Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mennyire toleráljátok...

Ti mennyire toleráljátok gyereketek/más rokonotok evési különcségeit?

Figyelt kérdés

Volt itt tegnap (?) egy kérdés, ahol a kérdező nem szeretett volna disznóhúst enni, mégis azt csinált neki az anyja marhának hazudva.

Nálunk meg az van, hogy addig nincs más, míg meg nem eszed. Pl. nem szeretem a vesét, de gyerekként 1 napig nem kaphattam mást enni, míg meg nem ettem (ekkor sírva megtettem). Mert ételt nem utasítunk vissza és nem lehetünk válogatósak, nem vagyok hercegnő mondattal.

Más meg eléldegél úgy, hogy 5 ételt eszik meg és csak azt csinálják meg neki.

Ti mennyire fogadjátok el a gyereketek/rokonotok finnyásságát, ha nincs rá egészségügyi magyarázat, hogy miért ne egye meg?


2016. jan. 24. 13:50
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
45%
Szerintem nehany dolog elfogadhato, hogy nem szereti. Viszont ha minden 2. Etelt nem eszik meg.. na ott mar en is ultetnem a gyereket, hogy kosttolja meg, es legalabb a felet nyomja magaba. En szinte mindenevo vagyok, nem szeretem a rakott krumplit, borsolevest, meg meg 1-2 etelt. Na meg az ilyen szaritott valamiket 👎. De ebbol nincs baj, eszek mast. Szoval szerintem az a lenyeg,hogy valogatos es valaki, vagy valoban nem szeret nehany dolgot..
2016. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%
Idegesítő asztali törvények... Lényeg legyen kulturált az ember az asztalnál os6t jól van.
2016. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
18%

Én nem tolerálom egyáltalán. Én mindenevő vagyok, és hiszem, hogy csak nevelés kérdése, hogy ki mennyire válogatós.

Ha nem tetszik a kaja, akkor éhen marad, és pont.


És a gyerekekről...


Egyszer rántottam egy hatalmas tál tököt, gyerek hazaért suliból, meglátta és elkezdte enni. Már megevett vagy 10-15 darabot, amikor megkérdezte, hogy mi ez, mert nagyon finom, én mondtam, hogy rántott tök, erre Ő: " Tök? Fúúúj, azt utálom".


Erről ennyit. Inkább az agyukkal van gond, mint a gyomrukkal.


Ha meg annyira ostoba az anyuka, hogy külön főz a "szemefényének", akkor vessen magára, amiért válogat a gyermeke.

2016. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
88%

Én magam nagyon válogatós vagyok. De anno ez nem nagyon érdekelte anyámat. Csinált mindent, ami az eszébe jutott. Bár nekem nem volt kötelező megennem, de helyette csak vajas kenyér volt.

Szóval a fél gyerekkiromat vajas kenyéren tengettem...


Fiam még csak 3 éves. Szerencsére ő többmindent eszik mint én (egyenlőre), de kényszeríteni Sosem fogom.

Annyi, hogy mindent meg kell kóstolni. Tehát ránézésre ne utasítson vissza semmit.

2016. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
90%
Különbség van aközött, hogy a gyerek dacból, "divatból" nem szeret valamit, vagy tényleg nem szereti. Szerintem minden embernél van pár olyan étel, alapanyag, amit nem szeret. Nem erőltetném. Megtisztelem azzal, hogy ha nem szereti, nem nyomom le a torkán, és éheztetem, csak azért, mert én azt mondtam hogy megegye. Természetesen ahhoz, hogy minden második ételt, és teszem azt, csak ránézésre eldöntse, hogy nem szereti, ahhoz nem asszisztálok.
2016. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem szeretek valamit nem eszem meg. Ha nincs más kaja akkor nem eszek vagy eszek mást vagy főzök magamnak. Mellesleg nálunk anya mindig azt főzött amit csak kértünk. Én tipikusan az az ember vagyok aki évek óta csak ugyanazokat a bizonyos ételeket eszi, megse volt sose gond ebből. Szerintem ettől IS jo anya valaki hogy a gyereke kivansagait/szuksegleteit a sajatjai ele helyezi , legalabbis nalunk ez volt. Ha ő nem szerette amit kertem hogy fozzon akkor maganak fozott mast kulon...ennyi. Nem kell ebbol cirkuszt csinalni, soha nem eroltettek ram semmit a szuleim az elet semilyen teruleten. Most biztos jonnek majd a kommentek hogy igy meg ugy vagyok elkenyesztetve de fosokra.
2016. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a legtöbb gyerek válogatós én is az voltam. Mire felnőttem kinőttem. Addig meg érdemes olyat adni a gyereknek amit szeret és megeszi... Belém legalábbis nem kényszerítettek soha kaját és nem is ettem volna meg ha nem szeretem. Máig figyelembe veszi anyukám meg nagyanyám is hogy nem eszem meg sem a spenótot, sem a mazsolát. Nem nagy fáradtság nekik ezt kihagyni a menöből ha együtt eszünk. Te örülnél ha direkt olyat próbálnának beléd erőltetni amit nem szívesen eszel meg? Szerintem barbár dolog.
2016. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
60%

