Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet elviselni egy...

Hogyan lehet elviselni egy ilyen rokont?

Figyelt kérdés
A férjem testvérének a felesége gyűlöl engem, minden ok nélkül. Viszont közös vállalkozásunk van velük, így nap mint nap találkoznom kell vele, nagyon tuskó. Csak azt beszélünk egymással,amit nagyon muszáj, én már annyiszor kezdeményeztem irányába, de semmi nem változott, megalázkodni sem akarok. A férjem meg nem akar konfliktust a családjával,így csendben hallgat. Viszont nekem ez már nagyon rossz, kb gyomorideggel járok dolgozni. Azt nem tehetem meg,hogy nem megyek többé, mert ebből élünk és szükség van rám is...27/N

2016. máj. 20. 16:48
 1/3 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A munkahelyi légkör fontos. Ha nem tudod megváltoztatni a sógornőd hozzáállását, akkor igenis munkahelyet kell változtatni. Gondolom, már évek óta próbálkozol, ezért is kérdezed. Ha nem, akkor kb 2 évet adhatsz a dolognak, de a gyomorideg nem játék. Mély levegő stb. Biztos kapsz jó tanácsokat stressz ellen, de hosszú távon a házasságodat is meg fogja ölni. A sógornőddel gondolom már próbáltál beszélgetni is erről.

A férjed hozzáállása nem helyes! De ... A sógoroddal esetleg beszéltetek már erről? Ő mit tett az ügy érdekében? Semmiképp se az a cél, hogy nekimenjen a feleségének, de hátha megérteti vele, hogy "nem illik" utálni a sógornőt és tönkretenni a "gyomrát".

Ha tényleg szükség van rád, akkor az egészséged is fontos, tehát a problémával fognak törődni. Ha nem törődnek veled, akkor nincs is rád szükség! Ezt jól jegyezd meg. Ha nem törődnek veled, akkor eldobható vagy számukra a munkahelyen. Tehát - kereshetsz másikat. Majd ők is keresnek másikat.

Ne hagyd magad!

2016. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyira szeretem ezeket a naiv kérdéseket.

Van egy férjed, annak van egy fiútestvére és az konkrétan hagyja, hogy téged utáljon - azaz a tesójának a párját.

Tippelek, a férjed az idősebb? Testvér-irigység? Gondolom sokkal fiatalabb ez a nő mint te?

Kérlek válaszolj, úgy könnyebb pontosabb tanácsot adni.

Nekem is van egy fiatal kolléganőm, aki tuskó, legutóbb kiderült hogy általánosságban piszkálva érzi magát, mert ő olyan fiatal... Hát arról nem én tehetek, ő érzi magát úgy.

2016. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem fiatalabb tőlem,pont fordítva, a nő az idősebb 11 évvel...
2016. máj. 21. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!