Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok a szituációról?

Mit gondoltok a szituációról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adott az anyukám és én. Anyukám egy mártír alkat, és ezt néha már nem tudom kezelni. Leginkább az idegesít, hogy ha valamire megkérem, rögtön igent mond rá, de órákkal később közli, hogy csináljam meg én. Amivel nem lenne probléma, ha legelőször is nemet mondana. Pl ma is eljátszotta ezt, és kértem, hogy legközelebb akkor mondja azt, hogy nem teszi meg, mert ez engem kicsit idegesít. Erre az volt a válasza, hogy teljesen kizsigerelem, ami azért nem teljesen igaz. Ti sem szeretitek ezt?

2016. ápr. 26. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem mártíriság. A mártíriság az lenne ha feláldozná magát érted. Mondd meg neki, hogy mondja meg elsőre hogy ha valamire meg szeretne kérni téged és ne hátráljon.
2016. ápr. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Egy ismerősöm férje olyan alkat hogy mindent megígér és elfelejti hogy azt megígérte. Hajtogatja hogy nem is az ő feladata. Most már ott tartanak, hogy ha kér valamit a feleség tőle és igent mond egy füzetben aláíratja vele. Állítólag az ő életüket ez megkönnyítette, bár én nehezen tudom elképzelni.
2016. ápr. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérd meg hogy fejezze be
2016. ápr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt a lehető legkevesebb dologra kérném meg. Másrészt, ha megkértem valamire, ő megígérte, majd utólag visszatáncol, akkor szemébe mondanám, hogy egy megbízhatatlan ember, akire nem lehet számítani.
2016. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak olyasmit kérj tőle, amit magad nem tudsz elintézni. Ha pedig kérsz, mondd meg neki, hogy ne válaszoljon azonnal, hanem gondolja át előbb. Ha igent mond, kérd meg, hogy mindenképpen tartsa be a szavát.
2016. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!