked/nekünk rossz erzes, es csak ök tudnak felajanlani a tegezest, megse teszik. A ferjem rokona sztem lenez, emiatt (?), en meg ugy döntöttem, ö veszit többet, ha nem apoljuk a rokoni kapcsolatunkat. ;)

Angol nyelvben adott a tegezödes, de nemet nyelvterületen is egyre jobban terjed. Igaz, h a gyerekek a tanarnenit, ovonenit letegezik, de ezt a tanarnö elötte felajanlja, ez nemet nyelvterületen megszokott. Viszont hivatalokban nem jellemzö, es az anyukak is magazzak a tanarnöt, ovonöt altalaban, tehat megis van meg vmi etika... A rokonsagon belül, szomszedi viszonyok tekinteteben viszont mintha az angol modszer menne, felajanlas nelkül tegezödnek. En azt hittem, siman bunkosag es az illem nem ismerete az idösebb felajanlasa nelkül letegezni. Osztrak tanarnö ismerösöm viszont anyosat, aposat felajanlasuk nelkül tegezi, söt a bottal jaro idösek letegezesere adott engedelyt az akkor meg ovodaskoru gyerekeinek, mondvan, h elöbb-utobb itt is tegezes lesz, szokjak meg. Szerinte az etika, amit en meg Magyaro-on tanultam is iskolaban, egyszerüen elavult. Es mas osztrak ismerösöm is van, akik az anyos-apostol nem vartak a felajanlast, hanem egyszerüen tegeztek es latszolag normalis a viszonyuk. Szoval ez az ö megoldasuk... ha ugy gondolod, csinald igy.

2016. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Utolso, az angolban mi a magazo forma? Angol nyelvteruleten elek, de meg soha nem hallottam.
2016. máj. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kovpet ***** válasza:
92%
Ő is magáz téged? Vagy csendőrpertu van? Azért azt nem kellene :)
2016. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!