engem mindig arra neveltek, hogy inkább többször szedjek kevesebbet, de biztosan annyit szedjek, amennyit megeszek....ha esetleg néha marad 1-2 falat a tányéron akkor az nyilván belefér, és csak addig egyek, amíg jól esik...

engem nem érdekel soha, ha valaki nem kívánja, ami van, annyi, hogy akkor nem eszik... az ő baja... nyilván nagyobb rokonság esetén, ha valaki nem szereti mondjuk a krumplisalátát, akkor lesz más köret is, amit ő is szeret...

De ilyet, hogy tényleg valótlanságot állítok az étel alapanyagát tekintve, vagy valakivel erőszakoskodjak, hogy márpedig amíg meg nem eszi nincs, más ilyesmi nincs...

ha gyerek nagyon rossz evő, és csak finnyáskodás megy, akkor addig nincs desszert, amíg meg nem eszi amit eléraknak... ha nem tud egyetlen egy ételt sem megnevezni amit szeretne, csak "chips, pizza" akkor nyilván az sincs, amíg meg nem eszik valami rendes ételt...sajnos az ízfokozóktól ami a chipsben van, én is tapasztaltam már, felnőttként, hogy este megettem pár zacskóval, nyilván fogat mostam utána, de ennek ellenére reggel az amúgy általam nagyon kedvelt baconos tojás nagyon nem izlett....az ízfokozók miatt éreztem kellemetlen ízűnek a normális ételt.....gyrekek meg ezt lehet, hogy nem látják át, hanem csak belekostolnak egy zacsi chips után, és fujj ez nem finom...valójában meg nekik is izlene, ha nem rontották volna el a szájízüket...

2016. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
92%

El kell fogadni, hogy mindenkinek vannak kedvenc és nemszeretem ételei.Aki mást mond, az hazudik, vagy lusta egy kicsit alkalmazkodni.Én pl a hagymát nem kedvelem, csak abba kerül, amibe nagyon muszáj, abba is csak kevés, de simán meg tudom oldani, hogy annak aki szereti, megfőzöm hagymásan, a magam ételébe meg nem teszek.Mi a családban előre megbeszéljük, mit fogunk főzni a héten.Lányom az ötletgazda, én a kivitelező :D

Nekem végül is mindegy mi, csak finom legyen.Ő általában krumplit krumplival, de engem nem zavar.Az ízlésünk nagyon hasonló.Nem főzök olyat, amiről tudom, hogy utálja, megvagyok anélkül.Utálja pl a mákot,én meg szeretem, nos akkor, ha megkívánom, veszek magamnak egy mákos sütit.Ennyi.Nem értem azokat, akik ebből olyan nagy ügyet csinálnak.Nálunk a macska az, akivel a legnehezebb bírni, na ő válogatósabb egy embernél!

2016. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
57%

Ha vendéget hívok, akkor tekintettel vagyok a "hóbortjaira" is, normál keretek között. Tehát ha valaki vegetáriánus, allergiás (ami nyilván nem hóbort), vallási okból nem eszik valamit azt tiszteletben tartom. Ha kitalálja, hogy ő minden második vasárnap csak grépfruitlében sült polipot eszik (csak kitaláltam valamit) akkor így járt, jöjjön máskor.

De általában ha jönnek vendégek, akkor többféle étel van, lehet válogatni. Ha valaki nem eszik mindenből, az rendben van.


A gyerek más tészta. Vannak életkori jellemzők amiket figyelembe kell venni. A hisztinek nem engedek - ha eddig mindig megette a főzeléket aztán egyszer nem, akkor nem állok neki mást főzni. Ha valami újat megkóstol és nem ízlik neki, akkor azt elfogadom. Ilyenkor ezt elkészítem pár héttel később is, hátha. De nem erőltetem.

2016. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!